Šalies vaikų plaukimo čempionate – šiauliečių sėkmė

PC "Delfinas" nuotr.
Treneris Andrius Bičkus su savo auklėtinėmis.
Alytuje baigėsi dvi dienas trukęs Lietuvos vaikų plaukimo čempionatas. Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ jaunosios plaukikės ne tik parvežė apdovanojimų, bet ir iškovojo trečios komandinės vietos taurę.

9–11 m. amžiaus mergaičių grupėje Augustė Bitinaitė parvežė visų spalvų medalių. Ji tapo 100 m plaukimo laisvu stiliumi rungties čempione (1 min 10,93 sek., 41 dal.). Antrą vietą mergaitė laimėjo, plaukdama tuo pačiu stiliumi dukart ilgesnę distanciją (2 min 38,04 sek., 15 dal.). Bronzos medalį Augustė pelnė po 100 m plaukimo peteliške (1 min 28,05 sek., 10 dal.).

Milagra Navickaitė dalyvavo 200 m plaukimo kompleksu rungtyje ir tapo vicečempione (2 min 59,80 sek., 15 dalyvių). Du trečios vietos apdovanojimus ji laimėjo plaukdama nugara: 200 m įveikė per 2 min 58,62 (20 dal.), 100 m – per 1 min 23,26 sek. (39 dal.).

Krūtine plaukusi Beata Daugirdaitė šalies vaikų plaukimo čempionate laimėjo du sidabro medalius. Mergaitė 100 m nuplaukė per 1 min 32,55 sek. (37 dal.), 200 m – per 3 min 16,42 sek. (20 dal.).

Viltė Balčaitė pelnė sidabro ir bronzos apdovanojimus, plaukdama laisvu stiliumi: 100 m distancijoje ji finišavo po 1 min 11,05 sek. (41 dal.), o 200 m – po 2 min 38,19 sek. (15 dal.).

Visas išvardintas medalininkes varžyboms ruošė treneris Andrius Bičkus.

Medalių kraitę papildė ir Uršulė Lašukaitė (treneriai Paulius Povilionis ir Aneta Astrauskaitė). Du sidabro apdovanojimus ji pelnė plaukdama nugara: 200 m įveikė per 2 min 57,36 sek. (20 dal.), 100 m – per 1 min 22,84 sek. (39 dal.)

Maža to, šiauliečių mergaičių komandos tapo nugalėtojomis dviejose estafečių rungtyse.

Estafetės 4X50 m laisvu stiliumi rungtyje "Delfino" ketvertas (A. Bitinaitė (tr. A. Bičkus), V. Balčaitė (tr. A. Bičkus), M. Navickaitė (tr. A. Bičkus), Ema Gumuliauskaitė (treneriai P. Povilionis, A. Astrauskaitė)) finišavo po 2 min 14,86 sek. ir užnugaryje paliko 10 komandų.

Estafetės 4X50 m kompleksu rungtyje jaunosios sportininkės (M. Navickaitė (tr. A. Bičkus), V. Balčaitė (tr. A. Bičkus), Mėta Vitkauskaitė (treneris A. Bičkus), A. Bitinaitė (tr. A. Bičkus) pademonstravo 2 min 32,54 sek. rezultatą ir tapo čempionėmis, aplenkusios 9 komandas.

"Delfino-1" komandai taškų pelnė Benas Brasas (trenerė Dovilė Pocienė), Džiugas Baltrušaitis (treneris Egidijus Šiautkulis), Laurynas Lizdenis (trenerė D. Pocienė), Rokas Kulikauskas (treneris E. Šiautkulis), Tautvydas Šablinskas (trenerė D. Pocienė).

Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad surinkusi 459 taškus PC "Delfinas" pirmoji komanda užėmė trečią vietą. Trečią vietą tarp geriausių plaukikių mergaičių užėmė Viltė Balčaitė (1129 tšk.).

Šalies vaikų plaukimo čempionate dalyvavo 22 komandos iš Kauno, Vilniaus, Šiaulių, Rokiškio, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Alytaus, Druskininkų, Elektrėnų.