Paskutiniame pasaulio taurės etape D. Rapšys pelnė medalių

Jo Kleindl/ "World Aquatics" nuotr.
Plaukia Danas Rapšys.
Iš Budapešte (Vengrija) vykusio trečiojo "World Aquatics" pasaulio plaukimo taurės varžybų etapo Danas Rapšys grįžo su trimis medaliais.

Į 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungties finalą Danas Rapšys pateko atplaukęs greičiausiai iš 67 dalyvių. Finale, pademonstravęs 1 min 45,72 sek. rezultatą, jis finišavo antras ir iškovojo sidabro medalį. Pergalę šventė australas Maximillianas Giuliani, vos 0,3 sekundės pralenkęs lietuvį.

D. Rapšys buvo tapęs šios rungties čempionu prieš tai Berlyne ir Atėnuose vykusiuose Pasaulio taurės etapuose. Laimėjusiam visus tris etapus sportininkui skiriama simbolinė karūna bei 10 tūkstančių JAV dolerių premija.

Budapešte du bronzos medalius D. Rapšys laimėjo po dar dviejų rungčių. 400 m jis įveikė laisvu stiliumi per 3 min 47 sek. ir užnugaryje paliko 37 varžovus. 200 m atkarpą kompleksiniu būdu nuplaukė per 1 min 59,38 sek. ir nurungė 40 varžovų iš įvairių pasaulio šalių.

Bendroje įskaitoje sportininkas užėmė aukštą penktą vietą.

Kitas lietuvis - Andrius Šidlauskas – dalyvavo plaukimo krūtine rungtyse. 100 m jis įveikė per 1 min 0,23 sek. ir užėmė aštuntą vietą. Kovoti sportininkui teko su 60 pajėgių plaukikų. Dukart trumpesnėje distancijoje A. Šidlauskas finišavo tryliktas. Jo rezultatas – 27,99 sek. (58 dal.), o 200 m ilgio atkarpą lietuvis nuplaukė per 2 min 16,67 sek. ir užėmė dešimtą vietą (45 dal.).

Abiems lietuviams varžyboms ruoštis padeda Šiaulių plaukimo centro "Delfinas" treneris Paulius Povilionis.