Pergalė sunki, bet pelnyta

Sekmadienį Šiauliuose vykusiame Šiaulių apskrities futbolo derbyje „Šiauliai“ 2:1 (1:0) pranoko Pakruojo „Kruoją“. Šiauliečiai 2012 metų A lygoje laimėjo abu mačus (6 taškai), pakruojiečiai vieną susitikimą iš dviejų (3 tšk.).

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Sezono startas Šiauliuose

Prieš rungtynes komandų kapitonai – „Šiaulių“ Deivydas Lunskis ir „Kruojos“ Donatas Petrauskas iškėlė šalies trispalvę. Futbolininkai tylos minute pagerbė žiemą tragiškai žuvusį buvusį „Šiaulių“ ir „Kruojos“ futbolininką, pastaruoju metu klubo marketingo direktoriaus pareigas ėjusį Gintarą Siciūną.

Aktyviai mačą pradėjusi „Kruoja“ pirmąją minutę galėjo nubausti šeimininkus – į vartus smūgiavo Tomas Miklinevičius. Kilo sąmyšis, tačiau po jo „Šiauliai“ apsigynė.

Vėliau šeimininkai perėmė iniciatyvą, turėjo teritorinę persvarą, daugiau kontroliavo kamuolį. Po kurio laiko prasidėjo nervingas, kovingas futbolas. Jis sėkmę atnešė „Šiauliams“. 44-ąją minutę po baudos smūgio kamuolį į savuosius vartus nukreipė jį išmušti bandęs „Kruojos“ naujokas Maksimas Bilykas (0:1).

Visi įvarčiai – po standartinių situacijų

Prieš pat pertrauką į priekį išsiveržę šiauliečiai 53-ąją minutę dar kartą nubaudė svečius – po kampinio galva pasižymėjo „Šiaulių“ naujokas Andrius Bartkus (0:2). Netrukus aikštę dėl traumos buvo priverstas palikti šiauliečių gynėjas Laurynas Rimavičius. Jį pakeitė Klimas Gusočenko.

Su pralaimėtojų dalia nenorėjusi taikytis „Kruoja“ metėsi švelninti rezultatą. 66-ąją minutę po standartinės padėties galva įmušė Irmantas Zelmikas (1:2).

Įvartį pelniusi Pakruojo komanda įgavo daugiau pasitikėjimo. Mačo pabaigoje svečiai užspaudė šiauliečius. Kamuolį į vartus buvo pasiuntęs po keitimo aikštėje pasirodęs Gvidas Juška, tačiau teisėjai užfiksavo nuošalę. Šeimininkai nugalėjo.

Įtemptas, kovingas ir nervingas mačas

Įvartį „Šiauliams“ pelnęs A. Bartkus po mačo sakė, kad rungtynės buvo sunkios, įtemptos ir nervingos: „Džiaugiuosi žiūrovų gausa, jie mus intensyviai palaikė. Įmušiau pirmąjį įvartį, atstovaudamas „Šiauliams“, tad esu labai laimingas“.

I. Zelmiko nuomone, po jo įmušto įvarčio „Kruoja“ galėjo išplėšti lygiąsias, bet pritrūko sėkmės: „Jei pralaimėjome, vadinasi, „Šiauliai“ buvo stipresni“.

„Šiaulių“ vyriausiojo trenerio Deivio Kančelskio nuomone, šiauliečiai iškovojo sunkią pergalę: „Pirmasis kėlinys buvo neblogas, po pertraukos norėjosi geresnio žaidimo. Įmušę antrąjį įvartį atsipalaidavome, stigo žaidybinės drausmės, kai kuriais momentais rungtyniavome neatsakingai“.

Jo nuomone, „Kruoja“ demonstruoja kibų, agresyvų žaidimą ir su ja visoms komandoms bus sunku.

„Nuvylė pirmas kėlinys, žaidėme tarsi miegodami. Antrojoje mačo dalyje rungtyniavome geriau, – mačą komentavo Pakruojo ekipos strategas Aidas Dambrauskas. – Dėl traumos nežaidė Sergėjus Žigalovas, vertėmės be puolėjų. Įvarčius praleidome po standartinių situacijų, kai neryžtingai sužaidė gynėjai. Esame nepatenkinti, nes ne tokio rezultato tikėjomės.“

Komandų sudėtys

„Šiauliai": M. Malinauskas; Juvenal, D. Lunskis, L. Rimavičius (53 min. K. Gusočenko), I. Kirhners; S. Casanelli (75 min. L. Mushnikov), A. Bartkus, T. Eliošius (68 min. M. Bezykornovas), I. Kozlovs, R. Vėževičius; A. Rimkevičius.

„Kruoja": M. Eltermanis; V. Pocevičius, I. Zelmikas, M. Bilyk (65 min. G. Juška), A. Skroblas; L. Savastas (58 min. V. Čistjakovas), K. Matsion, T. Miklinevičius, D. Petrauskas, V. Antipov; A. Žulpa.

Kiti A lygos II turo rezultatai

Tauragės „Tauras“ – Marijampolės „Sūduva“ 1:4 (0:2)

Vilniaus REO – Panevėžio „Ekranas“ 0:1 (0:0)

Vilniaus miesto futbolo draugija „Žalgiris“ – Klaipėdos „Atlantas“ 7:0 (5:0)

Alytaus „Dainava“ – Gargždų „Banga“ 0:0 (0:0)

PERGALĖ: „Šiauliai“ laimėjo 2:1. Pergalę stebėjo pilnos Gytarių dirbtinės dangos stadiono tribūnos.

Jono TAMULIO nuotr.

GYNYBA: „Kruojos“ gynėjams ir vartininkui Mariui Eltermaniui ne visada pavyko apsiginti nuo „Šiaulių“ išpuolių. Kartą pakruojiečiai pasiuntė kamuolį į savus vartus.

ĮVARTIS: Vienintelį Pakruojo komandos įvartį pelnė Irmantas Zelmikas.

NUOMONĖ: „Šiaulių“ vyriausiojo trenerio Deivio Kančelskio nuomone, pergalė sunki, bet pelnyta.

NUOTAIKA: „Esame nepatenkinti, nes ne tokio rezultato tikėjomės“, – po rungtynių nusivylęs kalbėjo „Kruojos“ strategas Aidas Dambrauskas.