Po pralaimėjimo lūžo trenerio kėdė

Penktadienį „Šiauliai“ A lygos rungtynėse 1:2 (0:1) nusileido Gargždų „Bangos“ futbolininkams. Po pralaimėjimo atsistatydino „Šiaulių“ vyriausiasis treneris Deivis Kančelskis.

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Tikėjosi nesėkmių ruožo pabaigos

Penktadienį vykęs susitikimas buvo pirmasis mačas šių metų mačas Šiaulių miesto savivaldybės stadione. Iki tol šiauliečiai namų rungtynes žaidė Šiaulių Gytarių dirbtinės dangos aikštėje.

„Tikiuosi, kad persikėlus į centrinį stadioną, baigsis ir nesėkmių ruožas. Papildomo jaudulio atidarymas neturėtų sukelti, nes mūsų žaidėjai patyrę“, – prieš rungtynes sakė D. Kančelskis.

„Šiauliams“ negalėjo atstovauti traumuotas Tomas Birškys bei leidimo žaisti iš UEFA negaunantis naujokas Dominykas Galkevičius. „Bangos“ komandoje nebuvo ne visiškai traumą išsigydžiusio brazilo Mandinjo (Mandinho), kuris karjerą Lietuvoje pradėjo „Šiauliuose“. Savaitės viduryje komandą paliko legionierius iš Moldovos Anatolijus Ostapas.

„Ir mes, ir „Šiauliai“ sezoną pradėjome silpnai. Bus principinė kova. Galbūt mums psichologine prasme bus lengviau, nes laimėjome paskutines rungtynes, o šiauliečiai patyrė nesėkmę“, – prieš mačą kalbėjo „Bangos“ vyriausiasis treneris Vaidas Žutautas. Jis anksčiau žaidė „Šiauliuose“.

Neatsilaikė prieš dešimt varžovų

Mačą sėkmingiau pradėjo svečiai. 22-ąją minutę po Aurelijaus Staponkos perdavimo laisvas baudos aikštelėje liko ir kamuolį į vartus nukreipė gruzinas Giorgis Nikabadzė (0:1).

Šiauliečių bėdos nesibaigė. 34-ąją minutę aikštę buvo priverstas palikti pagrindinis puolėjas Artūras Rimkevičiaus. Jam sutrenktos smegenys.

39-ąją minutę „Šiaulių“ viltis padidino „Bangos“ legionieriaus Seržo Tatiefango gauta raudona kortelė. Saugas iš Kamerūno galva trenkė į šiaulietį Igorį Kozlovą.

Iki pertraukos „Šiauliams“ rezultato išlyginti nepavyko. Antrojoje mačo dalyje šeimininkai pasiekė savo. 68-ąją minutę pirmąjį sezoną įvartį pelnė pernai vienu rezultatyviausiu ekipos futbolininku buvęs Robertas Vėževičius (1:1).

Šiauliečiams ilgai džiaugtis neteko. 75-ąją minutę kontrataką tolimu ir tiksliu smūgiu baigė Evaldas Grigaitis, išvedęs „Bangą“ į priekį (1:2).

„Šiauliams“ rezultato išlyginti nepavyko. Geriausią šansą turėjo R. Vėževičius, numetęs kamuolį komandos draugams. Andrius Bartkus į vartus nemušė, o Mariui Bezykornovui sutrukdė Gargždų komandos gynėjai.

Šiauliečiai buvo pikti ir nusivylę

Dviem pergalėmis sezoną pradėję šiauliečiai per pastaruosius septynis turus įsirašė tašką. Kol kas „Šiauliai“ (7 taškai) – septinti.

„Tragedija. Su tokia sudėtimi negalime būti tokioje vietoje. Viskas susideda: ir sėkmės trūksta, ir patys netikime, kad galime laimėti. Šiandien mano įvartis džiaugsmo nė kiek neteikia, nes nugalėti nepadėjo“, – po rungtynių piktas buvo R. Vėževičius.

