Plaukimo sezoną šiauliečiai baigė su trenksmu

„Delfino“ nuotr.
Vilniaus MSC jaunimo ir jaunučių plaukimo čempionate Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ komanda pelnė net 30 medalių.
Porą dienų trukusiame atvirame Vilniaus MSC jaunimo ir jaunučių plaukimo čempionate spindėjo Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ komanda, pelniusi net 30 medalių, o mergaitės pagerino du šalies rekordus.

Geriausiu varžybų plaukiku tapo šiaulietis

Pagal surinktus taškus pirmą vietą 14 m. ir jaunesnių vaikinų grupėje, geriausių varžybų plaukikų dešimtuke užėmė Artas Apinys, visose rungtyse plaukęs laisvu stiliumi. Geriausiu plaukiku jis buvo pripažintas, laimėjus aukso medalį 200 m ilgio distancijoje (2 min 1,33 sek., 20 dalyvių). Dar du aukso apdovanojimus sportininkas pelnė 100 m (55,30 sek., 36 dal.) ir 400 m (4 min 26,81 sek., 14 dal.) ilgio atkarpose. Sidabro medalį Artas iškovojo, finišavęs po 50 m (25,34 sek., 35 dal.).

Vilius Navickas šioje amžiaus grupėje tapo 200 m plaukimo krūtine rungties čempionu (2 min 35,91 sek., 9 dal.), o šis rezultatas tarp vyresnių plaukikų (18 m. ir jaunesnių) jam atnešė sidabro medalį (13 dal.).

Dar du sidabro medalius savo amžiaus grupėje Vilius laimėjo, plaukdamas 100 m krūtine (1 min 12,20 sek., 12 dal.) ir 200 m kompleksu (2 min 24 sek., 7 dal.).

Po 100 m plaukimo nugara rungties ant antros vietos pakylos lipo ir Rokas Pleikys (1 min 4,14 sek., 14 dal.). Du bronzos medalius jis pelnė 200 m plaukimo nugara (2 min 16,59 sek., 14 dal.) ir 50 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyse (25,96 sek., 35 dal.).

Vaikinus treniruoja trenerė Ema Vielavičiūtė.

Pagerinti du rekordai

Net keturis aukso medalius 13 m. ir jaunesnių mergaičių grupėje iškovojo Guoda Tručinskaitė (trenerė Dovilė Pocienė).

Sportininkė ne tik tapo čempione, bet ir pagerino Lietuvos mergaičių iki 13 m. rekordą 400 m plaukimo kompleksu rungtyje (5 min 11,17 sek., 2 dal.). Šis pasiekimas Guodai pelnė taškų, pagal kuriuos ji užėmė antrą vietą geriausių varžybų plaukikių dešimtuke. Maža to, šis rezultatas jai pelnė sidabro medalį vyresnių plaukikių (17 m. ir jaunesnių merginų) grupėje (6 dal.).

Guoda buvo nepralenkiama ir 200 m plaukimo laisvu stiliumi (2 min 15,54 sek., 7 dal.), 200 m plaukimo kompleksu (2 min 27,65 sek., 7 dal.) bei 100 m plaukimo peteliške rungtyse (1 min 9,16 sek., 5 dal.).

Dar viena Lietuvos mergaičių iki 13 metų rekordininke po šių varžybų tapo Emilija Pociūtė (trenerė Dovilė Pocienė), plaukdama 100 m nugara (1 min 7,37 sek., 2 vieta, 7 dal.).

Aukso medalį ji iškovojo ir 50 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje (28,83 sek., 21 dal.). Du sidabro medalius mergaitė pelnė, 200 m nuplaukusi nugara (2 min 27,80 sek., 6 dal.), o 100 m – laisvu stiliumi (1 min 3,68 sek., 15 dal.).

100 m ilgio distancijoje laisvu stiliumi (1 min 3,33 sek., 15 dal.) pirma finišavo Miglė Grigaliūnaitė (trenerė D. Pocienė). Du sidabro medalius plaukikė laimėjo po 200 m plaukimo laisvu stiliumi (2 min 17,11 sek., 7 dal.) ir po 100 m plaukimo peteliške (1 min 11,65 sek., 5 dal.) rungčių.

Tris bronzos medalius pelnė Raminta Janušaitė (trenerė D. Pocienė). Ji varžėsi 100 m plaukimo nugara (1 min 14,62 sek. 7 dalyvės), 200 m plaukimo nugara (2 min 37,06 sek., 6 dal.) ir 100 m plaukimo laisvu stiliumi (1 min 6,24 sek., 15 dal.) rungtyse.

17 m. ir jaunesnių merginų grupėje dukart plaukimo nugara čempione tapo Patricija Geriksonaitė (trenerė D. Pocienė). 100 m atstumą ji įveikė per 1 min 4,33 sek. (12 dal.), o 200 m – per 2 min 19,17 sek. (11 dal.). Varžydamasi su 16 plaukikių 200 m plaukimo kompleksu rungtyje šiaulietė užėmė antrą vietą (2 min 25,69 sek.).

Trenerio Pauliaus Povilionio auklėtinė Gerda Jociūtė laimėjo bronzos medalį 400 m plaukimo kompleksu rungtyje (5 min 19,40 sek., 6 dal.)

Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad 30 medalių pelnę Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ sportininkai iš aštuonių čempionate dalyvavusių komandų užėmė antrą vietą.