Metų proveržio nominacija – Lietuvos regbio-7 rinktinei

„Lietuvos regbio“ nuotr.
Lietuvos regbio-7 rinktinė, kuriai atstovauja ir būrys šiauliečių, pelnė olimpinio sporto „Metų proveržio“ numinaciją.

Gruodžio 21 dieną parodų rūmuose „Litexpo“ Vilniuje buvo apdovanoti geriausi Lietuvos sportininkai, komandos ir treneriai. Po metų pertraukos vykusiuose prestižiniuose Lietuvos sporto apdovanojimuose pagerbti olimpinio ir paralimpinio sporto atletai.

„Pastarieji metai sportininkams nebuvo lengvi – pandemija apsunkino pasiruošimą olimpinėms ir paralimpinėms žaidynėms, Tokijuje teko rūpintis ne tik treniruotėmis ir startu, bet ir saugumu, buvo daug nežinomybės dėl ateities. Šiais apdovanojimais norime sportininkams padėkoti ne tik už iškovotas pergales, bet ir sunkų darbą, išlietą prakaitą, aukojamą sveikatą tam, kad Lietuvos vardas garsiai skambėtų visame pasaulyje“, – sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Apdovanojimų metu olimpinio ir paralimpinio sporto atletai pagerbti šiose nominacijų kategorijose: „Metų sportininkas“, „Metų sportininkė“, „Metų komanda“, „Metų treneris(-ė)“, „Metų proveržis“.

Lietuvos sporto apdovanojimų olimpinio sporto laureatus rinko taryba, sudaryta iš ŠMSM, LTOK, LPAK, Lietuvos sporto žurnalistų federacijos, Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos, Nacionalinės sportininkų asociacijos atstovų. Balsuoti buvo kviečiami ir sporto gerbėjai, visuomenės balsas sudarė 25 procentus.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad apdovanojimą „Metų komandos“ paralimpinėje kategorijoje iškovojo Lietuvos vyrų golbolo rinktinė, šiais metais laimėjusi medalius ir Tokijo vasaros paralimpinėse žaidynėse, ir Europos čempionate.

Olimpine „Metų komanda“ šiemet įvertintos irkluotojos Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė.

Geriausiu paralimpinio sporto „Metų treneriu“ įvertintas plaukimo treneris Ramūnas Leonas. Plaukimo specialistas iš Kauno pasiekė pačių aukščiausių rezultatų su savo auklėtiniu Edgaru Mataku.

Gausių ovacijų „Metų trenerio“ kategorijoje sulaukė Tokijo olimpinėse žaidynėse antrąją vietą užėmusios penkiakovininkės Lauros Asadauskaitės-Zadneprovskienės treneris Andrejus Zadneprovskis.

Paralimpinio sporto „Metų proveržiu“ pripažintas dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis. Regėjimo negalią turintis sportininkas šiais metais iškovojo Tokijo paralimpinių žaidynių bronzos medalį.

Olimpinio sporto „Metų proveržio“ kategorijoje pergalę iškovojo Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinė, kuriai atstovauja nemažas būrys šiauliečių. Jai teko susirungti su dviem nominantėmis – plaukike Kotryna Teterevkova ir dviratininke Olivija Baleišyte, tačiau regbininkai sulaukė didžiausio komisijos palaikymo.

„Regbis mūsų šalyje dažnam negirdėtas. Tačiau bendruomenė stipri ir ji vis labiau plečiasi. Tikimės, kad kitąmet turėsime ne tik Metų proveržį, bet ir dar geresnius rezultatus“, – sakė vyrų regbio-7 rinktinės nariai.

Lietuvos paralimpinis plaukikas Edgaras Matakas apdovanotas kaip „Metų sportininkas“. Kaunietis Tokijo paralimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos medalį, plaukdamas 50 metrų laisvu stiliumi. Olimpiniu „Metų sportininku“ pripažintas irkluotojas Mindaugas Griškonis.

Paralimpinėje „Metų sportininkės“ nominacijoje laimėtoja pripažinta lengvaatletė Oksana Dobrovolskaja. Paralimpinėje „Metų sportininkės“ nominacijoje laimėtoja pripažinta – lengvaatletė Oksana Dobrovolskaja.

Apdovanojimų ceremonijoje atskirai buvo pagerbtas ir „Už gyvenimo nuopelnus“ apdovanotas – žymus pedagogas, biomedicinos mokslų daktaras, socialinių mokslų habilituotas daktaras, sporto mokslininkas, sporto meistras, nusipelnęs treneris, profesorius Juozas Skernevičius.