Pergalė sostinėje įtvirtino 19-ąjį „Gintros-Universiteto“ čempionių titulą

Evaldo ČERNIAUSKO nuotr.
Likus keturiems turams iki šalies moterų futbolo pirmenybių pabaigos Šiaulių „Gintros-Universiteto“ klubas užsitikrino čempionių vardus jau 19-ąjį kartą komandos istorijoje.

Šiaulių „Gintros-Universiteto“ klubas oficialiai tapo 2020 metų moterų A lygos čempionu. Dar likus keturiems turams iki pirmenybių pabaigos šiaulietės užsitikrino čempionių vardus jau 19-ąjį kartą komandos istorijoje.

Negana to, tai jau 16-asis Šiaulių miesto reprezentacinės moterų futbolo komandos A lygos titulas iš eilės. „Gintros-Universiteto“ vienvaldystė Lietuvoje tęsiasi nuo 2005-ųjų.

XVI turo rungtynėse trečiadienį Vilniuje Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės 6:0 (4:0) sutriuškino vietos MFA „Žalgirio-MRU“ futbolininkes, kovojančias dėl antrosios vietos čempionate.

Kitose turo rungtynėse SG-FA „Šiauliai“ vienuolikė namuose 1:3 turėjo pripažinti Gargždų „Bangos“ pranašumą, o „Kauno Žalgiris“ 3:0 įveikė „Utenio“ žaidėjas.

Rezultatyviausių A lygos futbolininkių viršūnėje ir toliau įtikinamai pozicijas išlaiko Rimantė Jonušaitė, kurios sąskaitoje jau 41 tikslus smūgis.

Pirmasis rungtynių įvartis į žalgiriečių vartus krito jau 6-ąją susitikimo minutę. Kamuolį į savo vartų tinklą pasiuntė Dominyka Vaiginytė – 1:0. Panaši situacija aikštės šeimininkes ištiko ir 22-ąją minutę – 2:0.

Vos po kelių minučių trečiąjį kartą varžovių vartininkę nuginklavo Paulina Sarkanaitė – 3:0. Iki pertraukos šiauliečių pranašumą dar labiau įtvirtino rezultatyviausia A lygos žaidėja R. Jonušaitė – 4:0.

Po pertraukos viešnios iš Šiaulių pridėjo dar du įvarčius, kurių autorės buvo Dovilė Gailevičiūtė ir ta pati R. Jonušaitė bei šventė užtikrintą pergalę rezultatu 6:0.

Komentuodamas pergalingą mačą įtvirtinusį čempionių titulą vyriausiasis komandos treneris Rimantas Viktoravičius pripažino, kad tai nebuvo itin gražios ir kokybiškos rungtynės, bet pasidžiaugė, jog šįkart pavyko išlaikyti koncentraciją gynyboje.

„Visų pirma noriu pasveikinti auklėtines ir visą klubo personalą iškovojus A lygos auksą 19-ąjį kartą komandos istorijoje. Kalbant apie pačias rungtynes, jos nebuvo nei pačios gražiausios, nei kokybiškiausios, tačiau šiandien pavyko kiek sėkmingiau išnaudoti savo susikurtas progas, o taip pat išsaugoti koncentraciją visas 90 minučių. Nors Lietuvos čempionatas jau eina į pabaigą, mūsų sportinė forma dar turi kilti, kadangi UEFA Čempionių lygos atranka šiais metais vyks tik lapkritį. Mūsų, trenerių, dar laukia didelis darbas parengti futbolininkes, jog pasiektume sportinės formos piką būtent prieš svarbiausias sezono kovas Europoje“, – sakė treneris.