Penki medaliai – joniškiečių sąskaitoje

Ryčio KERŠIO ameninė nuotr.
Joniškio imtynininkai pelnė penkis medalius: (iš kairės) treneris Rytis Keršys, Vilius Laurinaitis, Darius Gudmonas, Adomas Grigaliūnas, Donatas Gudmonas, Eimantas Vilimas, Arnas Aukselis, Pijus Baldyšius, Mantas Vitkus.
Sausio 5–7 dienomis Anykščiuose 78-ą kartą surengtas Lietuvos imtynių čempionatas. Šeštadienį varžėsi laisvųjų imtynių atstovai ir moterys. Sekmadienį Lietuvos čempionus ir prizininkus išsiaiškino 84 kovoję graikų–romėnų imtynių atletai.

Pelnę penkis medalius, joniškiečiai vėl buvo tarp lyderių. Dešimtą kartą Lietuvos čempionu tapo Vilius Laurinaitis (svorio kategorija iki 97 kilogramų). Pirmasis Viliaus treneris – Vladimiras Audickas, šiuo metu treniruojantis Vilniaus jaunuosius imtynininkus ir einantis Lietuvos imtynių federacijos viceprezidento pareigas. V. Laurinaitis jau pradėjo pasiruošimą atrankos turnyrams į Paryžiaus Olimpines Žaidynes ir po savaitės dalyvaus tarptautiniame turnyre Kroatijoje.

Keturis bronzos medalius iškovojo joniškiečiai, trenerio Ryčio Keršio auklėtiniai. Vilniuje šiuo metu besitreniruojantys ir studijuojantys Adomas Grigaliūnas (svorio kategorija iki 72 kilogramų) ir Eimantas Vilimas (svorio kategorija iki 77 kilogramų) perėjo į didesnio svorio kategorijas ir atkakliose pusfinalių kovose pralaimėjo lyderiams Rokui Čepauskui (svorio kategorija iki 72 kilogramų) ir Pauliui Galkinui (svorio kategorija iki 77 kilogramų). Joniškiečių pagrindiniai šių metų startai U23 Pasaulio ir Europos čempionatai. Trečias vietas iškovojo Donatas Gudmonas (svorio kategorija iki 87 kilogramų) ir Pijus Baldyšius (svorio kategorija iki 130 kilogramų). Donatas ir Pijus treniruojasi laisvu nuo darbo ir studijų metu, bet nuolat tampa Lietuvos čempionatų prizininkais. Pasak trenerio, Donatas buvo vertas ir aukštesnės vietos, tuo tarpu Pijus pasiekė maksimumą, nes jo varžovaia buvo olimpietis Mantas Knystautas ir praėjusių metų Pasaulio čempionato penktos vietos laimėtojas Romas Fridrikas.