Sėkmingai įgyvendintas projektas padeda įtraukti neįgaliuosius į sportines veiklas

NSK "Šiaulietis" nuotr.
Šiaulių miesto neįgaliųjų sporto klube "Šiaulietis" sportuoja apie 20 įvairaus amžiaus neįgaliųjų.
Šiaulių miesto neįgaliųjų sporto klubas "Šiaulietis" jau beveik 11 metų vykdo neįgalių žmonių užimtumą per lengvąją ir sunkiąją atletiką bei plaukimą. Nuo 2013 metų klubas aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose, ieško rėmėjų, kurių dėka nuolat gerinama Šiaulių regiono neįgalių žmonių aktyvaus užimtumo kokybė.

"Siekdami kuo geresnės kokybės vykdant lengvosios atletikos užsiėmimus, 2021 metais Sporto rėmimo fondui, kurį administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, teikėme projektą "Neįgaliųjų užimtumo kokybės gerinimas Šiaulių regione" su tikslu įsigyti specialaus neįgaliesiems pritaikyto inventoriaus. Projektas buvo patvirtintas ir 2022 metų liepos mėnesį pradėtas įgyvendinti", – pasakoja projekto vadovas, treneris Deimantas Jusys.

Sporto rėmimo fondas patvirtino beveik 16 000 eurų vertės projektą. 10 procentų šios vertės turėjo prisidėti pats klubas.
Už skirtas lėšas įsigyti rutulio stūmimo ir ieties metimo treniruokliai, neįgaliųjų sportinė kėdė. Šis projekto metu įsigytas inventorius bus naudojamas neįgaliųjų užimtumui sportinėse veiklose mažiausiai trejus metus.

"Specialus inventorius buvo sukurtas, pagamintas ir yra pritaikytas neįgaliesiems, net ir tiems, kurie juda vežimėlio pagalba", – sako D. Jusys.
Paklaustas, kokių sunkumų dažniausiai kyla norint įtraukti neįgaliuosius į sportines veiklas, treneris sako: "Kaip ir kiekvieną žmogų, sveiką ar neįgalų, turi sudominti. Tai padaryti lengviau, kai pasiūlai kažkokią naują, nematytą veiklą ar kaip šiuo atveju – specialų neįgaliesiems pritaikytą inventorių, kuriuo bus įmanoma supažindinti neįgaliuosius su lengvosios atletikos sporto šaka."

Kodėl svarbu neįgaliuosius įtraukti į sportines veiklas?

"Šiais laikais tendencija yra kuo daugiau judėti, tai yra vaikščioti, bėgioti ir panašiai. Neįgalieji – ne išimtis, jie taip pat pagal savo fizines galimybes nori judėti, dalyvauti sportinėse veiklose, varžytis, pajusti pergalės skonį ir taip toliau. Lietuvoje neįgalieji sudaro beveik 10 procentų visų gyventojų, jie didelė visuomenės dalis, kuri trokšta būti pastebėta, aktyvi ir taip pat besidžiaugianti gyvenimu. Įtraukdami juos į fiziškai aktyvias veiklas mes padedame jiems integruotis į visuomenę", – sako klubo prezidentas, lengvaatletis, paralimpietis Andrius Skuja.

Šiaulių miesto neįgaliųjų sporto klubas "Šiaulietis" įkurtas 2012 metais. Klubo įkūrėjai – Mindaugas Bilius, 2016 metų Rio de Žaneiro paralimpinis čempionas, Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas, pirmasis klubo "Šiaulietis" prezidentas, ir Deimantas Jusys, lengvosios atletikos treneris.

Šiuo metu klube sportuoja apie 20 įvairaus amžiaus neįgaliųjų. Klubas vykdo lengvosios atletikos, sunkiosios atletikos ir plaukimo užsiėmimus. Klube sportuoja judėjimo, regos, klausos, intelekto negalias turintys žmonės.
Lengvosios ir sunkiosios atletikos treniruotės vyksta Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre, o plaukimo užsiėmimai – Radviliškio plaukimo baseine.

Užs. Nr. 525452

SRF logoNSK_Siaul

NSK "Šiaulietis nuotr.
Neįgaliesiems lengvaatlečiams reikalingas specialus inventorius, pavyzdžiui, neįgaliųjų sportinė kėdė.