Mindaugas Mizgaitis pelnė pirmąjį Lietuvos medalį

Lietuvos atstovas Mindaugas Mizgaitis Pekino olimpinių žaidynių graikų-romėnų imtynių svorio kategorijoje iki 120 kg ketvirtadienį iškovojo bronzos medalį.

Tai pirmasis Lietuvos sportininkų Pekine iškovotas medalis ir aukščiausias mūsų šalies imtynininkų pasiekimas per visą dalyvavimo olimpinėse žaidynėse istoriją.

Olimpinį apdovanojimą 28-erių metų lietuviui garantavo pergalė prieš bendraamžį Prancūzijos atstovą Janiką Ščepaniaką. Pirmąjį kėlinuką M. Mizgaitis laimėjo rezultatu 2:1. Antrajame kėlinuke, praėjus 22 sek., lietuvis padarė klaidą, leidusią tašką pelnyti prancūzui — M. Mizgaitis leido varžovui atakuoti ir buvo išstumtas už kilimo ribų.

Praėjus pusei kėlinio laiko (1 min.), imtynininkai pradėjo kovą parteryje. Kadangi Prancūzijos atstovas pirmavo, jam buvo suteikta pirmenybė pulti pirmajam. Lietuvis atsilaikė 30 sek. ir rezultatas tapo lygus 1:1. Per kitas 30 sek. M. Mizgaičiui buvo būtina atlikti kokį nors veiksmą, nes priešingu atveju antrąjį tašką būtų pelnęs prancūzas ir imtynininkams būtų tekę santykius aiškintis per papildomas 2 min. Laimė, to neprireikė — M. Mizgaitis atliko ridinį ir pelnė pergalingą tašką bei olimpinį bronzos medalį.

Pirmojoje olimpinio turnyro kovoje — aštuntfinalyje — 28-erių metų lietuvis nugalėjo 17-metį turką Rizą Kajalpą, bet ketvirtfinalyje Mindaugui teko kovoti su nugalėtojo titulą ginančiu 25-erių metų Rusijos atstovu Chasanu Barojevu. Pergalę toje kovoje šventė olimpinis čempionas, užkirsdamas Lietuvos imtynininkui kelią į pusfinalį. Tačiau rusas užtikrintai nukeliavo iki finalo ir suteikė M. Mizgaičiui teisę kovoti dėl olimpinės bronzos.

Paguodos varžybų pirmojoje imtyje lietuvis nugalėjo iranietį Masudą Hašemą Zadehą ir lemiamoje kovoje susitiko su prancūzu J. Ščepaniaku.

SĖKMĖ: Prieš ketverius metus Atėnų olimpinėse žaidynėse Mindaugas Mizgaitis užėmė 11-ąją vietą. Šį kartą — bronzos medalis.