Pergalingi stip­ruo­lių star­tai

Pergalingi stipruolių startai

Kovo 16 dieną Rokiškyje vykusiame Lietuvos jaunių ir jaunimo jėgos trikovės čempionate trys joniškiečiai stipruoliai savo svorio grupėse iškovojo čempionų titulus.

Loreta RIPSKYTĖ

loretar@skrastas.lt

Pasiekė Lietuvos rekordus

Jaunių amžiaus grupėje (iki 19 metų) joniškietis Laurynas Žukauskas svorio kategorijoje iki 83 kilogramų tapo čempionu. Jis pritūpė su 215 kilogramų štanga ant pečių, spaudimo rungtyje pakėlė 140, o štangos pakėlime nuo grindų įveikė 210 kilogramų svorį.

Jaunimo amžiaus grupėje (iki 23 metų) lengvasvoris (kategorija iki 53 kilogramų) Stasys Lesutis pagerino du Lietuvos rekordus ir taip pat tapo čempionu. Jis pritūpė su 140 (rekordas) kilogramų štanga. Sportininkas spaudimo rungtyje įveikė 90, o keldamas nuo grindų štangą – 147,5 kilogramo. Lietuvos rekordą jis pelnė ir savo grupės bendroje įskaitoje.

Trečia vieta absoliučioje įskaitoje

Praeitų metų pasaulio jaunių vicečempionas, šiemet startuojantis jaunimo amžiaus grupėje, Paulius Pupinis svorio kategorijoje iki 74 kilogramų nepaliko vilčių varžovams ir tapo šios svorio kategorijos nugalėtoju. Pritūpdamas jis įveikė 245, keldamas štangą nuo žemės – 262,5, spaudimo rungtyje – 155 kilogramus.

Absoliučioje įskaitoje jaunimo amžiaus grupėje Paulius Pupinis užėmė trečią vietą. Šis sportininkas balandžio 9–12 dienomis Lietuvos jėgos trikovės rinktinės sudėtyje startuos Europos jaunių ir jaunimo jėgos trikovės čempionate Čekijoje.

Rokiškyje vykusiame čempionate varžėsi 65 sportininkai iš keturiolikos Lietuvos miestų.

Startavo rinktinės sudėtyje

Joniškiečiams sėkmingas buvo ir prieš savaitę kaimyninėje Latvijoje, Jelgavos mieste, vykęs Latvijos štangos spaudimo čempionatas. Lietuvos rinktinės sudėtyje startavo du Joniškio stipruoliai – Modestas Aleknavičius ir Vitalijus Buzas. V. Buzas pačių sunkiausių vyrų (daugiau kaip 120 kilogramų) kategorijoje išspaudė 270 kilogramų sveriančią štangą ir tapo  čempionu. Absoliučioje įskaitoje sportininkas liko trečias.

Jaunimo amžiaus kategorijoje M. Aleknavičius svorio kategorijoje iki 93 kilogramų, išspaudęs 170 kilogramų svorio štangą, liko septintas. Bendroje įskaitoje Lietuvos komanda, kurioje buvo sportininkai iš įvairių Lietuvos miestų, užėmė antrą vietą.

Antano VIRBIČIANSKO asmeninio archyvo nuotrauka

ČEMPIONAI: Rokiškyje joniškiečio Antano Virbičiansko (stovi centre) vadovaujami sportininkai Paulius Pupinis (stovi kairėje), Stasys Lesutis (tupi) ir Laurynas Žukauskas pelnė čempionų vardus.