Lietuvos vaikų pirmenybėse „Delfino“ komanda - antra

PC "Delfinas" nuotr.
„Delfinas“ į Šiaulius parvežė gausybę medalių.
Dvi dienas Druskininkuose vykusiose Lietuvos vaikų plaukimo pirmenybėse, Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ komanda užėmė antrą vietą.

13 m. amžiaus berniukų grupėje bronzos apdovanojimą pelnė Rokas Kulikauskas (tr. Egidijus Šiautkulis) 100 m plaukimo peteliške rungtyje (1 min 15,73 sek., 13 dalyvių).

12 m. amžiaus berniukų grupėje geriausiai iš trenerės Dovilė Pocienės treniruojamų jaunųjų plaukikų sekėsi Igoriui Belovui, laimėjusiam visų spalvų medalius: aukso (200 m laisvu st., 2 min 27,02 sek., 25 dal.), sidabro (100 m krūtine, 1 min 0,86 sek., 22 dal.) ir bronzos (200 m krūtine, 2 min 59,59 sek., 20 dal.). Pasiekimai jam atnešė 907 taškus, o tai pelnė trečią vietą šio amžiaus geriausių varžybų plaukikų grupėje.

Benas Brasas toje pačioje amžiaus grupėje, plaukdamas 200 m nugara (2 min 55,46 sek., 9 dal.), pelnė bronzos medalį.

10–11 m. berniukų grupėje niekas neprilygo Laurynui Lizdeniui (tr. D. Pocienė). Jis nugalėtoju tapo keturiose individualiose plaukimo rungtyse: 200 m laisvu st. (2 min 26,32 sek., 19 dal.), 100 m peteliške (1 min 17,05 sek., 13 dal.), 100 m laisvu st. (1 min 5,73 sek., 59 dal.) ir 200 m kompl. pl. (2 min 43,78 sek., 10 dal.). Surinkęs 929 taškus, Laurynas tapo geriausiu varžybų plaukiku 2013-2014 m. g. berniukų grupėje.

13 m. amžiaus mergaičių grupėje gerai pasirodė trenerių Pauliaus Povilionio ir Anetos Astrauskaitės ugdomos jaunosios plaukikės. Dukart plaukimo krūtine čempione tapo Meda Šimulytė. Mergaitė 100 m nuplaukė per 1 min 20,74 sek. (21 dal.), o 200 m – per 2 min 54,15 sek. (17 dal.).

Augustė Obrikytė paskelbta 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungties nugalėtoja (2 min 20,10 sek., 23 dalyvės) ir 200 m plaukimo kompleksu rungties trečios vietos laimėtoja (2 min 42,09 sek., 18 dal.).

Liepa Meliešiūtė apgynė 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungties vicečempionės titulą (2 min 22,41 sek., 23 dal.), o Liepa Augustauskaitė, plaukdama nugara, tapo dukart vicečempione: 200 m įveikė per 2 min 32,72 sek. (12 dal.), o 100 m – per 1 min 11,90 sek. (23 dal.).

12 m. mergaičių grupėje medalių kraitę papildė trenerio Andriaus Bičkaus auklėtinės. Dukart nugalėtoja tapo Beata Daugirdaitė, pademonstravusi puikius rezultatus plaukimo krūtine rungtyse: 100 m nuplaukė per 1 min 22,54 sek. (19 dal.), 200 m – per 3 min 0,33 sek. (14 dal.).

Visų spalvų apdovanojimų iškovojo Milagra Navickaitė. Pirmą vietą ji laimėjo 200 m plaukimo nugara rungtyje (2 min 41,45 sek., 10 dal.), antrąją – 200 m plaukdama kompleksu (2 min 48,89 sek., 11 dal.) ir trečiąją – 100 m plaukimo nugara rungtyje (1 min 17,05 sek., 24 dal.).

Viltė Balčaitė pelnė du sidabro medalius 50 m ilgio distancijoje: plaukiant laisvu stiliumi (29,98 sek., 27 dal.) ir peteliške (33,38 sek., 18 dal.). Šiaulietė dar du bronzos apdovanojimus laimėjo, plaukdama laisvu stiliumi: 200 m įveikė per 2 min 27,77 sek. (23 dal.), o 100 m – per 1 min 7,42 sek. (35 dal.).

