Praūžė Lietuvos dailiojo plaukimo čempionatas

Aleksandr JANIČKIN nuotr.
„Delfinui“ atstovavo gausi dailiojo plaukimo komanda, lydima trenerių J. Dimšienės ir K. Zajauskienės.
Šiauliuose įvyko svarbiausios šalies dailiojo plaukimo varžybos – atviras 2023 m. Lietuvos dailiojo plaukimo čempionatas. Išdalintas ne vienas medalių komplektas, ant nugalėtojų pakylos ne kartą kopė šiaulietės.

Šalies dailiojo plaukimo čempionatas vyko gruodžio 9 d., o sportininkės varžėsi įvairiose amžiaus grupėse privalomojoje bei laisvojoje programose, kur vertinamas jų išpildymas, meniškumas ir sudėtingumas. Teisėjų verdiktui figūras ir šokius vandenyje demonstravo atstovai iš Lietuvos (sporto mokyklos „Nemunas“, plaukimo akademijos „Banga“, Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“) bei Latvijos, Estijos ir Didžiosios Britanijos.

Vyriausių, 15–18 m., merginų grupėje atliekant laisvąją programą duetų rungtyje geriausiai pasirodė šiaulietės Beata Gineitytė ir Ula Lazutkaitė. Jų programai buvo skirta 68.800 balo. Visai nedaug iki pergalės trūko jų draugėms Saulei Poškutei ir Ramilei Barzinskaitei (68.533 balo).

Solo rungtyje visų spalvų medalių laimėjo „Delfino“ sportininkės. Niekas neprilygo Miglei Dambrauskaitei (71.733 balo, 8 dal.), antrą vietą pelnė B. Gineitytė (69.467), o trečiąją – S. Poškutė (66.900 balo).

Merginas varžyboms ruošia trenerė Jurga Dimšienė.

13–15 m. mergaičių grupėje laisvojoje programoje duetų rungtyje nepralenkiamas buvo „Delfino“ duetas. Austėjai Vaitkutei ir Rugilei Poškevičiūtei teisėjai skyrė 138.023 balo (6 poros). Antrą vietą laimėjo šiaulietės Jorė Vitkauskaitė ir Rugilė Sugaudytė (130.597).

Solo rungtyje čempione tapo A. Vaitkutė (139.948 balo, 7 dal.), o vicečempione – R. Poškevičiūtė (131.497 balo). Abi sportininkės pelnė apdovanojimų ir po privalomosios programos. Austėja aplenkė 15 varžovių ir pasirodė geriausiai (72.982 balo), o Rugilė pelnė trečią vietą (67,730 balo).

Privalomosios programos, figūrų rungties vicečempione tapo taip pat „Delfino“ auklėtinė Rugilė Sugaudytė (70.267 balo).

12 m. ir jaunesnių mergaičių grupėje geriausiai teisėjų įvertintas Miglės Poškevičiūtės individualus šokis (131.148 balo, 11 dal.). Ji tapo absoliučia nugalėtoja ir privalomojoje programoje. Demonstruojant figūras teisėjai jai skyrė 67,881 balo (35 dal.).

Prizininkes čempionatui paruošė „Delfino“ trenerė Kristina Zajauskienė.

Jauniausios čempionato dalyvės teisėjams demonstravo tik privalomąją programą (figūras). 2016 m. gim. mergaičių grupėje nugalėtoja tapo Vakarė Čepulytė (42.600; 5 dal.), o antros vietos laimėtoja tapo Ieva Kalainytė (38.750). Abi mergaitės – J. Dimšienės auklėtinės.