Pretendentas į Europos graplingo čempionato auksą T. Smirnovas: „Atsiradusi patirtis duoda galimybę mažiau klysti“

Asmeninė nuotr.
Tomas Smirnovas.
Šį šeštadienį, gegužės 18 d., Šiaulių sporto gimnazijos salėje bus surengtas atvirasis Europos graplingo čempionatas. Į jį jau užsiregistravo per 300 dalyvių iš 15 šalių. Čempionatą iš dalies finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė. Lietuvos delegacija po ne itin sėkmingo praėjusių metų čempionato nusiteikusi susigrąžinti lyderės pozicijas, o ją į priekį turėtų vesti „Smauglio“ kovotojas Tomas Smirnovas.

„Praėjusių metų pabaigoje, kai pradėjau ruoštis „ADCC“ turnyrui, buvau įgavęs geriausią formą. Ten sugebėjau prasibrauti iki ketvirtfinalio, o tai yra Lietuvos rekordas. Po šio turnyro, natūralu, forma kiek krito, 2024-uosius pradėjau vangokai, tačiau dabar grįžinėju į piką. Reakcija gerėja, fizinis pasirengimas gerėja, neabejoju, kad viskas bus gerai“, – sako T. Smirnovas.

Per savo karjerą ne vieną Lietuvos, Baltijos šalių, Europos ir pasaulio čempiono titulą turintis kovotojas neslepia, kad artėjant trisdešimtmečiui daugelis pergalių pasiekiamos pasitelkiant patirtį ir dėl jos atsiradus ramybei.

„Be abejo, sukaupta patirtis duoda galimybę mažiau klysti. Kai mažiau klysti, mažiau pralaiminėji tokių kovų, kurių negali pralaimėti. Viskas paprasta – kuo daugiau kovoji, tuo daugiau patirties, tuo mažiau klaidų ir tuo geriau pasirodai", – sako sportininkas. 

– Tomai, ar neprideda spaudimo pasiruošimas, kai lūkesčiai tikrai didžiuliai?

– Nepasakyčiau. Labai gerai, kad varžybos vyks Lietuvoje, niekur nereikia važiuoti, o čia yra didelis pliusas. Ruošiuosi įprastai, o šeštadienį vyksiu pasiimti tai, kas yra mūsų.

– Jau esi nusprendęs varžytis dėl absoliučios kategorijos diržo. Kaip galvoji, kodėl tau turėtų atitekti tas diržas?

– Na, reikia nepamiršti, kad aš jau esu šios organizacijos čempionas ir savo kategorijos, ir absoliutaus svorio. Jei negalvočiau, kad galiu laimėti, net nedalyvaučiau. Tik klausimas, kas su manim eis kovoti? Tikiuosi, kad ne su saviškiais, nes tai man sunkiausia. Saviškiai žino, ką aš darau, kaip kovoju ir bus tikrai nelengva.

– Kaip manai, kodėl praėjusių metų Europos čempionate lietuviai pasirodė žymiai prasčiau nei įprastai?

– Galiu tik daryti prielaidą, kad nebuvo pajėgių kovotojų, kurie sugebėtų apginti Lietuvos vardą, titulą, kad diržai liktų Lietuvoje. Atvažiavo stipresni užsienio atstovai, pasiėmė diržą ir išvežė pas save į namus.

– Kokie tavo privalumai būsimame čempionate?

– Kaip sakoma, ne jauniklis. Man 28-eri, patirties jau sukaupiau pakankamai. Jauną žmogų galima ir apžaisti, apgauti, o su vyresniu truputį sunkiau. Taisyklės man yra puikiai žinomos, tad tiesiog reikia kovoti.

---
Čempionato kovos tiesiogiai bus transliuojamas "Youtube" platformoje Grappling kanale.