Mirė ilgametis plaukimo treneris Apolinaras Dambrauskas

ltuswimming.com nuotr.
Anapilin iškeliavo ilgametis Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ treneris Apolinaras Dambrauskas (1929–2022).
Anapilin iškeliavo ilgametis Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ treneris Apolinaras Dambrauskas (1929–2022).

„Delfine“ A. Dambrauskas pradėjo dirbti nuo 1967 ir dirbo iki 2006 metų. Per kone keturis dešimtmečius jis išugdė ne vieną šalies bei tarptautinių varžybų nugalėtoją ir prizininką, paruošė 16 Lietuvos plaukimo meistrų, 25 kandidatus į plaukimo meistrus ir per 700 atskyrininkų.

1973 m. pirmąja sporto meistre tapo jo auklėtinė Ema Vielavičiūtė, kuri iki šiol dirba plaukimo trenere „Delfine“, o 1977 m. pirmąja tarptautinės klasės sporto meistre – Violeta Penkauskaitė.

Tarptautinio plaukimo meistro reikalavimus 2002 m. įvykdė Paulius Viktoravičius, dabartinis „Delfino“ vadovas, kurį taip pat treniravo šviesaus atminimo treneriai Natalija Tarelkina ir Apolinaras Dambrauskas.

Apolinaro Dambrausko darbas buvo įvertintas aukštais apdovanojimais, o už nuopelnus auklėjant jaunuosius plaukikus 1975 m. jam buvo suteiktas Lietuvos nusipelniusio trenerio vardas. Už aukštus jo ugdytinių pasiekimus A. Dambrauskas buvo ne kartą apdovanotas Kūno kultūros ir sporto departamento, miesto sporto organizacijų padėkomis, medaliais „Už nuopelnus Šiaulių sportui“, Lietuvos sporto federacijų padėkomis.

Atsisveikinimas su treneriu vyks laidojimo namuose „Baltera“ (Kražių g. 15, Šiauliai) šiandien 11.30 val.