Maratono išsekinti „Šiauliai“ neišplėšė BBL bronzos

Vakar Šiaulių arenoje pasibaigusiame Baltijos krepšinio lygos (BBL) sezone „Šiauliai“ liko ketvirti. Jie Mažajame finale 75:92 (24:20, 16:30, 13:18, 22:24) nusileido Rygos VEF.

Vakare dėl pirmosios vietos kovojo Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“.

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Laimėjo stipresni

Rungtynes „Šiauliai“ pradėjo tritaškių serija. Du įmetė Darius Gvezdauskas, vieną – Edvinas Ruzgas (11:6). Iki kėlinio pabaigos šiauliečiams pavyko išlaikyti pranašumą (24:20).

Šeimininkai pirmavo iki 18-osios minutės, kai VEF pirmąjį kartą persvėrė rezultatą (41:40). Antrojo kėlinio pabaigoje Latvijos sostinės krepšininkai sėkmingai naudojosi „Šiaulių“ ginklu – tritaškiais. VEF buvo priekyje dviženkle persvara (50:40).

Po pertraukos šiauliečiai į aikštę žengė nusiteikę perimti iniciatyvą. Tačiau latviai ne tik išlaikė saugų atstumą, bet ir dar labiau padidino persvarą (66:47 – 28 minutė). Po trijų kėlinių švieslentėje degė 68:53.

Užtikrintą persvarą VEF išlaikė iki rungtynių pabaigos.

Naudingiausio Mažojo finalo prizas atiteko VEF lietuviui Antanui Kavaliauskui. Jis dovanų gavo dviratį.

Pagerbti ir reguliariojo sezono geriausieji: naudingiausias žaidėjas „Šiaulių“ krepšininkas Valdas Vasylius, daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikęs jo komandos draugas Rašonas Broudusas (Rashaun Broadus), rezultatyviausias – Liepojos „Lauvas“ amerikietis Džošua Endriu Mėjo (Joshua Andrew Mayo) ir daugiausiai kamuolių atkovojęs – „Kėdainių-Triobet“ krepšininkas Deividas Maklūras (David McClure).

„Pritrūko šviežumo. Trečiajame ir ketvirtajame kėliniuose Rygos komanda visada vienu žingsniu buvo priekyje, perėmė daug kamuolių. Kai deficitas pasiekia 14–20 taškų, jį sunku panaikinti“, – po rungtynių sakė V. Vasylius.

A. Kavaliauskas teigė, kad „Šiauliai“ – labai gera komanda: „Jie pataikė labai daug tritaškių. Tai ekipa, kuri daug meta ir pataiko. Puikiai rungtyniauja visi – nuo pirmo iki dvylikto žaidėjo. Pergalės nešvęsim, nes trečioji vieta ne pirmoji.“

„Šiaulių“ vyriausiausias treneris Antanas Sireika teigė, jog jį nuvylė Šiaulių arenos žiūrovų skaičius. Strategas pripažino, kad pralaimėjo stipresnei komandai, kuri žaidė geriau.

„Turėjome gražų sezoną, BBL visada buvome pirmojoje vietoje. Pasirodo, kad nesame tokie pajėgūs, jog iškovotume medalius. Nieko nelaimėjome, bet nieko ir nepralaimėjome. Vyrai kovėsi, pataikė. Baigėsi jėgos, nebeįmetė“, – konstatavo A. Sireika.

Pasak buvusio „Šiaulių“, o dabar VEF vyriausiojo trenerio Ramūno Butauto, rezultatas neatspindi jėgų santykio: „Noriu padėkoti „Šiauliams“ už gražų krepšinį. Jie tokį demonstravo viso sezono metu. Patiko ir Šiaulių arenos žiūrovai, kurie gerai supranta krepšinį. Po gražių momentų plojo ir mums.“

Nelygios galimybės

Šeštadienį vyko pusfinaliai. Pirmajame susitikime rungtynių maratono išvarginti šiauliečiai nepasipriešino Kauno „Žalgiriui“ – 64:117 (12:31, 25:31, 13:31, 14:24).

Susitiko dvi lietuvių komandos, tačiau prieš rungtynes pradėjo skambėti ne Lietuvos, o Latvijos himnas. Po keliolikos sekundžių klaida ištaisyta..

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariojo sezono pabaigoje šiauliečiai „Žalgirio“ krepšininkus buvo įveikę 92:81. Šįkart kauniečiai juokauti nebuvo linkę ir mačą pradėjo 12:0. Po pirmojo kėlinuko žalgiriečiai pirmavo 31:12.

Iki pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė. Po antrojo ketvirčio „Žalgiris“ buvo priekyje 62:37.

Trečiajame kėlinyje ir toliau dominavusi Kauno komanda po trečiojo ketvirčio pirmavo 93:50.

„Žalgiris“ dvitaškius metė 80 (24/30), o tritaškius – 65 (13/20) procentų taiklumu.

Geriausiu „Šiaulių“ rungtynių žaidėju išrinktas Julius Jucikas, „Žalgirio“ – anksčiau „Šiauliuose“ žaidęs Tadas Klimavičius.

„Nepataikėme savo metimų, o varžovai buvo taiklūs. „Žalgirio“ krepšininkai buvo šviežesni. Mes jautėme nuovargį, darėme daug klaidų“, – po rungtynių sakė J. Jucikas.

T. Klimavičius teigė tokio lengvo susitikimo nesitikėjęs. Jo nuomone, įtikinamą pergalę lėmė tai, jog „Žalgiris“ turėjo daugiau laiko poilsiui, pasimokė po praėjusių rungtynių su „Šiauliais“.

