Lietuvos vėjaračių čempionate – ekstremalūs buriuotojų išbandymai

Irutės ŽIČKUVIENĖS nuotr.
Nidos oro uoste vykusiame atvirame Baltijos šalių ir Lietuvos Blokart vėjaračių čempionate varžėsi dalyviai iš Šiaulių, Klaipėdos, Neringos, Vilniaus, Elektrėnų ir Vokietijos.
Praėjusį savaitgalį, lapkričio 20–21 dienomis, Nidos oro uoste audringomis sąlygomis įvyko atviras Baltijos šalių ir Lietuvos Blokart vėjaračių čempionatas. Į pajūrį gaudyti vėjo susirinko 53 dalyviai iš Šiaulių, Klaipėdos, Neringos, Vilniaus, Elektrėnų ir Vokietijos. Sportininkai varžėsi 5 skirtingose svorio kategorijose.

Dideliam buriuotojų džiaugsmui pirmąją čempionato dieną pūtė stiprus vakarų krypties vėjas, kuris gūsiais siekdavo net 10 m/s greitį. Esant tokioms sąlygoms vėjaratininkai pavėjinėje distancijos dalyje pasiekdavo iki 50 km/h greitį ir dažnas, apsukdamas ženklą, slysdavo, tėkšdavosi į balas ar net išlėkdavo iš trasos į pievą.

Sekmadienį, antrąją varžybų dieną, priešingai nei prognozuota, vėjas dar sustiprėjo, suaktyvėjo taip vadinami „plaktukai“ – staigūs ir mažai vėjo gūsiai.

Esant tokioms sąlygoms net geriausi sportininkai vertėsi, keletas patyrė lengvų traumų. Tačiau tai nesustabdė vėjo entuziastų startuoti ir dalyvauti varžybose. Visgi patiems mažiausiems ir lengviausiems varžybų dalyviams dėl saugumo varžytis nebuvo leista.

Ultra lengvasvorių kategorijoje geriausiai buriavo ir aukso medalį laimėjo Neringos sporto mokyklos auklėtinė Austėja Mizgirytė, antras liko David Mažeika, o trečią vietą užėmė Vėja Dumšaitė iš Šiaulių.

Principinė kova iki paskutinės akimirkos vyko legvasvorių kategorijoje tarp šiaulietės Gretos Kalinauskaitės ir vokiečio Alexanderio Bruhnio. Tik po paskutiniojo važiavima jaunoji Greta sugebėjo įveikti daug patirties turintį buriuotoją iš Vokietijos.

Vidutinio svorio kategorijoje karaliavo nidiškiai: „Performance“ klasėje čempionu užtikrintai tapo Vykintas Mizgiris, o standartinėje klasėje sau lygių neturėjo Simona Golubovskytė.

„Performance“ sunkiasvorių grupėje arši konkurencija vyko tarp Gedimino Petrausko, Antano Golubovskio ir Mato Mizgirio. Pastarasis laimėjo auksą ir įrodė, kad ne veltui yra tapęs pasaulio ir Europos čempionu, Gediminas užėmė antrają vietą, o Antanui atiteko bronza.

Super sunkiasvorių kategorijoje stabiliai pirmavo klaipėdietis Artūras Šimanskis, nors jam ant kulnų vis lipo Darius Gerasimavičius iš Vilniaus. Trečiąją vietą laimėjo Gediminas Baltušis iš Pakruojo.

Dabar sportininkai džiovina bures ir gruodžio mėnesį laukia ciklono, kuris atneš stiprius vakarų vėjus ir galimybė startuoti tradiciniame 50 km laukinio pajūrio maratone.