Šalies plaukimo čempionate triumfavo Šiaulių „Delfinas“

Dariaus Kibirkščio/ LTU Aquatics nuotr.
Geriausias varžybų plaukikas - D. Rapšys.
Baigėsi Druskininkuose tris dienas vykęs Lietuvos plaukimo čempionatas. Susumavus rezultatus, paaiškėjo nugalėtojai. Šiauliečiai ne kartą kopė ant nugalėtojų pakylos ir gerino plaukimo rekordus.

Geriausiu čempionato plaukiku tapo į „Delfino“ komandą ne taip seniai įsiliejęs panevėžietis Danas Rapšys. Sportininkui varžyboms ruoštis padeda trenerė Ina Paipelienė ir „Delfino“ treneris Paulius Povilionis.

Plaukikas geriausiojo titulą pelnė, iškovojęs net penkis aukso medalius.

Jis tapo 200 m kompleksiniu plaukimu rungties nugalėtoju (1 min 54.42 sek.; 20 dal.), buvo greičiausias itin gausioje dalyviais 100 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje (0.47,34; 72 dal.). Niekas neprilygo ir plaukiant 100 m peteliške (51,74 sek.; 25 dal.), o tokį pat atstumą kompleksiniu būdu D. Rapšiui pavyko įveikti pagerinus asmeninį rekordą (52,92 sek.; 38 dal.).

Dar vieną aukso medalį jis iškovojo mišrios estafetės rungtyje, kurioje pavyko pagerinti kauniečiams iki tol priklausiusį šalies rekordą. Estafetės 4 po 100 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyje „Delfino“ komanda iš dešimties kitų finišavo po 3 min 52,51 sek. Šis šalies rekordas be Dano priklauso ir Emilijai Pociūtei, Guodai Tručinskaitei bei Ainiui Želioniui.

Čempionate netrūko šiauliečiams priklausančių plaukimo rekordų.

Lietuvos moterų rekordą 1 500 m plaukdama laisvu stiliumi pagerino penkiolikmetė Ugnė Šiautkulytė, prieš varžybas pati netikėjusi, kad pavyks tai padaryti. Ištvermingai plaukusi ir aplenkusi septynias varžoves, mergina finišavo po 17 min 32,97 sek. ir šis rezultatas pranoko prieš metus Erikos Pašakinskaitės pasiektą moterų bei merginų iki 17 m. rekordą.

Dar kartą čempione Ugnė tapo kitoje rungtyje. Įveikusi 800 m tuo pačiu stiliumi, jaunoji sportininkė užnugaryje paliko 16 plaukikių ir pagerino asmeninį rezultatą (9 min 10,38 sek.).

Ne mažiau stebino Emilijos Pociūtės pasiekimai šiame čempionate. Keturiolikmetė dukart pagerino šalies merginų iki 15 m. 100 m plaukimo nugara rekordą: atrankoje (1 min 0,78 sek.) ir finale (1 min 0,63 sek.). Rungtyje dalyvavo 16 plaukikių.

Šiaulietei nuo šiol priklauso ir merginų iki 15 m. rekordas 200 m plaukimo nugara rungtyje (2 min 12,41 sek.; 16 dal.)

Emilija dukart gerino 50 m plaukimo nugara šalies merginų iki 15 ir 17 m. rekordus: atrankos etape (28,17 sek.) ir finale (28,02 sek.). Jaunajai plaukikei visai nedaug, vos 0,11 sek., pritrūko ir iki moterų rekordo. Dėl apdovanojimų šioje rungtyje varžėsi 24 dalyvės.

Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad E. Pociūtė geriausių čempionato plaukikų sąraše užėmė dešimtą vietą.

Penkiolikmetė Guoda Tručinskaitė tapo 400 m kompleksinio plaukimo rungties čempione ir pagerino šalies merginų iki 17 m. plaukimo rekordą (4 min 51,35 sek.; 14 dal.). Iki šiol šiaulietei priklausė šios rungties geriausias bendraamžių pasiekimas.

Du kartus trumpesnę distanciją tuo pačiu stiliumi jaunoji sportininkė įveikė per 2 min 17,55 sek. ir pasiekusi asmeninį rekordą iš 26 plaukikių atplaukė greičiausiai.

Dar vieną aukso medalį šiaulietė iškovojo 100 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyje (1 min 2,67 sek.; 26 dal.).

Šiame čempionate D. Rapšys įteikė Guodai plaukimo meistro pažymėjimą.

Bronzos apdovanojimą gavo Ugnė Takuševičiūtė, 400 m nuplaukusi laisvu stiliumi (4 min 26,66 sek.; 31 dal.).

Pagerinęs asmeninį rezultatą (2 min 1,14 sek.; 15 dal.) trečios vietos laimėjimą 200 m nugara rungtyje pelnė Erikas Dagys.

Sportininkus ruošia „Delfino“ trenerė Dovilė Pocienė.

Prie medalių kraitės bronzos medalį pridėjo ir Ainis Želionis, buvęs trenerės D. Pocienės ugdytinis, šiame čempionate atstovavęs „Delfinui“. Vaikinas 50 m peteliške nuplaukė per 24,65 sek. ir pagerino asmeninį rezultatą (44 dal.)

Sidabro medaliais pasidabino merginų komanda (Emilija Pociūtė, Miglė Grigaliūnaitė, Guoda Tručinskaitė, Ugnė Takuševičiūtė) po estafetės 4 po 100 m plaukimo kompleksiniu būdu rungties (4 min 18,91 sek.; 10 komandų).

Bronzos medalius laimėjo kitas „Delfino“ merginų ketvertas: Ugnė Takuševičiūtė, Urtė Ragauskaitė, Emilija Pociūtė, Guoda Tručinskaitė. Šiaulietės varžėsi su dešimčia kitų komandų estafetės 4 po 100 m laisvu stiliumi rungtyje (3 min 54,39 sek.).

Čempionate D. Pocienės auklėtinis Jovydas Poškus įvykdė kandidato į plaukimo meistrus normatyvą.

Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ komanda, pelniusi trylika aukso, vieną sidabro ir keturis bronzos medalius, tapo čempionato nugalėtoja.

Konkurenciją Lietuvos plaukikams palaikė Latvijos ir Ukrainos sportininkai. Dėl apdovanojimų iš viso varžėsi dešimt komandų.