E. Grigaitis buvo kitokios nuotaikos ir teigė įmušęs vieną gražiausių karjeros įvarčių: „Tokie tikslūs smūgiai – laimės dalykas. Treniruojamės ant sintetinės dangos, šiandien rungtyniavome ant žolės. Fantastiškas jausmas patirti tokį malonumą. Mums dešimtiese žaisti sekasi geriau.“

Paprastai iškalbingas D. Kančelskis buvo nekalbus: „Galbūt varžovai labiau norėjo laimėti, labiau stengėsi. Gynyba eilinį kartą sužaidė labai prastai.“

V. Žutauto teigimu, pergalė buvo labai sunki, pasiteisino po neapgalvoto S. Tatiefango elgesio pasirinkta taktika – pastatyti „barikadą“ prie savųjų vartų.

„Komanda sužaidė disciplinuotai. Visų pozicijų žaidėjai rungtyniavo gerai. Negaliu išskirti nė vieno, nes žaidėme kaip komanda, – patenkintas kalbėjo iš 10 į šeštąją vietą pakilusios „Bangos“ (8 tšk.) vyriausiasis treneris V. Žutautas. – Šiauliuose praleidau vienus geriausių karjeros metų. Kai atvykstu čia, prisiminai užplūsta. Šiauliams jaučiu didelę nostalgiją.“

Kam atiteks vyriausiojo trenerio postas?

Šeštadienį paskelbta, kad po rungtynių atsistatydinimo raštą klubo vadovams įteikė D. Kančelskis. Jis buvo patvirtintas.

Kol kas nepranešama, kas užims „Šiaulių“ vyriausiojo trenerio vietą.

Dubleriai pralaimėjo panašiu scenarijumi

Nesėkmę patyrė ir „Šiaulių“ dubleriai. Jie šeštadienį Gargžduose 2:3 (1:0) nusileido „Bangai-2“.

Šiauliečiai pirmavo po 33-ąją minutę Dovydo Medžiaušio pelnyto įvarčio (1:0).

38-ąją minutę už antrąją geltoną kortelę iš aikštės pašalintas „Bangos-2“ gynėjas Mindaugas Bitinas.

Nepaisant to, 50-ąją minutę Andrius Marcinkevičius rezultatą išlygino (1:1), Rokas Borusas išvedė Gargždų ekipą į priekį (1:2), o Simonas Urbys įmušė trečiąjį įvartį (1:3).

Po minutės skirtumą sušvelnino Otaris Mukhulišvilis (2:3), tačiau „Šiauliams“ išplėšti lygiųjų nepavyko.

„Šiauliai“ – Gargždų „Banga“ 1:2 (0:1)

Teisėjas: V. Vasiliauskas (Telšiai), 800 žiūrovų

Įvarčiai: 68 min. R. Vėževičius ("Šiauliai"); 22 min. G. Nikabadzė, 75 min. E. Grigaitis („Banga")

Įspėjimai: 32 min. J. Gomes da Silva, 79 min. T. Eliošius, 90 min. I. Kozlovs ("Šiauliai"); 33 min. A.Staponka ("Banga")

Pašalinimai: 39 min. S.Tatiefang ("Banga")

„Šiauliai": M. Malinauskas; Juvenal, L. Rimavičius (46 min. L. Mushnikov), D. Lunskis, E. Pilypas; S. Cesanelli (79 min. M. Bezykornovas), A. Bartkus, I. Kozlovs, T. Eliošius, R. Vėževičius; A. Rimkevičius (34 min. I. Kirhners).

„Banga": V. Myrnyi; D. Padaigis, A. Ivanauskas, N. Mgeladze, A. Jokšas; M. Kura, S. Tatiefang, R. Masiuk, E. Grigaitis (79 min. M. Gudauskas); A. Staponka (60 min. G. Gailius), G. Nikabadze (46 min. M. Suleimanov).

TRENERIS: Po pralaimėjimo „Bangai“ Deivis Kančelskis atsistatydino.