„Saulės ralis“ be lietaus

Savaitgalį Šiauliuose vyko tradicinis „Saulės ralis“. Šiemet tai ir trečiasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas, ir Šiaurės Europos (NEZ) taurės varžybos. Ralio dalyviai startavo ir finišavo ant mados ir laisvalaikio centro “Saulės miestas“ stogo.

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

Prieš startą pakalbinti lenktynininkai sakė laukiantys lietaus, nes šlapioje trasoje varžytis įdomiau. Tačiau lietus, praūžęs aplinkiniuose rajonuose, „Saulės ralio“ trasas aplenkė.

Ralio dalyviams teko įveikti 12 greičio ruožų, kurių bendras ilgis — 114,70 kilometro.

Varžybos prasidėjo šeštadienio vakarą. Po iškilmingo starto ant „Saulės miesto“ stogo 37 ekipažai du kartus įveikė 4,6 kilometro atkarpą mieste. Pagrindiniės lenktynės vyko sekmadienį Kražiuose (Kelmės rajonas). Ekipažams žvyrkeliais teko įveikti daugiau nei 100 kilometrų.

Ralyje dalyvavo po vieną ekipažą iš Suomijos, Latvijos, Ukrainos ir Baltarusijos. Tačiau svečiams prizinių vietų pelnyti nepavyko, lietuvaičiai buvo greitesni.

„Saulės ralio“ nugalėtojais tapo Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko ekipažas su “Mitsubishi Lancer Evolution IX“. Jie laimėjo 11 iš 12 greičio ruožų. Sportininkams tai jau antroji pergalė šių metų ralyje.

Antrąją vietą iškovojo Rokas Lipeikis su dukra Inga („Mitsubishi Lancer Evolution VIII“). Jie buvo greičiausi A8 klasėje. Trečiąją vietą pelnė Ramūnas Čapkauskas ir Tomas Šipkauskas su “Mitsubishi Lancer Evolution IX“.

Nugalėtojai trasomis skriejo vidutiniškai 123 kilometrų per valandą greičiu. Pirmosios vietos laimėtojai savo artimiausius persekiotojus aplenkė 50,6 sekundės, o Lipeikių duetas nuo trečioje vietoje likusio ekipažo atsiplėšė šiek tiek daugiau nei 13 sekundžių.

Atkakliausios kovos vyko dėl žemesniųjų pozicijų. Kai kuriuos lenktynininkus skyrė vos 0,2 sekundės.

Ketvirtąją vietą pelnė Audrius Gimžauskas ir Kęstutis Girštautas („Mitsubishi Lancer Evolution IX“), penktąją — Martynas Samuitis ir Ramūnas Šaučikovas (“Mitsubishi Lancer Evolution IX“), šeštąją — Dominykas ir Valdas Butvilai (“Subaru Impreza WRX STI Spec C“), septintąją — Remigijus Dermantas ir Juozas Rudzinskas (“Mitsubishi Lancer Evo VI“), aštuntąją — Gediminas Maškauskas ir Modestas Urbutis (“Subaru Impreza WRX“).

Didžiausių žiūrovų ovacijų sulaukė Dovilo Čiutelės ir Žydrūno Vaitkevičiaus duetas su „VAZ 2105 VFTS“. Bendrojoje įskaitoje jie pelnė 12 vietą, tačiau pirmi buvo R2000 klasėje.

Ralį organizavusio Šiaulių klubo „Slikas“ ekipažas — Giedrius Kriptavičius ir Ričardas Baubinas su “Subaru Impreza“ — galutinėje įskaitoje buvo dešimtas. Pasak sportinikų, iškovoti aukštesnę vietą sutrukdė automobilio gedimas.

Varžybų metu neišvengta ir avarijų. Iš trasos išslydo ir kelis kartus vertėsi latvių Aivaro Berzinio ir Mario Šeflerio ekipažas. Sportininkai nenukentėjo, o jų „Mitsubishi Lancer Evoliution VI“ apgadintas nestipriai. Į stulpą atsitrenkė V. Motiejūno vairuojamas “Honda Civic“, o Mantvydo Repšio ekipažas iš kovos pasitraukė, kai išlūžo jų “Renault Civic“ priekinis ratas.

Iš 37 startavusių ekipažų, finišavo 28.

STARTAS: Pirmieji startavo Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas su „Mitsubishi Lancer EVO IX“. Šis ekipažas ir tapo “Saulės ralio“ nugalėtojais.

DĖMESYS: Šventinis „Saulės ralio“ startas ir finišas ant mados ir laisvalaikio centro “Saulės miestas“ stogo sulaukė didžiulio šiauliečių ir miesto svečių susidomėjimo.

AUTOMOBILIAI: Išrikiuoti spalvingi 37 automobiliai laukia ralio pradžios.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

EKIPAŽAS: Greičio ruožus įveikia daugiausiai žiūrovų ovacijų sulaukęs D. Čiutelės ir Ž. Vaitkevičiaus duetas su „VAZ 2105 VFTS“.

GEDIMAS: M. Repšio ir G. Vaštako ekipažui iš kovos teko pasitraukti, kai išlūžo jų automobilio priekinis ratas.