Po šešerių metų pertraukos Šiaulių tinklininkai iškovojo Didžiąją taurę

Esmiraldo SLIEŽAUSKO nuotr.
Geriausias finalo žaidėjas – šiaulietis Artūras Vincėlovičius. 

Po šešerių metų pertraukos Šiaulių tinklinio komanda „Elga-Grafaitė-SC Dubysa“ į Šiaulius parvežė Lietuvos tinklinio federacijos Didžiąją taurę. Savaitgalį Gargžduose vykusiame turnyro finale šiauliečiai 3:0 įveikė Kelmės „Etovio“ komandą. Geriausiu finalinių varžybų žaidėju buvo pripažintas šiaulietis Artūras Vincėlovičius.

Turnyre dalyvavo visos stipriausios šalies komandos. „Elgos-Grafaitės“ treneris Aivaras Strockis spaudos konferencijoje pasakojo, kad tikru išbandymu komandai buvo pusfinalio varžybos su paskutinių ketverių metų Didžiosios taurės ir Lietuvos čempionato nugalėtoja Gargždų „Amber-Arlanga“ komanda. Šiauliuose svečių komanda buvo įveikta 3:1, tačiau Gargžduose mūšis buvo itin sunkus, o pergalę šiauliečiams pavyko išplėšti minimaliu rezultatu 3:2.

Aivaras Strockis sakė, kad tinklinis Šiauliuose daug metų buvo aukšto lygio, tačiau pastarieji ketveri metai vyrų komandai nebuvo sėkmingi. Treneris tai siejo su žaidėjų kartos kaita. Buriant šių metų komandą pakito net pusė jos pagrindinių žaidėjų.

Dar viena sėkmė – į komandą sugrįžo šiaulietis profesionalus tenisininkas Arvydas Mišeikis, žaidęs įvairiose šalyse, tačiau baigęs 15 metų trukusią profesionalo karjerą. Apie jį subūrus kitus lyderius, komanda parodė gerą rezultatą.

„Rezultatai rodo, kad su sudėtimi nesuklydome. Praėjusiais metais buvome sukomplektavę irgi gerą komandą ir, atrodo, techniškus žaidėjus. Tačiau ne viską lemia žaidėjai sąraše. Matyt, trūko chemijos rūbinėje. Mes tas klaidas šįmet ištaisėme, dabar klimatas kuo puikiausias ir tai atsiliepia rezultatams“, – komentavo A. Strockis.

Jis patvirtino, kad sporto centras „Dubysa“ turi puikią tenisininkų ugdymo sistemą. Praėjusių metų čempionatuose jaunimo komanda užėmė pirmą vietą, kitose amžiaus grupėse užėmė prizines vietas.

Toliau Didžiąją taurę laimėjusios komandos tiksluose – Lietuvos čempionato auksas. Kol kas šiauliečiai užima antrą vietą, atsilikdami nuo tituluotosios Gargždų komandos.

„Laimėjimas mums užaugino sparnus, sieksime pirmos vietos“, – teigė treneris.