Prancūzai žengia be pralaimėjimų

Šiauliuose B grupės lyderiai Prancūzijos krepšininkai dar kartą įrodė savo pranašumą, vakar įveikę italus rezultatu 91:84 (20:32, 21:25, 19:19, 31:17). Šis pralaimėjimas italams užtrenkė duris į kitą etapą.

Živilė KAVALIAUSKAITĖ

zivile@skrastas.lt

Lėmė paskutinės sekundės

Iki šios kovos prancūzai buvo pasiekę visas tris pergales, o italai laimėję vienintelį kartą prieš grupės autsaiderius latvius.

Per tris pirmąsias rungtynių minutes prancūzai spurtavo 8:3. Daugiau atitolti varžovai neleido, o sužaidus pusę kėlinio italai persvėrė rezultatą — 13:12.

Tritaškį pataikius Danilo Galinari, o dvitaškį su bauda — A. Barnjaniui, italai spurtavo 23:16, ant kojų pastatydami savo ištikimuosius sirgalius.

Rimtesniu susistumdymu vos netapo italo Marko Mordente ir prancūzo Nicolas Batumo konfliktas po italų krepšiu.

Pasibaigus kėliniui, krepšininkai nurimo ir vienas kitam paspaudė rankas. Pirmąjį kėlinį italai laimėjo 3 taškais.

Antrajame kėlinyje prancūzai išlygino rezultatą 26:26. Ilgą laiką dviem taškais laiminėjo tai viena, tai kita komanda.

Paskutinę antrojo kėlinio minutę nesulaikomas buvo M. Belineli, iš eilės pelnęs du tritaškius (antrąjį — jau aidint sirenai). Italai įgijo didžiausią, 7 taškų, persvarą per pirmąją rungtynių dalį — 48:41.

Per du kėlinius A. Barnjanis (17 taškų) ir be keitimo žaidęs M. Belineli (15 taškų) buvę pelnę 32 taškus iš visų 48 komandos pataikytų taškų.

Prancūzams pakako nepilnų keturių minučių skirtumui ištirpdyti. Po taiklaus Boriso Dio tritaškio skirtumas liko 52:50. Išlyginti rezultato prancūzams nepavyko, o italai vėl pradėjo tolti. Trečiąjį kėlinį italai laimėjo 7 taškais — 67:60.

Per ketvirto kėlinio pirmas pusantros minutės prancūzai skirtumą sumažino iki 67:66, bet taiklus D. Galinari tritaškis vėl padėjo italams atitrūkti — 70:66.

34-ąją minutę rezultatas jau buvo lygus 74:74, o Maiklas Želabalis tritaškiu prancūzus išvedė į priekį — 77:74.

Italams persvarą (81:79) pavyko susigrąžinti po D. Galinari dvitaškio metimo su bauda, sukėlusio sirgalių bangą.

Įtampa neatslūgo: likus žaisti pusės minutės, priekyje jau buvo prancūzai — 85:82.

Blokavus M. Belineli metimą, penktą kartą prasižengė S. Mančineli. Skirtumas išaugo iki 5 taškų (87:82).

Penktąją pražanga buvo nubaustas ir kitas italų lyderis M. Belineli.

Rungtynėms tašką dėjimu iš viršaus padėjo Florentas Pietrus — 91:84.

Šioje rungtynėse prancūzų rinktinė patyrė nuostolių — koją susitraumavo Tonis Parkeris, nugarą — M. Želabalis. T. Parkeris, pelnęs 8 taškus, po susidūrimo su varžovu trečiajame kėlinyje daugiau aikštelėje nepasirodė.

Italai buvo liūdni

Italijos rinktinės treneris Simonė Pjenidžiani spaudos konferencijoje teigė: „Tai dar vienas mūsų pralaimėjimas paskutinėmis minutėmis. Esame liūdni. Čempionatui rengėmės visą vasarą, bet praradome galimybę išeiti į kitą etapą.“

Treneris visgi pagyrė komandinį auklėtinių žaidimą: perdavimus komandos draugams, taiklius tritaškius. Trenerio teigimu, vienas taiklus metimas galėjo pakeisti rungtynių rezultatą.

Spaudos konferencijoje M. Belineli sėdėjo rūškanas. „Žaidėme iki galo, kiekvienas atidavėme viską, ką galėjome“, — trumpai sakė žaidėjas.

Pasak Prancūzijos rinktinės trenerio Vincento Colleto, jų varžovai italai sekmadienį sužaidė savo geriausias pogrupio rungtynes.

„Gerai puolėme, buvome agresyvūs“, — apie auklėtinių žaidimą sakė treneris. Pasak jo, du žaidėjai (T. Parkeris ir M. Želabalis) yra patyrę smulkias traumas, todėl jie patausoti kitiems susitikimams.

Boris Dio buvo nepatenkintas klaidomis, bet gyrė komandos energingą žaidimą ir gynybą. „Rungtynės buvo sunkios. Tony Parkeris, nors ir nebuvo ilgai aikštelėje, labai padėjo.“

AISTROS: Įsikarščiavusį Marko Mordente teko prilaikyti rungtynių teisėjui.

TRAUMYTĖ: Tonis Parkeris vakar pelnė 8 taškus: dėl patirtos nedidelės traumos treneris jį tausojo ant atsarginių žaidėjų suolelio.

TAŠKAI: Marko Belineli kovoje su prancūzais pelnė 19 taškų, pataikė keturis tritaškius.