Prizininkus ugdanti Šiaulių trenerė švenčia ypatingą jubiliejų

Vitalio LEBEDŽIO nuotr.
Trenerę Juzefą Baikštienę jubiliejaus proga pasveikino Šiaulių meras Artūras Visockas.
Juzefa Baikštienė, Lietuvos čempionų bei prizininkų trenerė, išugdžiusi ne vieną sportininkų kartą, atstovavusių ne tik Europos, bet ir pasaulio čempionatuose, švenčia 60 metų jubiliejų.

Šiaulių miesto meras Artūras Visocas atvyko pasveikinti trenerės į vietą, kurioje ją galima sutikti dažniausiai, – Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centrą. Meras jubiliatei įteikė simbolines dovanas – sportinius marškinėlius su Šiaulių miesto logotipu, meno dirbinį ir puokštę rožių.

"Tai yra iškili sporto asmenybė, visa esybe atsidavusi tam, ką daro.Ji buvo nuostabi mano dėstytoja. Kad kiekvienas žmogus turėtų tiek pasišventimo savo darbui kaip Juzefa. Sportas mus skatina siekti daugiau jau nuo vaikystės – iš to atsiranda puikūs lyderiai", – sakė meras.

Juzefa Baikštienė gimė 1963 m. vasario 7 d. Telšių rajone, Stakminių kaime. 1985 m. baigė Valstybinį kūno kultūros instituto sportinį fakultetą ir įgijo kūno kultūros dėstytojo – trenerio kvalifikaciją. 1985 m. pradėjo dirbti Šiaulių pedagoginiame institute fizinio lavinimo dėstytoja. 1992 m. pradėjo dirbti tuometinėje Šiaulių miesto Lengvosios atletikos mokykloje trenere-sporto mokytoja.

Kolegos Juzefą Baikštienę giria už sąžiningai, laiku ir kūrybingai atliekamus darbus. Ją myli ir gerbia sportininkai. Trenerė lengvai bendrauja su savo bendradarbiais, perduoda savo patirtį kolegoms, auklėtiniams, studentams. Kiekvieną dieną domisi naujomis sporto tendencijomis, kurias praktiškai pritaiko savo ugdytinių treniruotėse. Naujausių mokslinių sporto pasiekimų žinojimas leidžia kaskart gerinti sportinį rezultatą, o tai puikiai atsispindi jos auklėtinių rezultatuose. Trenerės ugdomi sportininkai garsina Lietuvos ir Šiaulių vardą įvairiose lengvosios atletikos varžybose.

Šiuo metu ryškiausiai Lietuvai atstovaujantys trenerės sportininkai jos vaikai Urtė ir Juozas Baikščiai, taip pat Rokas Ickys, Gerda Kirkytė. Šie sportininkai ne kartą yra tapę Lietuvos čempionais bei prizininkais, kurie atstovauja Lietuvai pasaulio bei Europos čempionatuose.