„Šiauliai“ A lygoje — ketvirti

„Šiauliai“ A lygoje —  ketvirti

Šiaulių futbolo komanda „Šiauliai“ šeštadienį namuose pergalingai baigė 2008-2009 metų A lygos sezoną. Paskutinėse sezono rungtynėse 3:0 nugalėję Gargždų “Bangą“, šiauliečiai iškovojo ketvirtąją Lietuvos čempionato vietą.

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

Azartas

„Šiaulių“ ekipai šiose rungtynėse būtų užtekę ir lygiųjų, tad svarbiausia buvo apsiginti. Nors progų pelnyti įvarčių pirmajame kėlinyje turėjo abi komandos, tačiau jos liko neišnaudotos.

Daug azartiškesnis buvo antrasis kėlinys. Po 50-ąją minutę pelnyto gražaus „Šiaulių“ lyderio Manto Kuklio įvarčio, šiauliečiai ėmė žaisti daug gyviau ir laisviau.

70-ąją minutę prie „Bangos“ vartų buvo pakeltas kampinis. Po jo aukščiau už visus iššoko Deivydas Lunskis ir iš kelių metrų galva pasiuntė kamuolį į vartus. “Šiauliai“ nuo svečių nutolo saugiu atstumu — 2:0.

Prabėgus vos porai minučių pergalę įtvirtino taiklus Vaido Viktoravičius smūgis iš arti į svečių vartus.

Čempionas — „Ekranas“

Panevėžio „Ekranas“ apgynė pernai iškovotą A lygos čempionų titulą ir penktą kartą klubo istorijoje tapo stipriausia šalies futbolo komanda.

Paskutinėse sezono rungtynėse panevėžiečiai 2:1 po atkaklios kovos svečiuose privertė pasiduoti konkurentę Vilniaus „Vėtrą“.

Penktojoje vietoje likęs Tauragės „Tauras“ namuose nesugebėjo įveikti autsaiderės Pakruojo “Kruojos“. Pastarąją komandą į priekį išvedė Igoris Morinas, o lygiąsias (1:1) “Taurui“ leido iškovoti Vladimiro Žavoronkovo įvartis.

Rezultatyviausiu čempionato žaidėju pripažintas Valdas Trakys („Ekranas“) — 20 įvarčių. 2-4 vietomis dalijasi Tadas Kijanskas (“Vėtra“), Mantas Kuklys (“Šiauliai“), Ričardas Beniušis (“Sūduva“) — po 11 įvarčių.

AZARTAS: „Šiauliams“ (tamsi apranga) įsitvirtinti ketvirtojoje vietoje būtų pakakę ir lygiųjų, tačiau pagauti azarto antrajame kėlinyje jie pelnė net tris įvarčius.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, žaista, laimėta, lygiosios, pralaimėta, įvarčių santykis, taškai):

1. „Ekranas“ 28 18 9 1 58:20 63

2. „Vėtra“ 28 16 9 3 55:22 57

3. „Sūduva“ 28 14 11 3 55:22 53

4. „Šiauliai“ 28 13 3 12 40:34 42

5. „Tauras“ 28 10 8 10 26:22 38

6. „Banga“ 28 7 6 15 25:49 27

7. „LKKA-Teledema“ 28 4 3 21 19:63 15

8. „Kruoja“ 28 2 7 19 24:70 13