Prancūzija nušlavė Izraelį

Antrosiose B pogrupio rungtynėse Prancūzijos rinktinė dvidešimties taškų persvara 85:65 (24:14, 18:21, 22:13, 21:20) įveikė Izraelio krepšininkus. Prieš prancūzus žydai atsilaikė nepilnus du kėlinius. Prancūzams ši pergalė — antroji. Izraelio komandos sąskaitoje — du pralaimėjimai.

Živilė KAVALIAUSKAITĖ

zivile@skrastas.lt

Pirmavo beveik visą laiką

Rinktinių krepšininkams apšilinėjant, sirgaliai, kiek leido apsauga, stengėsi prieiti kuo arčiau aikštelės, kad galėtų nusifotografuoti mėgstamas krepšinio žvaigždes.

Rungtynes arenoje stebėjo ir garsusis Izraelio treneris Pinis Geršonas.

Pirmuosius taškus, sužaidus 2 minutes, prancūzams baudos metimais pelnė Tonis Parkeris, dar du pridėjo Mikaelis Želabalis (Michael Gelabale) 4:0.

Tritaškiu prancūzams atsakė Guy Pnini. Taikliais tolimais metimais apsikeitė M. Želabalis ir Deividas Blu, po kurių prancūzai buvo vienu tašku priekyje — 7:6.

Prancūzai vis didino rezultatą: likus žaisti pusę minutės, T. Parkeris taikliu tritaškiu prancūzus į priekį išvedė jau dešimčia taškų — 24:14.

Pirmą kėlinį be keitimų žaidę M. Želabalis pelnė 8, T. Parkeris — 7 taškus.

Po pirmųjų dviejų antro kėlinio minučių prancūzai nuo varžovų atitrūko 12 taškų — 16:28.

Izraelio krepšininkai ginklų nesudėjo: sužaidus pusę kėlinio, skirtumą sumažino iki minimumo — 27:28.

Iki didžiosios pertraukos likus kiek daugiau nei dviem minutėms, D. Blu baudos metimas rezultatą išlygino — 32:32. Du taškus pelnius T. Parkeriui, prancūzai įsiveržė į priekį, bet tritaškį įmetė D. Blu ir vienu tašku rezultatą persvėrė jau Izraelio naudai.

Tritaškių varžybos nesibaigė: taiklų tolimą metimą pataikė T. Parkeris, vėl dviem taškais išvesdamas prancūzus į priekį — 37:35. Skirtumą dar padidino Joakimas Noah, iš eilės pelnęs 5 taškus. Po dviejų kėlinių prancūzai pirmavo 7 taškais — 42:35.

Trečiajame kėlinyje prancūzai tolo nuo varžovų. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę, prancūzų persvara buvo 19 taškų (64:45). Dviženklę persvarą Prancūzijos krepšininkai išlaikė iki kėlinio pabaigos.

Prancūzai pataikė 8 tritaškius iš 14.

Rezultatyviausiai Prancūzijos komandoje žaidė T. Parkeris, pelnęs 21 tašką, Nicolas Batumas įmetė 15, M. Želabalis — 13.

Izraelio komandai daugiausia taškų pelnė L. Eliyahu ir Y. Halperin — po 15.

Per daug klaidų

Spaudos konferencijoje Izraelio komandos treneris Arikas Šivekas (Arik Shivak) sakė, kad rungtynes komanda pradėjo pagal planą. „Bet žaidžiant su tokio aukšto lygio komanda, kaip Prancūzija, negali prarasti koncentracijos, visą laiką turi būti susikaupęs. Ypač blogai žaidėme paskutines 10 minučių. Manau, prancūzai — stipriausia grupės komanda“.

Pasak Izraelio rinktinės žaidėjo Y. Halperino, komanda pralaimėjo labai svarbias rungtynes, nes pirmą čempionato dieną pralaimėta prieš vokiečius.

„Neblogos buvo pirmosios 18 minučių. Bet padarėme per daug klaidų, prancūzai jomis pasinaudojo. Pralaimėti nebegalime“, — sakė žaidėjas.

Prancūzijos rinktinės krepšininkas Borisas Diavas buvo patenkintas komandos žaidimu: „Krepšininkai buvo labai rimtai nusiteikę, nes Izraelis — stiprus varžovas.“

Prancūzų komandos treneris Vinsentas Kolė (Vincent Collet) džiaugėsi komandiniu žaidimu, kamuolio perdavimais, gynyba. Trenerio mintys jau sukasi apie kitus varžovus — Vokietijos rinktinę.

GERBĖJAS: Jaunasis Yotamo Halperino gerbėjas.

ATAKA: Prancūzas žaidėjas Mikaelis Želabalis meta dengiamas Guy Pnini.

LYDERIS: Vienas iš rezultatyviausių Izrealio rinktinės žaidėjų Lior Eliyahu pelnė 15 taškų.