Rankininkės artėjančiam sezonui ruošėsi Palangoje

"Dubysos" nuotr.
Treniruotės ant smėlio – pačios geriausios. Jos ugdo ištvermę, jėgą, valią.
Visą praeitą savaitę trys dešimtys Šiaulių sporto centro "Dubysa" rankinio sporto šakos auklėtinių, dvi trenerės ir dvi savanorės dalyvavo Jaunųjų rankininkių sporto stovykloje Palangoje. Rankininkės ne tik liejo prakaitą treniruotėse, bet ir dalyvavo įvairiose edukacijose.

Stovyklautojos buvo įsikūrusios Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centre Palangoje. "Gyvenimo sąlygos buvo labai geros, maitinimas – tris kartus per dieną šviežiu, skaniu, vietoje pagamintu maistu, užtikrinti visi saugumo ir higienos reikalavimai, sporto salė ir stadionas – viskas šalia", – pasakoja stovyklos vadovė, rankinio trenerė Birūta Vaitiekienė.

Pirmąją dieną stovyklautojos įsikūrė, surengė treniruotę ir stovyklos atidarymo šventę. Kitomis stovyklos dienomis rankininkės iki popietės sportuodavo stadione, paplūdimyje, sporto salėje, kelis kartus apsilankė Palangos lengvosios atletikos manieže. Nuo 16 valandos prasidėdavo edukacinės veiklos, o vakarais rengdavo viktorinas, konkursus. Pasak trenerės, kiekviena diena buvo pilna veiklos ir įspūdžių.

Antradienį po treniruočių rankininkės apsilankė Gintaro muziejuje ir sudalyvavo labai įdomioje edukacijoje. Kilnojo, žarstė, uostė, plukdė gintarą, stengėsi pajusi jo savybes ir išmokti atskirti gintarą nuo plastiko ir falsifikatų. Sužinojo, kaip apdirbamas gintaras ir turėjo galimybę įsitikinti, kad gintariniai dirbiniai nėra senamadiški ir nebeaktualūs. Taip pat sužinojo, kad gintaras turi gydomųjų savybių, gali padėti nuo ausų ir gerklės skausmo ir net apsaugoti nuo "blogos akies".

"Dubysos" nuotr.
Pažintis su gintaru iš arčiau Gintaro muziejuje.

Po edukacijos rankininkės pasivaikščiojo po nuostabųjį Tiškevičių dvaro parką.

Trečiadienio popietę sportininkės aktyviai laiką leido batutų parke, sužinojo, kaip atrodo nindzių palapinė.

"Dubysos" nuotr.
Šėlionės batutų parke.

Ketvirtadienį po treniruočių aštuoniais velomobiliais rankininkės leidosi į Šunų muziejų. Tai privati Vidos ir Vytauto Kusų kolekcija, kurioje per 2 tūkstančius eksponatų iš beveik 40 pasaulio šalių. Nuotaikingą ir šmaikščią ekskursiją po muziejų vedė pats šeimininkas Vytautas.

Grįždamos į stovyklavietę rankininkės gavo lietaus, tačiau tai nuotaikos nesugadino, o tik pakėlė.

"Dubysos" nuotr.
Velomobiliais – į Šunų muziejų.

Penktadienį sportininkės susipažino su minigolfo sporto šaka ir surengė azartiškas varžybas, net pasibaigus žaidimui skirtam laikui nenorėjo palikti aikštelės.

"Dubysos" nuotr.
Azartiškosios minigolfo varžybos.

Priešpaskutinę stovyklos dieną stovyklautojos piešė visa, kas buvo susiję su stovykla, o vakare surengė piešinių parodą-konkursą, rinko gražiausius piešinius, o jų autores apdovanojo prizais.

Šeštadienį, paskutinę stovyklos dieną, sportininkės pasitreniravo paplūdimyje, atsisveikino su jūra ir išskubėjo namo į Šiaulius.

"Dubysos" nuotr.
Prisiminimai apie stovyklą išliks ir piešiniuose.

Paklausta, ką duoda stovyklos sportininkėms, B. Vaitiekienė sako, kad jos ypač svarbios komandinių sporto šakų sportininkams, nes leidžia vieniems kitus geriau pažinti, susidraugauti, pasijusti tikra komanda.

"Atėjusios į treniruotes mergaitės ne visada turi laiko pasibendrauti, pasikalbėti, o stovyklose viskas kitaip. Jau trečius metus organizuojame stovyklas, ir kai kurios mergaitės į jas vyksta kasmet", – sako trenerė.

Fizinio pasirengimo prasme ypač daug naudos, pasak B. Vaitiekienės, duoda treniruotės ant smėlio. Ant jo judėti sunkiau nei salėje ar stadione, todėl labiau ugdoma ištvermė, valia, užsispyrimas. Į stovyklas vyksta skirtingo amžiaus ir pajėgumo jaunosios rankininkės, silpnesnės stengiasi lygiuotis į stipresnes ir nenusileisti joms.

Jau greitai startuos Lietuvos vaikų, jaunių, jaunučių rankinio čempionatai. Trenerė B. Vaitiekienė viliasi, kad ateinantis sezonas bus ne prastesnis nei praėjęs. 2010–2011 metų gimimo mergaitės praeitame sezone tapo Lietuvos čempionėmis. Prieš tai dvejus metus jos tenkinosi vicečempionių titulu. Kitų amžiaus grupių šiaulietės rankininkės irgi varžosi finaluose. Tai – taip pat aukštas pasiekimas.
Siekti geriausių rezultatų rankininkėms nesutrukdė ir pandemija. Kai negalėjo vykti kontaktinės treniruotės, jos persikėlė į virtualią erdvę. "Labai daug dėmesio ir darbo skyrėme nuotolinėms treniruotėms, ir mergaitės tikrai nuoširdžiai dirbo", – sako trenerė.

Dėl įvairių apribojimų rungtynių ir kontaktinių treniruočių praeitame sezone šiek tiek trūko, tad stovykla, pasak B. Vaitiekienės, buvo ypač naudinga.

Puikios, darbingos nuotaikos rankininkėms nesugadino atvėsęs oras ir retkarčiais prapliupdavęs lietus, iš stovyklos sportininkės grįžo nusiteikusios su nauja jėga kibti į treniruotes ruošiantis čempionatams.
Konkursą organizavo ir finansavimą Jaunųjų rankininkių sporto stovyklai skyrė Šiaulių miesto savivaldybė. Prie stovyklos finansavimo prisidėjo ir sportininkių tėveliai. Stovykloje užimtos Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje gyvenančios ar besimokančios rankininkės.

Užs. Nr. 489735