Serbai laimėjo bilietą į kitą etapą

Serbijos krepšinio rinktinė vakar Europos čempionato B grupės rungtynėse Šiaulių arenoje ketvirtajame kėlinyje 89:80 (22:25, 13:16, 23:23, 31:16) palaužė netoli pirmosios pergalės buvusius žydus. Serbai į sąskaitą įsirašė trečiąją pergalę ir užsitikrino bilietą į kitą etapą.

Giedrius VAITKEVIČIUS

Šaltas žydų dušas

Serbijos krepšininkai pirmosiose rungtynėse 80:68 įveikė italus ir 92:77 latvius. Izraelio krepšininkai 64:91 nepasipriešino vokiečiams ir 68:85 nusileido prancūzams.

Šįkart žydai pasiduoti neketino. Pirmuosius taškus tolimu metimu pelnė Jotamas Halperinas (Yotam Halperin). Netrukus dvitaškį pridėjo Lioras Elyažu (Lior Eliyahu, 5:0).

Šalto dušo išpiltiems serbams kėlinio viduryje pavyko išlyginti rezultatą, kapitono Nenado Krstičiaus baudos metimu (11:11). Su lygiu rezultatu nenorėjo taikstytis Deividas Blu (David Blu) ir J. Halperinas, įšovę dvi tritaškes bombas (17:11). Po pirmojo kėlinio Izraelio komanda pirmavo 25:22.

13-ąją minutę Milano Macvano dvitaškis rezultatą išlygino (27:27), o dvi baudos persvėrė rezultatą.

Į Serbijos atakas atsakė aštuonis taškus iš eilės pelnęs Izraelio rinktinės amerikietis D. Blu. Po greitos žydų atakos kamuolys atsidūrė krepšyje nuo Afiko Nisimo (Afik Nissim) rankos. Izraelio krepšininkai buvo priekyje dviženkle persvara — 41:31.

Laimėjo labiau patyrę

Emocijos virė ir po pertraukos — trečiojo kėlinio pradžioje krepšininkai apsistumdė. Į aikštę šokusiam Serbijos rinktinės treneriui Dušanui Ivkovičiui teisėjai skyrė techninę pražangą.

„Trenerio techninė pražanga privertė atsibusti, įkvėpė“, — po rungtynių sakė Serbijos rinktinės ir Vilniaus “Lietuvos ryto“ krepšininkas Aleksandras Rasičius.

Prieš lemiamą ketvirtį žydai dar pirmavo 64:58. Iki rungtynių pabaigos likus septynioms minutėms, rezultatą išlygino Stefanas Markovičius (64:64). Komandos apsikeitė tolimais metimais, o 35-ąją minutę serbas Milošas Teodosičius, pataikydamas baudos metimą, savo komandą išvedė į priekį (70:69).

Serbai kontroliavo paskutines minutes, žydai likus 2,5 minutės sugebėjo skirtumą sušvelninti iki minimo (76:77). Tačiau laimėjo labiau patyrusi komanda — Serbijos rinktinė (89:80).

Dėl pralaimėjimo nesikrimto

Po rungtynių Serbijos rinktinės kapitonas, 18 taškų pelnęs N. Krstičius džiaugėsi labai sunkia pergale ir patekimu į kitą etapą. „Izraelio komanda dar kartą parodė, kad visada turime būti pasiruošę ir susikoncentravę“, — sakė vidurio puolėjas.

D. Ivkovičius ekipos pergalę pavadino didele: „Izraelio krepšininkai buvo geresni tris kėlinius“.

Izraelio komandos žaidėjai Juvalas Naimis (Yuval Naimy) ir D. Blu sakė, kad Serbijos rinktinė — labai stiprus varžovas.

„Nusipelnėme pergalės? Jei būtume nusipelnę, būtume laimėję. Likus žaisti keturias minutes serbai atkovojo keturis kamuolius po mūsų krepšiu. Tai ir buvo mačo lūžis. Pralaimėjome tris rungtynes, bet tai tik žaidimas“, — aiškino D. Blu.

Izraelio rinktinę treniruojantis Arikas Šivekas (Arik Shivek) sveikino Serbijos rinktinę: „Mums tai geros varžybos, nes žinau, kokia galinga yra Serbijos komanda. Neturime šansų patekti į kitą etapą, bet bandysime pademonstruoti geriausią savo žaidimą.“

Serbija-Izraelis 89:80 (22:25, 13:16, 23:23, 31:16)

Serbija: D. Savanovic 24, (11/18 metimų, 7 atk. kam.), N. Krstic 18 (7 atk. kam.), M. Keselj 15 (7 atk. kam.), M. Macvan 7, M. Teodosic 6 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), S. Markovic 5, A. Rasic 5, M. Tepic 4, K. Perovic 3, N. Bjelica 2.

Izraelis: Y. Halperin 18, A. Nissim 16 (9 rez. perd.), D. Blu 16, L. Eliyahu 14, G. Pnini 9, E. Kadir 7 (10 atk. kam.).

MŪŠIS: Atkakliose rungtynėse kovingai žaidęs serbas Markas Kešeljus (Marko Keselj, kairėje) pelnė 15 taškų.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

EMOCIJOS: Serbijos krepšininkai po rungtynių pripažino, kad užsivesti ir atsibusti padėjo techninė ekipos vyriausiojo trenerio Dušano Ivkovičiaus pražanga.