SEB BBL finalinis ketvertas Šiauliuose — be „Šiaulių“

SEB BBL finalinis ketvertas Šiauliuose —  be „Šiaulių“

„Šiaulių“ krepšininkai nepateko į SEB BBL čempionato finalinio ketverto varžybas. Antrose ketvirtfinalio rungtynėse Rygoje šiauliečiai rezultatu 65:73 (23:13, 15:20, 17:21, 10:19) pralaimėjo Rygos “Barons-LMT“ ekipai.

Vaida MILIŪTĖ

vaida@skrastas.lt

Sėkminga pradžia

Pirmąjį ketvirtfinalio susitikimą „Šiaulių“ krepšininkai namuose laimėjo rezultatu 90:84 (27:21, 24:27, 19:15, 20:21). Norint patekti į finalinio ketverto varžybas šiauliečiai išvykoje galėjo pralaimėti penkiais taškais.

Rungtynių pradžia „Šiaulių“ krepšininkams nieko blogo nežadėjo. Latvijos krepšininkai pirmavo tik pirmosiomis minutėmis. Pirmojo kėlinio viduryje “Šiauliai“ perėmė iniciatyvą ir po tolimo M. Prekevičiaus metimo, rezultatyvių D. Zavacko ir A. Granto metimų pirmavo 13:6 (4 minutė). Kėlinio pabaigoje šiauliečiai pranašumą padidino iki dešimties taškų.

Antrąjį ketvirtį „Šiauliai“ pradėjo taikliu tolimu M. Ruikio metimu, po kurio svečiai įgijo vienuolikos taškų pranašumą. Įgytos persvaros “Šiaulių“ krepšininkai neišlaikė. Ilgą laiką “Šiauliai“pirmavo 8— 10 taškų skirtumu, tačiau prieš ilgąją pertrauką leido “Barons-LMT“ ekipai sušvelninti rezultatą.

Latvijos komandoje labai sėkmingai žaidė R. Vaikulis, A. Škėlė ir K. Berzinis. Šių krepšininkų pastangomis šeimininkai priartėjo iki penkių taškų (33:38).

Pražudė klaidos

Trečiojo kėlinio pradžioje „Šiaulių“ krepšininkai, po D. Zavacko ir V. Praškevičiaus tolimų metimų susigrąžino aštuonių taškų pranašumą. Šį skirtumą šiauliečiai išlaikė iki 27-os rungtynių minutės. Kovingai nusiteikę “Barons-LMT“ krepšininkai rankų nenuleido. Prieš ilgąją pertrauką, daugiausiai A. Škėlės pastangomis sušvelnino rezultatą iki minimumo (50:51, 29 minutė).

Latvijos krepšininkai pamažu perėmė iniciatyvą ir pradėjo diktuoti žaidimo sąlygas. 32-ąją minutę jie po ilgos laiko persvėrė rezultatą (56:55).

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Barons-LMT“ ekipa spurtavo. Pelnė 8 taškus be atsako ir išsiveržė į priekį — 69:61, o 38-ąją minutę įgijo didžiausią persvarą rungtynėse — 71:62.

Beveik visas rungtynes pirmavę „Šiaulių“ krepšininkai atsidūrė besivejančių pusėje. Lemiamu momentu nuo krepšininkų susisuko sėkmė. Jiems trūko trūko tikslumo. “Šiauliai“ prametė kelis tolimus metimus, kelis kartus netaikliai atakavo iš po krepšio, prametė tris baudų metimus iš eilės.

Likus žaisti daugiau nei minutę, A. Grantas dvitaškiu sumažino atsilikimą iki 7, tačiau Giedrius Gustas sumetė abu baudos metimus. Iki finalinės rungtynių sirenos likus 16 sekundžių A. Grantas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų (73:65), tikėdamasis, kad kamuolį atkovos „Šiauliai“. Tačiau šeimininkai buvo šeimininkai. Jie pirmieji suskubo prie kamuolio ir pelnytai iškovojo pergalę.

SEB BBL čempionato finalinio ketverto varžybos vyks balandžio 25— 26 dienomis Šiauliuose. Jose dėl nugalėtojų vardų kausis Vilniaus „Lietuvos rytas“, Kauno “Žalgiris“, Rygos ASK ir “Barons-LMT“ komandos.

Rungtynių statistika

„Barons-LMT“ ir “Šiauliai“ — 73:65 (13:23, 20:15, 21:17, 19:10 )

„Barons-LMT“: A. Škėlė 22 (7 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai, 6 klaidos, 3 perimti kamuoliai), D. Alexanderis 18 (9 atkovoti kamuoliai), G.Gustas 11, R. Vaikulis ir J. P. Batista po 6, D. Adomaitis ir K. Berzins po 5.

„Šiauliai“: D. Zavackas 18, A. Grantas (8 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai) ir V. Praškevičius po 12, S. Kuzminskas 6, G. Maceina ir M. Prekevičius po 5, A. Masiulis 4, M. Ruikis 3.

Taiklumas: 26/48 (54 procentai) ir 10/31 (32 procentai) dvitaškių, 4/18 (22 procentai) ir 7/20 (35 procentai) tritaškių, 9/15 (60 procentų) ir 24/30 (80 procentų) baudų.

Atkovta kamuolių 42 ir 33, perimta kamuolių 7 ir 4 padaryta klaidų 13 ir 13.

ATAKA: Pro „Barons-LMT“ krepšininką veržiasi Antonio Grantas.

KOVA: Dėl atšokusio kamuolio kovoja Donatas Zavackas.