Du bronzos medalius pelnė Guostė Gulbinaitė, po 100 m plaukimo peteliške (1 min 25,27 sek., 6 dal.) ir 200 m plaukimo nugara rungčių (2 min 52,58 sek., 10 dal.).

Trečios vietos prizininke toje pačioje amžiaus grupėje tapo Ema Gumuliauskaitė (tr. P. Povilionis/A. Astrauskaitė), dalyvavusi 200 m plaukimo kompleksu rungtyje (2 min 55,55 sek., 11 dal.).

10–11 m. amžiaus mergaičių grupėje geriausia plaukike pripažinta Uršulė Lašukaitė (tr. P. Povilionis/A. Astrauskaitė), surinkusi 1136 taškus. Ji čempione tapo keturiose individualiose plaukimo rungtyse: 200 m nugara (2 min 41,46 sek., 12 dal.), 100 m krūtine (1 min 29,80 sek., 25 dal.), 100 m nugara (1 min 14,46 sek., 24 dal.) ir 200 m kompleksu (2 min 54,94 sek., 13 dal.).

Keturis kartus ant nugalėtojų pakylos kopė ir Augustė Bitinaitė (tr. A. Bičkus). Mergaitė buvo greičiausia, plaukdama laisvu stiliumi 200 m (2 min 28,80 sek., 8 dal.), 50 m (29,90 sek., 38 dal.) ir 100 m (1 min 6,83 sek.; 37 dal.) bei 50 m peteliške (34,84 sek.; 25 dal.).

10–13 m. amžiaus grupėje, mišrios estafetės 6X50 laisvu stiliumi rungtyje „Delfino“ komanda (Tadas Obrikis (tr. E. Šiautkulis), V. Balčaitė (tr. A. Bičkus), A. Bitinaitė (tr. A. Bičkus), L. Meliešiūtė (tr. P. Povilionis/A. Astrauskaitė), L. Lizdenis (tr. D. Pocienė), I. Belovas (tr. D. Pocienė) pademonstravo 3 min 4,99 sek. rezultatą ir iš 22 komandų užėmė trečią vietą.

10–11 m. amžiaus grupėje, mišrios estafetės 4X50 m kompleksu rungtyje Šiaulių plaukikai (U. Lašukaitė (tr. P. Povilionis/A. Astrauskaitė), A. Bitinaitė (tr. A. Bičkus), L. Lizdenis (tr. D. Pocienė), Joris Rimkus (tr. A. Astrauskaitė) tapo čempionais (2 min 26,35 sek., 11 komandų).

10–12 m. amžiaus grupėje, mišrios estafetės 4X50 m kompleksu rungtyje „Delfino“ komanda (Igor Belovas (tr. D. Pocienė), Beata Daugirdaitė (tr. A. Bičkus), Viltė Balčaitė (tr. A. Bičkus), Matas Vaitkus (tr. D. Pocienė) pelnė antrą vietą (2 min 16,95 sek., 13 komandų).

Lietuvos vaikų plaukimo pirmenybėse dalyvavo 20 plaukikų komandų iš įvairių šalies miestų.

Susumavus rezultatus, bendroje įskaitoje Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“ komanda, surinkusi 1493 taškus, tapo antra.

Komandai taškų taip pat pelnė Ieva Rasiukaitė (tr. P. Povilionis/A. Astrauskaitė), Enrikas Stanaitis (tr. P. Povilionis), Nojus Žakevičius (tr. D. Pocienė), Armandas Valčiukas (tr. A. Bičkus), Luka Račkauskaitė (tr. Martynas Kasperavičius), Dominyka Rutkauskaitė (tr. P. Povilionis/A. Astrauskaitė), Mėta Vitkauskaitė (tr. A. Bičkus), Elzė Lašukaitė (tr. P. Povilionis/A. Astrauskaitė), Jokūbas Jankauskas (tr. A. Astrauskaitė), Adomas Kurmis (tr. D. Pocienė), Tautvydas Šablinskas (tr. D. Pocienė), Džiugas Baltrušaitis (tr. E. Šiautkulis), Norvydas Valiulis (tr. E. Šiautkulis), Karilė Janavičiūtė (tr. M. Kasperavičius), Emilė Bukantytė (tr. A. Bičkus), Osvaldas Kavanauskas (tr. A. Astrauskaitė), Smiltė Kantauskaitė (tr. A. Bičkus).