„Šiauliai“ Baltijos lygoje nepralaimi

Šeštadienį Baltijos krepšinio lygos (BBL) rungtynėse Šiauliuose vietos krepšininkai pratęsė pergalių seriją, 77:75 (21:19, 22:26, 15:16, 19:14) nugalėję Ventspilio „Ventspils“. “Šiauliai“ šventė pergales visuose penkiuose BBL mačuose.

Giedrius VAITKEVIČIUS

Lyderių akistata

Iki šeštadienio susitikimo „Šiauliai“ ir “Ventspils“ laimėjo po ketverias rungtynes. Latvijos ekipa buvo patyrusi vieną nesėkmę — 77:78 pralaimėjo Prienų “Rūdupiui“.

„Laukia rimtas varžovas. “Ventspils“ — viena pretendenčių patekti į BBL finalinį ketvertą, — prieš rungtynes sakė “Šiaulių“ treneris Vaidas Pauliukėnas, — Latvijos komanda turi daug lygiaverčių žaidėjų. Ekipos žaidimas grindžiamas individualiais veiksmais“.

Prieš pat mačą apdovanojimo sulaukė „Šiaulių“ legionierius Denzelis Boulsas (Denzel Bowles). Krepšininkui įteiktas naudingiausiojo Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito diviziono spalio mėnesio krepšininko prizas.

Dramatiška pergalė

Pirmuosius rungtynių taškus pelnė „Ventspils“. “Šiauliai“ bemat perėmė iniciatyvą ir pirmojo ketvirčio viduryje pirmavo 10:5. 6-ąją minutę šeimininkai buvo priekyje 17:7.

Kėlinuko pabaigoje „Ventspils“ priartėjo — 19:21.

Antrojo ketvirčio pradžioje latviai persvėrė rezultatą (31:27), o po pirmųjų dviejų kėlinių buvo priekyje 45:43.

Trečiajame ketvirtyje latviai persvarą išlaikė — 61:58.

34-ąją minutę „Šiauliai“ mačo svarstykles nusvėrė į savo pusę (66:64). Teigiamą rezultatą šiauliečiams pavyko išsaugoti iki pat rungtynių pabaigos.

„Ventspils“ galėjo išplėšti pratęsimą (77:75), tačiau paskutinės atakos rezultatyviai baigti nesugebėjo.

Nori pagerinti žaidimą

Po mačo 16 taškų pelnęs „Šiaulių“ krepšininkas Valdas Vasylius manė, kad atkaklios rungtynės, su intriguojančia pabaiga, žiūrovams turėjo patikti.

„Svarbiausia, kad laimėjome. Pergalė svarbi psichologiškai, tačiau yra daug taisytinų dalykų. Bandysime gerinti žaidimą, nes jis dar nėra toks, kokio norėtume. Savo forma nesu visiškai patenkintas“, — kritiškai vertino V. Vasylius.

„Šiaulių“ vyriausiojo trenerio Antano Sireikos nuomone, iki gero žaidimo dar trūksta, tačiau šiauliečiai įgauna kovotojų savybių.

„Šiauliai“ — “Ventspils“ 77:75 (21:19, 22:26, 15:16, 19:14)

„Šiauliai“: D. Bowles 20 (6 atk. kam.), C. Long 17, V. Vasylius 16, V. Šarakauskas 13 (5 atk. kam., 5 išpr. praž.), A. Šikšnius 6, M. Žukauskas 3 (5 rez. perd.), E. Ruzgas 2, R. Broadus 0 (6 rez. perd., 5 atk. kam.)

„Ventspils“: J. Young 18, M. Meiers 16 (7 atk. kam.), J. Strelnieks 12 (8 rez. perd., 6 atk. kam., 5 išpr. praž.), S. Willard 11 (6 atk. kam.), A. Berzins 6, B. Bakic 6, S. Gray 4, R. Zakis 2.

PERGALĖ: „Šiauliai“ Baltijos krepšinio lygoje (BBL) šventė penktąją pergalę iš tiek pat galimų.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

VEDLYS: Amerikietis Kameronas Longas (Cameron Long) ne tik pelnė 17 taškų, bet ir „Šiaulius“ į priekį tempė sunkiausiais momentais.

STARTAS: „Šiaulių“ krepšininkas Valdas Vasylius (22 numeris) pelnė pirmuosius 6 ekipos taškus, o iš viso surinko 16.

TRAUMA: Rytinėje treniruotėje kojos skausmus pajutęs šeimininkų legionierius Rašaunas Broudusas (Rashaun Broadus) mače taškų nepelnė, tačiau per 33 minutes atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 5 kamuolius.

PRIZAS: „Šiaulių“ krepšininkui Denzeliui Boulsui (Denzel Bowles) prieš rungtynes atiteko naudingiausio Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito diviziono spalio mėnesio krepšininko prizas. Jį įteikė lygos direktorius Romualdas Brazauskas.