Regbio rinktinę treniruos S. Verbickas

„Lietuvos regbio“ nuotr.
Lietuvos regbio federacijos prezidentas Irmantas Kukulskis (dešinėje) vakar oficialiai pristatė naująjį nacionalinės regbio-15 rinktinės trenerį Simoną Verbicką.

Regbio specialistą iš Pietų Afrikos Respublikos Ntando Manyoshą prie Lietuvos regbio rinktinės vairo keičia Anglijoje gimęs, bet Lietuvos garbę svajojęs ginti Simonas Verbickas. Vakar jį pristatė Lietuvos regbio federacija.

S. Verbickas nėra Lietuvos regbio naujokas. 2009–2010 metais jis žaidė Lietuvos rinktinėje, o 2007-aisiais treniravo septynetų rinktinę. 45-mečiam regbio profesionalui malonu grįžti į istorinę savo prosenelių gimtinę ir matyti Lietuvos regbio pažangą.

„Mano seneliai emigravo į Jungtinę Karalystę po Antrojo pasaulinio karo, kažkur iš Kauno apskrities. Aš jau gimiau Mančesteryje. Senelis penkerius metus vadovavo Mančesterio lietuvių klubui. Tėtis buvo futbolo teisėjas, tačiau mokykloje pagrindinis sportas buvo regbis, tad iškart po mokyklos, būdamas 18 metų, tapau profesionaliu regbio žaidėju“, – sako S. Verbickas, žaidęs ir aukščiausiame Anglijos regbio divizione.

Per visą istoriją aukščiausioje Anglijos regbio lygoje yra žaidę tik du lietuviai – S. Verbickas ir Jonas Mikalčius. Šių metų vasarą sutartį su Londono „Harlequins“ klubu pasirašė 20-metis Matas Jurevičius, kuris jau sulaukė Anglijos jaunimo rinktinių dėmesio.

Lietuviška kilmė paskatino S. Verbicką prisijungti prie Lietuvos regbio rinktinės, kurios gretose jis žaidė 2009–2010 metais. Pastarąjį kartą trijų vaikų tėvas Lietuvos regbiui padėjo 2014-aisiais, kai treniravo septynetų rezervinę rinktinę. Dabar, grįžęs į protėvių tėvynę, jis teigia radęs džiuginantį vaizdą.

„Lietuvos regbis per tą laiką pasiekė didžiulę pažangą. Šiauliuose esančių regbio akademijos ir stadiono pavydėtų ir daugelis Jungtinės Karalystės regbio klubų. O nacionalinės rinktinės narių atsidavimas kelia didžiulę pagarbą. Lietuvos regbio potencialas – didžiulis“, – teigia S. Verbickas, prie Lietuvos penkioliktukų regbio rinktinės vairo oficialiose varžybose debiutuosiantis jau po savaitės.

Britiško regbio profesionalą žavi tai, kad nacionalinės rinktinės nariai, kurie dienos metu dirba skirtingus darbus, dega troškimu atstovauti Lietuvai ir kai kurie praleidžia kelias valandas vien atvykti į treniruotes iš skirtingų miestų ir po to grįžti namo.

Pastaruoju metu iki S. Verbicko Lietuvos regbio rinktines treniravo specialistai iš Pietų Afrikos Respublikos. Kokį jų paveldą rado naujasis treneris ir kaip jo metodai skirsis dabar?

„Profesionalai iš Pietų Afrikos padarė didelį darbą. Man telieka tęsti, ką jie darė, ir pridėti britiško regbio elementų. Gal atsiras kažkokių technikos skirtumų. Tačiau įdirbis didelis, lieka juo pasinaudoti“, – tvirtina naujasis Lietuvos regbio rinktinės strategas, turintis ir sporto trenerio aukštojo mokslo diplomą.

Artimiausias oficialias rungtynes Lietuvos penkioliktukų regbio rinktinė žais spalio 25-ąją su Ukrainos atstovais Šiaulių regbio akademijos stadione.

Europos čempionato „Trophy“ divizione be Lietuvos ir Ukrainos rinktinių, taip pat žais Šveicarijos, Vokietijos ir Lenkijos regbininkai.