Po pergalės treneris paliko komandą

Šiaulių rajono Kuršėnų „Venta“, šeštadienį šalies futbolo pirmosios lygos rungtynėse savoje aikštėje sutriuškinusi Kėdainių „Kėdainių“ ekipą rezultatu 7:0 (3:0), atsisveikino su treneriu Virgerdu Kavoliu.

Algimantas BRIKAS

brikas@skrastas.lt

Sutriuškino „Kėdainių“ ekipą

Jau penktąją rungtynių minutę Edvardas Pšelenskis įmušė pirmą įvartį.

Aikštėje vyko atkakli kova, pavojingų momentų netrūko ir prie vienų, ir prie kitų vartų.

„Ventos“ baudos aikštelėje buvo pažeistos taisyklės ir teisėjas skyrė 11 metrų baudinį. Patikimai šiose rungtynėse vartus gynęs Aivaras Jocas atmušė kamuolį.

Po keturių minučių rezultato vos nepadidino Kristijonas Gedgaudas. Tai pavyko Aivarui Bagočiui 38-ąją minutę.

Kėliniui baigiantis teisę mušti 11 metrų baudinį įgijo ir ventiečiai. Tomas Kavolis buvo tikslus.

Sužaidus šešias antrojo kėlinio minutes antrąjį savo įvartį pelnė A. Bagočius – rezultatas tapo 4:0. Dar po trijų minučių K. Gedgaudas, būdamas už varžovų vartininko aikštelės ribos, nugara į vartus, kamuolį kulnu pasiuntė į juos – 5:0.

Šeštąjį įvartį (74 min.) pelnė Tomas Šimkauskas, septintąjį (87 min.) – Ričardas Stankus.

Įvarčių galėjo būti ir daugiau, bet pritrūkdavo tikslumo, baigiant atakas.

„Ventos“ trenerio V. Kavolio vertinimu, persilaužimas rungtynėse įvyko į savo vartus nepraleidus vienuolikos metrų baudinio.

Kitų 12-ojo turo rungtynių rezultatai: Šilutės „Šilutė“ – Jonavos „Lietava“ 0:0, Palangos „Palanga“ – Kėdainių „Nevėžis“ 1:4 (0:2)

„Venta“ lieka priešpaskutinėje turnyrinės lentelės vietoje. Žemiau jos – tik „Kėdainiai“.

Kitas rungtynes „Venta“ žais liepos 6 dieną Jonavoje su „Lietava“.

Dalyvaus veteranų turnyruose

Po šių rungtynių treneris V. Kavolis atsisveikino su komanda.

„Šiaulių kraštui“ V. Kavolis teigė, kad šį apsisprendimą lėmė daugelis minusų: esąs pavargęs, ir, kai nepasiekiama gerų rezultatų, darbas nebeteikia malonumo.

V. Kavolio teigimu, po rungtynių, pralaimėtų Vilniaus „Polonijai“ 0:2, jis komandos vadovams pasiūlęs ieškoti kito trenerio. Tuo labiau, kad, neturėdamas trenerio licencijos, jis vis tiek nebegalėtų dirbti su komanda.

V. Kavolis, Kužių vidurinės mokyklos matematikos mokytojas, praeityje žaidęs įvairiose šalies futbolo komandose, ketina dalyvauti veteranų turnyruose ir, kai tik bus laiko, stebėti „Ventos“ rungtynes kartu su kitais žiūrovais.

Pirmoji V. Kavolio treniruotė su „Venta“ įvyko 2002 metų balandžio 3 dieną. To paties mėnesio pabaigoje komanda startavo antrosios lygos pirmenybės.

Per devynis sezonus, praleistus šioje lygoje, „Venta“ penkis kartus buvo trečia, vieną kartą – antra. Užpernai ji laimėjo antrosios lygos pirmenybes, antrą sezoną žaidžia pirmoje lygoje.

Kuršėnų „Ventos“ komandos vadovo Rolando Tamošaičio teigimu, renkamasi iš trijų kandidatų, kas pakeis V. Kavolį.

Autoriaus nuotr.

TRENERIS: Virgerdas Kavolis Kuršėnų „Ventos“ komandą išvedė ir į antrąją, ir į pirmąją lygą.

ĮVARTIS: Aivaro Bagočiaus spirtas kamuolys tuoj suspurdės kėdainiečių vartų tinkle.

ATAKA: Edvardas Pšelenskis (kairėje) muša pirmą įvartį į „Kėdainių“ varus.