Sezono starte – čempiono „Žalgirio“ pamokos

LKL nuotr.
Aurimas Urbonas (su kamuoliu) „Šiauliams“ pelnė 10 taškų.

Vos 7 taškus trečiajame kėlinuke surinkę „Šiauliai“ neturėjo didesnių šansų „Betsafe-LKL“ naujojo sezono starte Kaune. Nepaisant gero rungtynių starto, „Šiaulių“ krepšininkai turėjo pripažinti „Žalgirio“ pranašumą skaudžiu rezultatu – 56:89 (21:23, 11:22, 7:24, 17:20).

Susitikimo pradžioje komandos žaidė taškas į tašką – po pirmųjų dešimties minučių kauniečiai pirmavo tik 23:21. Vis dėlto netrukus „Žalgiris“ pradėjo demonstruoti geresnę gynybą ir bėgti į priekį.

Iš pradžių šeimininkai spurtavo 10:0 ir išsiveržė į priekį 38:26, o po ilgosios pertraukos laimėję atkarpą 26:4 pradėjo šiauliečių triuškinimą 64:36. Paskutiniajame kėlinyje žaidimas vėl išsilygino, bet „Šiaulių“ deficitas nesumažėjo, o tik dar labiau išaugo.

Antano Sireikos kariauna nerado laimės atakuojant iš toli (8/31 tritaškiai – 25 proc. taiklumas), kuomet „Žalgiris“ pataikė 13 tritaškių iš 33 (39 proc.). Svečių atsarginių suolas surinko vos 7 taškus.

Lietuvos čempionus į priekį vedė 16 taškų įmetęs ir 8 kamuolius atkovojęs Joffrey Lauvergne. Po 12 taškų pridėjo Artūras Milaknis ir Marius Grigonis.

„Šiauliams“ taškus pelnė: Andy Van Vlietas – 14, Ryanas Andersonas – 13 (10 atk. kam.), Aurimas Urbonas – 10, Elvaras Fridrikssonas – 9.