Pergalė suteikė kelialapį į pasaulio čempionatą

15-metė šiaulietė Ana Merdenova laimėjo šeštadienį Raseiniuose rengtas Lietuvos kultūrizmo ir fitneso atvirosios XXI taurės varžybas jaunimo (iki 21-erių metų) merginų kūno fitneso kategorijoje. Pergalė Šiaulių sporto klubo „Gylys“ sportininkei garantavo kelialapį į IFBB pasaulio čempionatą Ispanijoje.

Giedrius VAITKEVIČIUS

Laimėjo įtikinama persvara

A. Merdenova (7 taškai) artimiausią varžovę aplenkė dvigubai (marijampolietė Laura Lingytė — 14 tšk.).

Didžiausią karjeros pergalę pasiekusi A. Merdenova praėjusiais metais tose pačiose varžybose buvo paskutinė.

Jas laimėjo šiemet nedalyvavusi kita sporto klubo „Gylys“ atstovė Elėja Lukytė.

„Šiemet priaugau raumenų, sumoteriškėjau, — pasakojo A. Merdenova. — Elėja man labai daug padeda“.

Pasak merginos trenerio Vidmanto Lukio, auklėtinės pergalė nebuvo netikėtumas: „Sportininkė darbšti. Jei pasakau, kad reikia padaryti šimtą atsilenkimų, ji padarys ne tik tiek, bet dar ir daugiau“.

Nuo 12-os metų sportuojanti šiaulietė pirmąjį kartą keliaus į varžybas užsienyje — lapkričio 25-27 dienomis netoli Ispanijos sostinės Madrido esančiame Santa Suzana mieste vyks IFBB pasaulio čempionatas.

„Jaudulys yra, — atskleidė A. Merdenova. — Norėčiau patekti į penketuką“.

V. Lukio teigimu, pasaulio čempionatui besirengianti A. Merdenova treniruosis septynias dienas po tris valandas per dieną.

„Širdies kertelėje tikiuosi medalio“, — šyptelėjo V. Lukys.

Su Šiaulių Santarvės vidurinės mokyklos devintoke į pasaulio čempionatą vyks marijampolietis Rytis Janulevičius (jaunimo vaikinų kultūrizmas) ir Lietuvos kultūrizimo ir fitneso federacijos rinktinių treneris Rinaldas Česnaitis.

Šiauliečiui laimėti nepavyko

Šeštadienį vyrų kultūrizmo kategorijoje Justinas Gelumbickas (Šiaulių „Saulininkas“) liko antras. Sportininkas surinko 30 taškų. Nugalėtojo jonaviškis Ruslanas Kirijanovas (17 tšk.).

27-erius metus sportuojantis J. Gelumbickas į varžybas žiūrėjo kaip į treniruotę.

„Daugelis specialistų sakė, kad turėjau būti pirmas, tačiau teisėjams pasirodė kitaip“, — atskleidė 41-erių metų šiaulietis.

Jaunimo vaikinų kultūrizmo kategorijoje Titas Vaičys („Gylys“) užėmė ketvirtąją vietą.

Objektyviausiu varžybų teisėju pripažintas šiaulietis Rolandas Remeikis (92,88 procento tikslumas).

Tarp geriausių klubų „Gylys“ (23 tšk.) užėmė septintąją, “Saulininkas“ (12 tšk.) — dvyliktąją vietas.

Trenerių įskaitoje šeštas liko V. Lukys (23 tšk.).

TRIUMFAS: Lietuvos čempione tapusi šiaulietė Ana Merdenova lapkričio pabaigoje vyks į pasaulio čempionatą.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

PRIZININKĖS: Raseiniuose vykusių Lietuvos kultūrizmo ir fitneso atvirųjų XXI taurės varžybų jaunimo (iki 21-erių metų) merginų kūno fitneso kategorijos prizininkės. Viduryje — nugalėtoja tapusi šiaulietė Ana Merdenova.

Asmeninio albumo nuotr.

VETERANAS: Įprastai veteranų grupėje besivaržantis šiaulietis Justinas Gelumbickas savaitgalį užėmė antrąją vietą tarp vyrų.