„Skirtingos galimybės. „Žalgiris“ rengėsi 10 dienų, o mes niekada gyvenime nesame žaidę keturių rungtynių per savaitę. Kažkodėl leidžiame tyčiotis iš žaidėjų. Taip laukėme BBL finalinio ketverto, bet turėjome būti nuleidę liežuvius ir atrodyti gėdingai. Jau pačioje rungtynių pradžioje pamačiau, kad neturime jokių šansų“, – dėl per daug įtempto tvarkaraščio buvo piktas A. Sireika.

„Žalgirio“ strategas Aleksandras Trifunovičius buvo patenkintas ir auklėtiniams dėkojo už koncentraciją ir nusiteikimą visų 40 rungtynių minučių metu.

Į finalą žengė ir be dviejų lyderių

Antrajame pusfinalyje stipresnis buvo „Lietuvos rytas“, VEF nugalėjęs 89:61 (27:19, 20:12, 24:15, 18:15).

Be poilsio gavusių Renaldo Seibučio ir Mindaugo Katelyno žaidęs „Lietuvos rytas“ po pirmojo kėlinio buvo priekyje 27:19.

Pirmajame ketvirtyje šiurpią traumą patyrę buvęs „Šiaulių“, o dabar VEF, krepšininkas Donatas Zavackas. Jis, bandydamas ištraukti kamuolį iš užribio, prasikirto galvą, kuri vėliau buvo susiūta. D. Zavackas aikštėje nebepasirodė.

„Lietuvos rytas“ po antrojo kėlinio pirmavo 89:61, trečiojo – 71:46.

Geriausiu nugalėtojų žaidėju išrinktas iš Kuršėnų kilęs Dovydas Redikas, VEF – Kasparas Berzinis.

„Nelengvos rungtynės. Neturėjome daug laiko pasiruošti, pailsėti. Tačiau šiandien buvome atsipalaidavę, bėgome į greitą puolimą“, – komentavo D. Redikas.

K. Berzinis sveikino „Lietuvos rytą“ su pergale ir teigė, jog koją kišo Vilniaus komandos nuolat keista gynybos sistema.

„Mus pranoko visais aspektais. Nesugebėjome varžovams tinkamai pasipriešinti. „Lietuvos rytas“ kontroliavo rungtynes nuo pradžios iki pabaigos. Nesužaidėme gerai nei puldami, nei gindamiesi. Sunku rasti momentų, kuriais būtume patenkinti“, – apmaudo neslėpė R. Butautas.

„Šiauliai“ – Kauno „Žalgiris“ 64:117 (12:31, 25:31, 13:31, 14:24)

„Šiauliai": R. Broadus 14, C. Long 10, J. Jucikas 9, V. Vasylius 8, E. Ruzgas 7, M. Prekevičius 7, D. Gvezdauskas 4, V. Šarakauskas 2, R. Grafs 2, V. Liutych 1.

„Žalgiris": P. Jankūnas 21 (6 atk. kam., 6 išpr. praž.), T. Klimavičius 19 (10 atk. kam.), M. Rakovic 13 (5 atk. kam.), M. Popovic 11 (6 rez. perd.), M. Kuzminskas 8, D. Šalenga 7, T. Delininkaitis 6 (5 rez. perd.), V. Lipkevičius 10, M. Kalnietis 6 (6 rez. perd.), Ž. Janavičius 6, R. Javtokas 5.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Rygos VEF 89:61 (27:19, 20:12, 24:15, 18:15).

„Lietuvos rytas": D. Redikas 16 (5 atk. kam.), L. Roberts 14, P. Samardziski 12, P. Dambrauskas 9, V. Dilys 8 (6 atk. kam., 5 išpr. praž.), T. Rice 8 (5 rez. perd.), A. Rasic 8, J. Valančiūnas 7 (5 atk. kam.), S. Babrauskas 5, A. Jomantas 2.

„Šiauliai“ – Rygos VEF 75:92 (24:20, 16:30, 13:18, 22:24)

„Šiauliai": D. Gvezdauskas 20, V. Liutych 13, R. Grafs 9, R. Broadus 7, C. Long 6, A. Šikšnius 5, E. Ruzgas 5, J. Jucikas 5, M. Žukauskas 3, V. Vasylius 2 (5 išpr. praž.).

VEF: A. Kavaliauskas 24 (6 išpr. praž.), K. Janicenoks 16, D. Zavackas 15 (5 atk. kam.), S. Valters 10, C. Millage 8 (6 atk. kam.), K. Berzins 7 (5 atk. kam.), G. Jahovics 5, S. S. Vene 4, M. Bailey 2, T. Cain 1.

PRIZININKAI: Trečiosios vietos medaliai įteikti Rygos VEF. Naudingiausiu Mažojo finalo žaidėju išrinktas Antanas Kavaliauskas. Jam įteiktas dviratis.

Jono TAMULIO nuotr.

PRIZAS: Naudingiausias Baltijos krepšinio lygos reguliariojo sezono žaidėjas – „Šiaulių“ krepšininkas Valdas Vasylius.

LYDERIS: Mažajame finale „Šiaulių“ lyderis buvo Darius Gvezdauskas. Krepšininkas pelnė 20 taškų. Gynėjas 16 jų surinko per pirmąją rungtynių dalį.

TRENERIS: BBL bronzos medaliais džiaugėsi ir buvęs „Šiaulių“, o dabar VEF vyriausiasis treneris Ramūnas Butautas.

TAŠKAI: Pusfinalio rungtynėse su Kauno „Žalgiriu“ Šiaulių komandai daugiausiai taškų pelnė Rašonas Broudusas (Rashaun Broadus) – 14.

KURŠĖNIŠKIS: Naudingiausiu pusfinalio „Lietuvos rytas“ – VEF Vilniaus komandos žaidėju išrinktas iš Kuršėnų kilęs Dovydas Redikas.