Pergalė išsprūdo paskutinę sekundę

Artūro STAPONKAUS nuotr.
„Šiaulių“ komandoje rezultatyviausias buvo Elvaras Fridrikssonas, kuris pelnė 19 taškų ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Trečiadienį labai arti pirmosios pergalės naujajame sezone buvę „Šiauliai“ turėjo praryti karčią piliulę. Trylikos taškų persvara pirmavusius šiauliečius nužudė tolimas varžovų šūvis paskutinę sekundę. Mačo herojumi tapo pasvalietis Jahennsas Manigat, pataikęs pergalingą metimą. Jo dėka „Pieno žvaigždės“ Šiauliuose išplėšė pergalę 81:80 (21:21, 11:17, 24:24, 25:18).

Jei pradžioje vienoje aikštės pusėje aktyviau taškus rinko Tomas Lekūnas, tai kitoje – R. Andersonas su Justu Furmanavičiumi, o spurtas 7:0 „Šiauliams“ leido pirmauti 38:30. Po didžiosios pertraukos buvo galima matyti nemažai tolimų šūvių – pakako pusės ketvirčio, kad abi ekipos susmeigtų 5 tritaškius. Vis tik šiauliečiai persvarą saugojo (53:45), nors panaši tritaškių tendencija ir tęsėsi.

Pasvalio ekipa deficitą aptirpdė (56:62), bet intriga apogėjų pasiekė lemiamame kėlinyje. Po Arvydo Šikšniaus metimo pasvališkiai atsiliko tik minimaliai (66:68), o Andreja Milutinovičius skirtumą rėžė iki minimalaus – 70:71. Po ilgos pertraukos „Pieno žvaigždės“ persvėrė rezultatą, kuomet J. Manigat buvo taiklus (72:71), tačiau R. Andersono baudos metimas greitai vėl įvedė lygybę.

Paskutinėmis minutėmis užvirė ir aistros – Paulius Petrilevičius gavo techninę pražangą, o šiauliečiai gavo lengvas progas susigrąžinti persvarą – 79:75. J. Manigat vėl kurstė intrigą – pataikė iš toli, o liko tik 26 sekundės.

Nors viena ataka šeimininkams nenusisekė, jie vėl turėjo šansą po svečių klaidos – Andy Van Vlietas pataikė reikšmingą baudą – 80:78. Vis tik viską pakeitė paskutinė „Pieno žvaigždžių“ ataka ir J. Manigat tritaškis – jis buvo taiklus ir atnešė pergalę svečiams.

Po mačo „Šiaulių“ strategas Antanas Sireika pripažino, kad nėra už ką kaltinti komandą dėl paskutinio epizodo.

„Labai daug buvo įvairių variantų, kaip laimėti anksčiau. Nemėgstu kaltinti žaidėjų dėl paskutinio praleisto metimo – tai yra Fortūnos šypsnis. Turiu pripažinti, kad visai ne taip turėjo pasibaigti viskas – Ryanas turėjo subauduoti anksčiau. Bet visko negalime sudėti į galvas, kad žaidėjai pasielgtų taip. Nekaltinu žaidėjų, kaltinti galiu tik save, kad jų neišmokiau, ir paklausti, kodėl Fortūna nusišypsojo jiems?“, – kalbėjo treneris.

„Šiauliams“ Elvaras Fridrikssonas pelnė 19 (10 rez. perd.) taškų, Ryanas Andersonas – 17, Andy Van Vlietas – 12 (9 atk. kam.), Aurimas Urbonas – 9.

„Pieno žvaigždėms“ J. Manigat pelnė 19 taškų, 15 pridėjo A. Šikšnius, 12 – A. Milutinovičius, 11 – T. Lekūnas (8 atk. kam.).