Sezoną pradėjo sunkia pergale

Šiaulių „Šiauliai“ šeštadienį sužaidė pirmąsias oficialias šio sezono rungtynes — šiauliečiai namie, po atkaklios kovos 79:74 (19:17, 18:16, 15:20, 27:21) įveikė buvusią Dariaus Gvezdausko komandą — Kėdainių “Nevėžį“. Vakar vakare “Šiauliai“ namie priėmė ir Rimo Kurtinaičio treniruojamą Rygos VEF.

Giedrius VAITKEVIČIUS

„Kandžiojosi“ nuo pat pradžios

„Šiauliai“ rungtynes pradėjo su Rikiu Harisu (Ricky Harris), Mindaugu Žukausku, D. Gvezdausku, Romanu Gumeniuku ir Džeisenu Heringu (Jaycen Herring).

Pirmųjų šeimininkų taškų teko palaukti — R. Harisas prametė abu baudos metimus, o 3-ąją minutę sezono taškų kraitį atidarė M. Žukauskas (2:4).

Pirmajame kėlinyje savo pirmuosius taškus atstovaudamas „Šiauliams“ pelnė ir Dž. Heringas (7:9), tačiau žaidimą labiausiai pagyvino nuo suolo pakilęs įžaidėjas Edgaras Stanionis (17:12).

Vis dėlto daugiausiai Egidijaus Dimšos pastangomis šeimininkams pavyko sušvelninti skirtumą ir pirmasis kėlinys baigėsi 19:17.

Antrąjį pradėjo veterano M. Žukausko tritaškis, bet po kelių minučių „Nevėžis“ vėl buvo priekyje — 24:23.

Iki pertraukos vyko atkakli kova ir po dviejų ketvirčių švieslentėje degė 37:33.

Kortas sumaišė techninės ir nesportinės pražangos

Antroji mačo dalis startavo D. Gvezdausko „pavogtu“ kamuoliu iš buvusio komandos draugo Pauliaus Beliavičiaus ir uždirbta nesportine pražanga.

Vis dėlto, po kelių minučių P. Beliavičiaus tritaškis rezultatą persvėrė svečių naudai — 41:39.

Vėliau po dar vieno „Nevėžio“ gynėjo tolimo metimo svečiai įgijo didžiausią pranašumą — 47:41.

Kėlinį baigė fantastiškas D. Gvezdausko tritaškis. Gynėjas pelnė ketvirtąjį tašką.

Po pertraukėlės krepšininkas į buvusios komandos krepšį „įsūdė“ dar vieną tolimą “bombą“ — 55:53.

Tada prasidėjo „Nevėžio“ bėdos — du taškus su pražanga pelnė R. Harisas (58:53), svečiams buvo skirta nesportinė, o po to ir techninės pražangos lyderiui Egidijui Dimšai bei vyriausiajam treneriui Rimui Girskiui.

36-ąją minutę R. Harisas savo ekipai leido pirmauti jau dviženkle persvara — 68:58.

Svečiai nenorėjo sudėti ginklų ir skirtumą buvo sumažinę iki trijų taškų (69:72). Mačo pabaiga buvo įtempta, tačiau taiklūs šiauliečių baudos metimai ir likus šešioms sekundėms padaryta grubi „Nevėžio“ krepšininkų klaida leido šeimininkams pirmą kartą šiame sezone triumfuoti — 79:74.

Komandos — nevisiškai sukomplektuotos

Po pergalės buvęs „Nevėžio“ krepšininkas D. Gvezdauskas džiaugėsi iškovota pergale ir sakė, kad komanda turi daug dirbti, nes nežaidžia taip, kaip turėtų, neparodo visų galimybių.

„Pradžioje gal šiek tiek “perdegiau“. Tačiau anksčiau žaidžiau ten, dabar čia. Apie tai negalvoju. Prieš rungtynes Kėdainių komandos krepšininkus įspėjau, kad gintųsi, nes daug mesiu“, — juokavo D. Gvezdauskas.

„Šiaulių“ vyriausiasis treneris Antanas Sireika sakė, kad jautėsi psichologinis spaudimas, dar trūksta ir susižaidimo, tačiau tai esą natūralu.

„Mūsų komanda nesukomplektuota iki galo. Ne visi yra pasirengę žaisti tokiame lygyje. Neturime pagrindinio vidurio puolėjo. Lietuvos komandos sustiprėjusios — nebus tokių varžovų, kuriuos bus lengva įveikti. Reikia gerbti visus. Mūsų komanda nauja. Turėkit kantrybės, džiaukitės intriga ir laukit geresnio žaidimo“, — sakė A. Sireika.

„Nevėžio“ strategas R. Girskis pagrindiniu mačo lūžiu laiko dvi technines ir nesportines pražangas.

„Atkaklios rungtynės. Man nepatiko mums skirtos dvi techninės ir dvi tyčinės pražangos. Nesutinku su tuo, kad mes žaidžiam grubiai. Pirmą kartą karjeroje gavau techninę pražangą. Tačiau šeimininkai žaidė gerai. Mūsų suoliukas žymiai trumpesnis, sunku daryti keitimus. Ieškome dar kelių žaidėjų, kurie galėtų papildyti komandą. Galiu paprieštarauti visiems specialistams ir pasakyti, jog neabejoju, kad trečiąją vietą iškovos “Šiauliai“. Tai realu, nes klubas turi didelę patirtį, geresnes finansines galimybes. Tikiu savo kolega. Neabejoju, kad vėl sveikinsim su bronza“, — sakė R. Girskis.

Statistika

„Šiauliai“ — “Nevėžis“ 79:74 (19:17, 18:16, 15:20, 27:21).

„Šiauliams“ taškų pelnė: R. Harisas 17, E. Stanionis ir V. Šarakauskas po 14, M. Žukauskas 13, D. Gvezdauskas 9, O. Matulionis 5, J. Heringas 4, E. Ruzgas 2, R. Gumeniukas 1.

„Nevėžiui“: E. Dimša 18, L. Brazdauskis, R. Alijevas ir L. Lukoševičius po 13, P. Beliavičius 10, B. Klesnaras 4 (11 atk. kam.), M. Simonavičius 3 (G. Butkus, A. Lencevičius, R. Grinius).

KOMANDA: Darius Gvezdauskas (su kamuoliu) į buvusios komandos krepšį įmetė 9 taškus. Iki trečiojo kėlinio pabaigos snaiperio sąskaitoje buvo taškas.

Jono TAMULIO nuotr.

DEBIUTAS: „Šiaulių komandoje“ debiutavo legionierius iš JAV Džeisenas Heringas. Jis pelnė 4 taškus.