Padėjo Lietuvos komandai pelnyti antrą vietą

Ryčio KERŠIO asmeninio albumo nuotr.
Joiškiečiai (iš kairės) Pijus Baldyšius, Karolis Pociūnas, Adomas Grigaliūnas, vadovaujami trenerio Ryčio Keršio (dešinėje), svariai prisidėjo prie Lietuvos komandos antrosios vietos.
Lapkričio 4–6 dienomis Estijos sostinėje Taline 33-ią kartą surengtame tarptautiniame olimpinio čempiono Kristjano Palusalu memorialiniame graikų–romėnų ir laisvųjų imtynių suaugusiųjų turnyre Lietuvai atstovavę joniškiečiai, savo svorio kategorijose pelnę vieną sidabro ir vieną bronzos nedalius, svariai prisidėjo prie laimėtos antrosios komandinės vietos.

 

Prestižinis Kristjano Palusalu memorialinis graikų–romėnų ir laisvųjų imtynių suaugusiųjų turnyras yra įtrauktas į UWW (pasaulio imtynių federacijos) metinį varžybų kalendorių, todėl jame varžėsi tik tarptautines UWW licenzijas turintys imtynininkai. Tarp dalyvių – dauguma sportininkų, atstovavusių savo valstybėms Europos, Azijos, Amerikos ir pasaulio čempionatuose. Iš viso turnyre varžėsi 66 imtynininkai iš Estijos, Lietuvos, Ukrainos, Švedijos, Suomijos, Vokietijos, Prancūzijos, Kroatijos, Sakartvelo, Armėnijos, Kanados ir Kazachstano. Lietuvai atstovavę joniškiečiai Adomas Grigaliūnas, Karolis Pociūnas ir Pijus Baldyšius, trenerio Ryčio Keršio auklėtiniai, svariai prisidėjo prie komandinėje įskaitoje užimtos antros vietos.

Adomas Grigaliūnas (svorio kategorija iki 67 kilogramų) savo pogrupyje įveikė estą ir vilnietį, bet pralaimėjo Europos ir pasaulio čempionatų prizininkui ukrainiečiui Lenurui Temirovui. Pusfinalyje A. Grigaliūnas ant menčių paguldė U23 pasaulio penktos vietos laimėtoją ukrainietį Maksimą Liu. Imtyje dėl pirmos vietos joniškietis vėl suremė pečius su Lenuru Temirovu. Pergalę iškovojo patyręs ukrainietis, o Adomas iškovojo sidabro medalį ir šimto eurų piniginį prizą.

Karoliui Pociūnui (svorio kategorija iki 82 kilogramų) tokio lygio varžybos buvo pirmosios. Joniškietis pralaimėjo pajėgiems imtynininkams iš Armėnijos ir Ukrainos. Tačiau imtyje dėl trečiosios vietos joniškietis užtikrintai įveikė vilnietį ir iškovojo bronzos medalį bei penkiasdešimties eurų piniginį prizą.

Jauniausias iš joniškiečių Pijus Baldyšius (svorio kategorija iki 130 kilogramų) turėjo galimybę iškovoti bronzos medalį. Jis pasiekė vieną pergalę prieš švedą. Kitoje imtyje susirungė su nuolatiniu varžovu iš Estijos. Per pirmą minutę P. Baldyšius atliko tris techninius veiksmus ir pirmavo 7:0, dėl šios akiviazdžios persvaros betrūko tik vieno taško, kad kova būtų nutraukta. Tačiau Estijos atstovas ėmėsi neleistinų veiksmų ir nugriovė joniškietį, pakišdamas koją. Pijus, užgriuvus varžovui, patyrė peties traumą. Teisėjai neįskaitė esto neleistino veiksmo ir skyrė jam pastabą. Kęsdamas skausmą joniškietis kovojo toliau, bet pergalę rezultatu 19:11 pasiekė estas. P. Baldyšius užėmė ketvirtą vietą, nes dėl patirtos traumos nebegalėjo tęsti varžybų. Joniškiečiams įgyta patirtis tokio aukšto lygio turnyre labai pravers ateityje siekiant tobulėjimo ir svarių pergalių šalies ir tarptautinėse varžybose.

Daugiau: sportinė apranga