„Šiauliai“ Estijoje pralaimėjo 0:1

Ketvirtadienį UEFA Europos futbolo lygos pirmojo kvalifikacinio etapo pirmosiose rungtynėse Taline (Estija) „Šiauliai“ 0:1 (0:0) nusileido vietos „Levadia“.

Rungtynes aktyviau pradėjo šeimininkai, tačiau nuo didesnio pavojaus „Šiaulius“ gelbėjo gynėjai ir patikimai vartus gynęs Šarūnas Jurevičius.

Kėliniui įpusėjus, iniciatyvą perėmė svečiai. Aktyvus saugų žaidimas leido sukurti keletą progų Artūrui Rimkevičiui, tačiau jo smūgiai skriejo netiksliai arba atsimušdavo į pasiaukojamai žaidusius „Levadia“ gynėjus.

Po pertraukos situaciją ir toliau kontroliavo „Šiauliai“. Estijos futbolininkai kietai stabdė šiauliečius, o patys kėlinio viduryje išsiveržė į priekį. 63-ąją minutę kamuolį į savuosius vartus galva nukreipė brazilas Žuvenalis (Juvenal, 0:1).

Galiausiai „Šiauliai“ metėsi į ataką, užspaudė varžovus, bet rezultato išlyginti nepavyko.

„Labai apmaudu, esame nusivylę. Jie neįmušė, tai padarėme mes. Sukūrėme begalę progų, bet estus dažnai gelbėdavo virpstas, skersinis ar pasiaukojamai žaidę gynėjai, – po rungtynių kalbėjo „Šiaulių“ vyriausiasis treneris Gediminas Jarmalavičius. – Laukia atsakomasis mačas, vyrams pasakiau, kad sužaidėme vieną kėlinį ir laukiame antrojo.“

„Levadia“ strategas Markas Kristalas liko patenkintas savo komanda: „Mačo pradžioje dominavome, vėliau žaidimas išsilygino. Antrajame kėlinyje iniciatyvą perėmė „Šiauliai“. Šiandien pamatėme labai gražų įvartį į savuosius vartus. Ačiū už dovaną. Tačiau pergalė dar nieko negarantuoja.“

Atsakomosios rungtynės liepos 12-ąją, 19 valandą, vyks Šiauliuose.

„Šiaulių krašto“ inf.

Talino „Kadriorg“ stadionas.

Teisėjas – Georgi Vadachkoria (Gruzija).

Talino „Levadia“ – „Šiauliai“ 1:0 (0:0)

Įvartis: 63 min. Juvenal (į savo vartus)

Įspėti: 51 min. Ilja Antonov, 65 min. Marek Kaljumäe ("Levadia"); 85 min. Intars Kirhners, 90+1 min. Santiago Cesanelli ("Šiauliai").

„Šiauliai": Šarūnas Jurevičius; Juvenal, Laurynas Rimavičius, Deivydas Lunskis, Intars Kirhners; Tautvydas Eliošius (69 min. Piotr Hvorostianov), Igors Kozlovs, Andrius Bartkus, Robertas Vėževičius (83 min. Edvinas Jasaitis); Artūras Rimkevičius, Santiago Cesanelli.

Atsarginiai: Paulius Pocius, Klimas Gusočenko, Rokas Urbelis, Lukas Sendžikas, Ernestas Pilypas.

Justo NIAURONIO nuotr.

ATAKA: Robertui Vėževičiui, kaip ir komandos draugams, pralaužti „Levadia“ gynybos nepavyko.

TRENIRUOTĖ: „Šiaulių“ treniruotė Taline.