Pagerbti geriausi Šiaulių metų sportininkai

Besibaigiant metams pagerbti geriausi 2021 m. Šiaulių sportininkai, jų treneriai, komandos.
Iškilmingo vakaro metu paskelbti geriausi šių metų Šiaulių miesto sportininkai. Apdovanoti jaunieji talentai, aštuoni labiausiai pasižymėję sportininkai, komandos. Specialiomis nominacijomis pagerbti sporto renginių organizatoriai, iniciatyvų autoriai ir rėmėjai. Įteiktos premijos už aukštus sportinius pasiekimus.

Į Šiaulių kultūros centre vykusį 2021 metų Šiaulių sporto apdovanojimų vakarą rinkosi garsiausi ir geriausi Šiaulių miesto sportininkai, treneriai bei garbūs svečiai. Atidarydamas renginį Šiaulių meras Artūras Visockas pasidžiaugė šiemetiniais ypatingai puikiais neįgaliųjų sportininkų pasiekimais Europos čempionatuose ir Paralimpinėse žaidynėse. Taip pat ir Šiaulių regbininkais, kurie atstovaudami šalies rinktinei, atvertė naują puslapį Lietuvos regbio istorijoje – Europos čempionate iškovota ketvirtoji vieta. Pasak savivaldybės vadovo, prie Šiaulių sporto rezultatų vis labiau prisideda ir verslas. Šiais metais rėmėjai Šiaulių sporto organizacijoms paskyrė daugiau nei 600 tūkstančių eurų.

Sporto vakaro pradžioje paskelbtos džiugios naujienos apie šių metų Lietuvos sporto vadybos apdovanojimuose pelnytas nominacijas. Metų sporto iniciatyva Lietuvoje pripažintas Šiaulių sporto šimtmetis, o Metų sporto vadybininku išrinktas šiaulietis Irmantas Kukulskis. Šiemet I. Kukulskis buvo išrinktas ir Europos regbio asociacijos verslo komiteto vadovu.

Iš 2021 metų Šiaulių miesto garbės piliečio, paralimpinio čempiono, Lietuvos paralimpinio komiteto prezidento Mindaugo Biliaus rankų Šiaulių miesto jaunųjų talentų prizai įteikti krepšininkui Deividui Žukauskui ir jo treneriui Artūrui Kačerauskui, imtynininkėms Gabijai Dilytei ir Inetai Dantaitei bei merginų treneriams Aivarui Kaseliui ir Tatsianai Bokhan, baidarių ir kanojų irklavimo sportininkėms Gabrielei Čerepokaitei ir Ievai Vaitiekūnaitei bei jų treneriui Pranciškui Gadeikiui, tekvando kovotojai Gerdai Meištininkaitei ir jos treneriui Romualdui Montvidui, bėgikei Gretai Karinauskaitei ir jos treneriui Justinui Beržanskiui, šaškių ir šachmatų guru Rokui Banevičiui ir jo trenerei Sandrai Laurutienei, tenisininkui Viliui Gaubui ir jo trenerei Ritai Romencovienei.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas įteikė geriausiųjų Šiaulių miesto sportininkų aštuntuko prizus. Jais apdovanoto paralimpiečiai lengvaatlečiai Andrius Skuja ir Jonas Spudis bei jų treneris Deimantas Jusys, baidarininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas ir jų treneris Antanas Lankas, imtynininkės Danutė Domikaitytė ir Kamilė Gaučaitė ir jų treneriai Aivaras Kaselis ir Andrius Stočkus, orientavimosi sporto atletas Ignas Ambrazas ir jo treneris Svajūnas Ambrazas, šuolininkas į aukštį Juozas Baikštys ir jo trenerė Juzefa Baikštienė.

Seimo nariui Stasiui Tumėnui buvo patikėta įteikti apdovanojimus trims geriausioms miesto žaidimų komandoms. Apdovanojimai atiteko Šiaulių regbio klubui „BaltRex“, Šiaulių moterų futbolo klubui „Gintra“, Šiaulių žolės riedulio klubo „Ginstrektė“.

Jaunųjų talentų devintukas, geriausiųjų sportininkų aštuntukas ir komandų trejetukas tarpusavyje nebuvo reitinguojami.

Specialias 2021 metų Šiaulių sporto nominacijas įteikė Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas.

Nominacija „Metų renginys“ atiteko #WALK15 IKI ėjimo varžyboms. Nominacija „Žiemos sporto iniciatyva“ įteikta Šiaulių miesto žiemos sporto mėgėjams, prizą atsiėmė lygumų slidinėjimo bendruomenės įkūrėjas ir puoselėtojas Vaidas Jurgaitis. #UžaugomeKartu nominacija įteikta futbolo akademijai „Šiauliai“. Nominacija pavadinta „Istorinis pasiekimas“ atiteko Lietuvos regbio-7 rinktinei, kurios dauguma – šiauliečiai. Nominacija „Karjeros šuolis“ paskirta „Gintros“ futbolininkei Rimantei Jonušaitei. Nominacija „Metų debiutas“ skirta Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ dailiojo plaukimo merginoms Faustai Abramavičiūtei ir Godai Vaitekūnaitei (sportininkių trenerė Jurga Dimšienė).

Praėjusiais metais dėl visiems žinomų priežasčių Šiaulių sporto apdovanojimų vakaras neįvyko, tačiau nominacija „Šimtmečio rėmėjas“ ne tik niekur nedingo, ji dar sustiprėjo ir buvo įteikta UAB „Rivona“.

„Metų proveržis“ atiteko Pauliui Danusevičiui – Šiaulių krepšinio klubo „Šiauliai“ žaidėjui.

Renginio metu taip pat įteiktos premijos už aukštus sportinius pasiekimus 43 asmenims, iš kurių 30 sportininkų ir 13 trenerių. Bendra premijoms skirta suma viršija 30 tūkst.ančių eurų.