Pusfinalyje šiauliečiai patyrė antrą pralaimėjimą

LKL nuotr.
Trečiose pusfinalio rungtynėse Vilniaus "Ryto" komanda namuose 94:79 (28:27, 19:11, 26:18, 21:23) palaužė "Šiaulius-7bet" ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:1.

Rungtynių pradžia šiauliečiams buvo nekokia – šeimininkai pabėgo net 12:3. Vis tik Antano Sireikos auklėtiniai greitai į tai reagavo. Isaiah Armwoodas, Arminas Urbutis bei Danielius Baslykas skirtumą tirpdė ir rezultatas tapo lygus – 14:14. "Ryto" legionieriai ėmė taisyti savo komandos padėtį (22:17), bet Jonathano Elmoro tritaškiai leido "Šiauliams-7bet" po pirmo kėlinio atsilikti tik 27:28.

Šiauliečiai klaidų nebekartojo ir antro kėlinio pradžioje neleido "Rytui" pabėgti, kova buvo labai lygi – 35:35. Vis dėlto Margirio Normanto taiklūs tolimi šūviai leido "Rytui" atkarpomis įgyti trapų pranašumą, o jį dar labiau augino Kennethas Smithas – 47:38.

Po pertraukos vilniečiai žengė į aikštę geriau (51:38), o varžovams beliko vytis. I. Armwoodas baudų metimais kiek sušvelnino skirtumą, tačiau Arnas Butkevičius atsakė dvitaškiu ir "Rytas" išlaikė kontrolę savo rankose. Puolime vilniečiai žaidė geriausią atkarpą per visas rungtynes, tad pranašumas augo (64:47), o galiausiai "Šiauliai-7bet" buvo triuškinami – 68:48. Tik J. Elmoro metimai leido svečiams išlaikyti viltį gyvą – 56:73.

Vis tik viltis greitai išblėso. Šiauliečiai niekaip neprisivijo "Ryto" ir galiausiai sudėjo ginklus. Į aikštę dar žengė Jonas Paukštė, Mantas Litvinas ir Arnas Adomavičius, o likusios minutės tebuvo formalumas. Nors rezultatas jau buvo seniai aiškus, G. Žibėnas pabaigoje dar spėjo užsidirbti techninę pražangą.

Šiauliečiams nepadėjo susižeidę Martynas Varnas, Nemanja Bezbradica bei Paulius Danusevičius.
"Rytui" Kennethas Smithas (5 atk. kam., 8 rez. perd.) ir Gytis Radzevičius (5 atk. kam.) pelnė po 17 taškų, Ivanas Buva – 15, Margiris Normantas – 13 taškų.

"Šiauliams-7bet" Isaiah Armwoodas sumetė 23 taškus (5 atk. kam.), Jonathanas Elmoras (5 rez. perd.) ir Donatas Sabeckis (8 atk. kam.) – po 14, Eimantas Stankevičius – 10 taškų.

"2:1 – nieko dar nenuveikėme. Nenoriu išsiplėsti apie Sanono iššauktą sportinį pyktį, nenorime šnekėti, norime laimėti. Tai yra atkrintamosios, kalbos normalu, aišku, turi būti proto ribose", – sakė Giedrius Žibėnas.

"Trūko tikėjimo. Mačiau prieš rungtynes, kad nuotaikos nekokios, nes iškrito žaidėjai. Laiko pakelti dvasiai buvo nedaug. Buvo dienų, kai ir organizatoriai nelabai susitvarkė su pareigomis, norėjo po vieną pramušti Sanonas ir Elmoras. Nevykusios rungtynės ir tiek", – reziumavo Antanas Sireika.

Ketvirtas serijos mačas Šiauliuose vyks penktadienį 18.30 val.