Lietuvos vaikų plaukimo čempionate – pajėgiausia "Delfino" komanda

"Delfino" nuotr.
Kaune šiauliečiai pademonstravo puikius rezultatus.
Dvi dienas Kaune vyko Lietuvos vaikų plaukimo čempionatas, kuriame varžėsi per 200 vaikų iš įvairių šalies miestų. Iš viso buvo deleguotos 24 komandos. Šiauliečiai pelnė apdovanojimų ir apgynė stipriausiųjų titulą.

Susumavus abiejų dienų rezultatus paaiškėjo pajėgiausi čempionato dalyviai. Nugalėtojų komanda tapo Šiaulių plaukimo centro "Delfinas" pirmoji komanda (469 taškai), 10-čia taškų aplenkusi Vilniaus sporto centro pirmąją komandą. Trečioje vietoje liko Kauno plaukimo mokyklos komanda.

10–12 m. amžiaus berniukų grupėje čempionu tapo Jokūbas Venckus (treneris Andrius Bičkus) 100 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje (1 min 5,81 sek., 83 dalyviai). Sidabro medalį jis pelnė plaukdamas tuo pačiu stiliumi dukart trumpesnę distanciją (29,95 sek., 96 dal.)

Trečios vietos laimėtoju tapo Adomas Laurutis (treneris A. Bičkus) po 100 m plaukimo laisvu stiliumi (1 min 7,84 sek., 83 dal.) rungties.

Sidabro medalį iškovojo Marijus Tručinskas (trenerė Dovilė Pocienė), 200 m plaukęs nugara (2 min 43,08 sek. 27 dal.)
Antrą ir trečią vietą užėmė nugara plaukęs Justas Motiejūnas (treneris A. Bičkus). Atitinkamai 100 m jis įveikė per 1 min 14,52 sek. (50 dal.), o 200 m – per 2 min 43,68 sek. (27 dal.).

Bronzos medalį pelnė ir Leonardas Kazakevič (treneris A. Bičkus) 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje (2 min 28,83 sek., 39 dal.)

Be to, berniukai puikiai pasirodė ir estafetės 4X50 m laisvu stiliumi rungtyje. Antrą vietą iš 16 komandų pelnė šis ketvertas: Jokūbas Venckus (tr. A. Bičkus), Adomas Laurutis (tr. A. Bičkus), Žygimantas Ašmontas (tr. Bičkus) ir Marijus Tručinskas (trenerė D. Pocienė). Komandos rezultatas – 2 min 3,49 sek.

9–11 m. amžiaus mergaičių grupėje Liepa Meliešiūtė (treneris Paulius Povilionis), plaukdama laisvu stiliumi, laimėjo visų spalvų medalius: po 100 m – aukso (1 min 13,91 sek., 57 dal.), po 200 m – sidabro (2 min 41,36 sek., 20 dal.), po 50 m – bronzos (32,93 sek., 67 dal.).

Nugara plaukusi Liepa Augustauskaitė (treneris P. Povilionis) pelnė du apdovanojimus. 100 m atstumą ji įveikė per 1 min 25,53 sek. ir laimėjo antrą vietą (41 dal.), o 200 m - per 3 min 5,74 sek. ir užėmė trečiąją (24 dal.).
Meda Šimulytė (treneris P. Povilionis) iškovojo sidabro ir bronzos medalius plaukimo krūtine rungtyse: 200 m atkarpą įveikė per 3 min 29,21 sek. (18 dal.) ir 100 m – per 1 min 36,64 sek. (41 dal.).

Augustė Obrikytė (treneris P. Povilionis) iš 20 sportininkių, besivaržiusių 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje, buvo antra (2 min 49,98 sek., 20 dal.).

Dvi trenerio P. Povilionio treniruojamų mergaičių komandos pasidabino sidabro medaliais. Estafetės 4x50 m laisvu stiliumi rungtyje šiaulietės (Meda Šimulytė, Ieva Rasiukaitė, Augustė Obrikytė ir Liepa Meliešiūtė) pademonstravo 2 min 20,91 sek. rezultatą ir užnugaryje paliko 11 komandų. Estafetės 4x50 kompleksniu plaukimu rungtyje ketvertas (Liepa Augustauskaitė, Augustė Obrikytė, Meda Šimulytė, Liepa Meliešiūtė) parodė 2 min 39,66 sek. rezultatą. Rungtyje varžėsi 12 komandų.