Plaukimo čempionate – aukšti "Delfino" pasiekimai

Dariaus Kibirščio (Lietuvos plaukimo federacijos) nuotr.
Centre - Emilija Pociūtė.
Kaune baigėsi keturias dienas trukęs Lietuvos plaukimo čempionatas, kuriame dalyvavo gausi Šiaulių plaukimo centro "Delfinas" plaukikų komanda.

Vyrų grupės 50 m plaukimo peteliške rungties čempionu tapo buvęs trenerės Dovilės Pocienės auklėtinis ir "Delfinui" atstovavęs Ainis Želionis. Vaikinas pademonstravo 24,94 sekundžių rezultatą ir užnugaryje paliko 55 varžovus.

Šiame plaukimo čempionate kandidatais į plaukimo meistrus tapo trenerės Emos Vielavičiūtės sportininkai: Arvydas Jegorovas (100 m laisvu st., 54,99 sek.) ir Erikas Dagys (200 m nugara, 2 min 10,79 sek.).

Moterų grupėje trenerės Dovilės Pocienės treniruojamos šiaulietės skynė medalį po medalio.

Patricija Geriksonaitė, 100 m nugara įveikusi per 1 min 2,83 sek. ir aplenkusi 18 plaukikių, užfiksavo naują LR merginų iki 17 m. rekordą. Dar du aukso medalius sportininkė iškovojo, plaukdama tuo pačiu stiliumi po 200 m (2 min 19,17 sek., 23 dal.) ir po 50 m (29,17 sek., 29 dal.) ilgio distancijų.

Ugnė Šiautkulytė tapo 1 500 m plaukimo laisvu stiliumi rungties čempione (18 min 8,96 sek., 10 dal.). Mergina tuo pačiu stiliumi 800 m ilgio atkarpą nuplaukė per 9 min 25,13 sek. (21 dal.) ir tapo vicečempione. Šis rezultatas atnešė jai kandidatės į plaukimo meistro vardą.

Dukart vicečempionės titulą apgynė Guoda Tručinskaitė, plaukusi kompleksu: 400 m atstumą ji įveikė per 5 min 11,84 sek. (11 dal.), o 200 m – per 2 min 23,35 sek. (28 dal.). Bronzos medalį Guoda pelnė, plaukdama 50 m peteliške (28,22 sek., 52 dal.).

Emilija Pociūtė dalyvavo 50 m plaukimo nugara rungtyje (30,27 sek., 29 dal.) ir finišavo antra. Šiame šalies plaukimo čempionate sportininkei buvo įteiktas Lietuvos plaukimo meistrės pažymėjimas.

Moterų estafetės 4X200 laisvu stiliumi rungtyje "Delfino" atstovės (P. Geriksonaitė, Ugnė Takuševičiūtė, Urtė Ragauskaitė, Ugnė Šiautkulytė) tapo vicečempionėmis (8 min 48,28 sek., 5 komandos). Merginas varžyboms ruošia trenerės D. Pocienė ir E. Vielavičiūtė.

Po Lietuvos čempionato paaiškės, kas atstovaus Lietuvai Europos jaunimo plaukimo čempionate, Europos jaunimo olimpiniame festivalyje.