Pakruojyje varžėsi stipruoliai

Klubo „Extreme Gym“ nuotr.
Pakruojyje pirmą kartą surengtas Lietuvos klasikinio štangos spaudimo su savo svoriu čempionatas, kuriame dalyvavo stipruoliai iš visos Lietuvos.
Rugpjūčio 14 dieną Pakruojyje vyko Lietuvos klasikinio štangos spaudimo savo svoriu čempionatas. Jame varžėsi dalyviai iš Vilniaus, Mažeikių, Kuršėnų, Akmenės, Pakruojo, Elektrėnų, Šiaulių, Radviliškio, Simno, Šakių, Joniškio, Varėnos ir Jonavos nuo 16 metų amžiaus.

Sportininkai vyrai spaudė svėrimo metu užfiksuotą savo svorį, o sportininkės moterys – pusę svėrimo metu užfiksuoto savo svorio.

Suaugusiųjų (nuo 24 iki 40 metų) kategorijoje tarp moterų stipriausia buvo Lina Liatukienė iš Mažeikių. 58,5 kg svorio sportininkė 29 kg štangą išspaudė net 67 sykius. Aistė Motiečė iš Kuršėnų (53,8 kg svoris) 27 kg štangą išspaudė 60 kartų, o Kristina Normantienė iš Akmenės (46,9 kg svoris) 23 kg štangą išspaudė 53 sykius.

Tarp vyrų nugalėjo Januš Abucevič iš Elektrėnų. 80,7 kg svėręs J. Abucevič 81 kg štangą išspaudė net 45 kartus ir pasiekė patį geriausią rezultatą ir svorio kategorijoje, ir tarp visų dalyvių. Ne blogai pasirodė ir Tomas Mačionis iš Vilniaus (101,95 kg svoris, išspaudė 102 kg štangą 41 kartą) bei Kęstutis Navickas (72,4 kg svoris, išspaudė 72 kg štangą 39 kartus).

18–23 metų jaunimo kategorijoje tarp merginų nugalėjo Deimantė Žurinskaitė iš Simno (50,6 kg svoris, 25 kg štanga, 41 kartas), antra buvo Ligija Jakučionytė iš Pakruojo, trečia – Neda Pavilionytė iš Radviliškio. Tarp vaikinų geriausias buvo Airidas Klimka (74,3 kg svoris, išspaudė 74 kg štangą 36 kartus).

16–18 metų jaunių merginų grupėje geriausiai pasirodė Reda Laurinavičiūtė iš Varėnos. Tarp vaikinų nugalėjo Paulius Pocius iš Mažeikių, toliau išsirikiavo Radvila Blažaitis iš Akmenės ir Nojus Malūkas iš Mažeikių.

Pakruojyje toks čempionatas surengtas pirmą kartą. Jį organizavo Pakruojo sporto klubas „Extreme Gym“ ir Lietuvos jėgos trikovės federacija (LJTF). Varžybos organizuotos pagal tarptautines jėgos trikovės federacijos (IPF) taisykles ir 2021 m. LJTF varžybų vedimo nuostatus.

Viena iš renginio organizatorių ir dalyvių Daiva Čalnarienė, veteranų (nuo 41 m.) kategorijoje pasiekusi trečią rezultatą, džiaugėsi, kad renginys pavyko netgi geriau nei tikėtasi.

„Esu labai dėkinga rėmėjams: „Kanrugėlės“ vadovui Virgaudui Kaniaukai, „Manilai“, „Aromamamai“, „JK pica&kebabai“, Kęstučio Vaitkevičiaus „Karališkiems šakočiams“, Pakruojo rajono savivaldybei, Pakruojo kultūros centrui, Pakruojo sporto centrui, „Ramkompai“, „Brodvėjaus kepyklėlei“ ir visiems kitiems prisidėjusiems, kad šis čempionatas įvyktų Pakruojyje“, – dėkojo D. Čalnarienė.