Revanšas pavyko, iškovotas bilietas į antrąjį KMT etapą

„bcsiauliai.lt“ nuotr.
„Šiauliai“ namuose Karaliaus Mindaugo taurės rungtynėse pasiekė revanšą prieš „Neptūną-Akvaservis“ ir tęs kovą turnyre.

„Citadele“ Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) pirmąjį etapą sensacinga nesėkme pradėję „Šiaulių“ krepšininkai sugebėjo atsitiesti ir prasimušti tolyn.

Namuose žaidę Antano Sireikos auklėtiniai 79:65 (22:19, 21:16, 18:16, 18:14) įveikė Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“ ir tęs kovą „Citadele“ KMT turnyre.

Šios poros nugalėtojai antrajame etape susirungs su Alytaus „Dzūkija“. Dėl praėjusio sezono rezultatų pirmosios rungtynės bus žaidžiamos gruodžio 11 dieną Alytuje, o atsakomasis mačas po trijų dienų (gruodžio 14 d.) vyks Šiauliuose.

Klaipėdiečiai buvo nusiteikę kovingai, o tai atsispindėjo ir statistikos protokole, kur jie užtikrintai pirmavo atkovotų kamuolių grafoje – 43:31. Visgi jauniesiems uostamiesčio talentams koją pakišo 18 padarytų klaidų. Savo ruožtu šiauliečiai kamuolį brangino labiau – padarė 8 klaidas.

Prieš atsakomąsias rungtynes 5 taškų pranašumą savo rankose turėjo jaunieji klaipėdiečiai, tačiau rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie įpusėjus kėliniui pirmavo 13:6. Vis tik klaipėdiečiai iki nuskambant pirmojo kėlinio sirenai sumažino atsilikimą iki trijų taškų – 19:22.

Antrajame ketvirtyje prabėgus beveik penkioms minutėms, „Neptūnas-Akvaservis“ persvėrė rezultatą 29:27, tačiau tada „Šiauliai“ išnaudojo jaunesnių priešininkų klaidas ir, vedami G. Oreliko, susikrovė dviženklę persvarą (41:31). Ilsėtis į rūbines ekipos išėjo švieslentei rodant namų komandos pranašumą – 43:35.

Antrosios rungtynių pusės pradžioje komandos keitėsi taikliais metimais, o „Šiaulių“ pranašumas šokinėjo ties būtinąja 5 taškų riba. Po N. Mineikio tritaškio ekipas skyrė vos du taškai, tačiau tuomet šiauliečiai surengė spurtą 12:4 ir grįžo į saugią zoną – 61:51.

Ketvirtąjį kėlinį šeimininkai pradėjo susikaupę, tačiau jaunieji klaipėdiečiai neleido varžovams pernelyg nutolti (73:62). Vis tik labiau patyrę A. Sireikos auklėtiniai rungtynių pabaigoje atrodė užtikrintesni ir triumfavo 79:65 (serijoje +9).

„Šiauliams“ Gediminas Orelikas pelnė 19 taškų (8 atk. kam., 25 naud. bal.), Arminas Urbutis – 16, Andy Van Vlietas – 13 (21 naud. bal.), Martynas Varnas – 10.

„Neptūnui-Akvaservis“ D. Romančenko pelnė 14 taškų, N. Mineikis (13 atk. kam.) ir G. Lesčiauskas – po 9, M. Vaitkus, G. Mažeika ir A. Sidarevičius – po 8.