Lietuvos tamburelos rinktinėje žais šiauliečiai

Lietuvos tamburelos rinktinėje žais šiauliečiai

Lietuvos tamburelos rinktinėje žais šiauliečiai

Prieš metus tamburelą pradėję žaisti šiauliečiai, savaitgalį susirinko į parodomąsias treniruotes. Jie ruošiasi Italijoje vyksiančiam pasaulio tamburelos čempionatui.

Justina DIKŠAITĖ

justina@skrastas.lt

Į Šiaulius – mokyti žaidimo

Šiaulietė, Italijoje su vyru Giuseppe Olivier gyvenanti Natalija Linkienė į gimtinę grįžta mokyti žaisti tradicinio italų žaidimo – tamburelos. Šį kartą šeima į Šiaulius pasikvietė ir tamburelos A lygoje žaidusį profesionalą Mirco Piazza.

Juliaus Janonio gimnazijos sporto salėje vyko treniruotės.

„Mokėme, kaip taisyklingai rankoje laikyti būgnelį, kokiu kampu mušti kamuoliuką. Žaidėme kartu su jais ir mėginome vieni kitų miklumą“, – sakė G. Olivier.

Italas labiausiai mėgsta sienos tamburelą, kurią žaidžia namuose Monkalve (Italija). Jo bičiulis M. Piazza yra sudėtingo ir didelės ištvermės reikalaujančio lauko tamburelos žaidėjas.

„Žaidžiant tamburelą, vystomas pastabumas ir susitelkimas. Tačiau žaidimas nereikalauja specialaus fizinio pasirengimo, žaisti gali bet kokio amžiaus žmonės“, – teigė N. Linkienė.

Moteris sakė svajojanti, kad pirmieji Lietuvoje tamburelą pradėję žaisti šiauliečiai įkurtų  Lietuvos tamburelos federaciją.

Ruošiasi pasaulio čempionatui

Pernai liepą Šiauliuose surengtose penktosiose pasaulio TAFISA sporto visiems žaidynėse N. Linkienė su vyru G. Olivier šiauliečiams pirmą kartą pristatė tamburelos žaidimą. Tada juo susidomėjo ir pradėjo žaisti sporto klubo „Judesys“ nariai.

„Po to prie mūsų prisijungė ir moterys. Dabar mišri šiauliečių komanda susibūrė į Lietuvos tamburelos rinktinę“, – sakė „Judesio“ prezidentas, Juliaus Janonio gimnazijos kūno kultūros mokytojas metodininkas Edvinas Gedgaudas, žaisti tamburelos mokantis ir gimnazistus.

Gruodžio mėnesį Mantove (Italija) šiauliečiai atstovaus Lietuvai pasaulio salės tamburelos čempionate.

„Dar neaišku, už kieno lėšas, bet į varžybas vyksime“, – sakė E. Gedgaudas.

Apie tamburello žaidimą

Tenisą primenanti tamburela yra senovės italų žaidimas, praktikuotas dar Romos imperijoje. Žaidimo pavadinimas kilo iš muzikos instrumento – tambūrino, nes žaidžiama tambūriną primenančiu apvaliu vienpusiu būgneliu, kuriuo atmušamas kamuoliukas. Anksčiau buvo žaidžiama odiniais kamuoliukais, prikimštais moterų plaukų. Dabar naudojami minkšti teniso ir kieti guminiai kamuoliukai.

Pats seniausias tamburelos variantas yra tas, kada žaidžiama atmušant nuo sienos atšokantį kamuoliuką. Taip pat tamburela žaidžiama lauke, salėje ir paplūdimyje, žaidžiama be tinklo, ant vidurio linijos ištiesiant virvę.

Lauko tamburelos aikštė turi būti 80 metrų ilgio ir 20 metrų pločio. Lauke žaidžia penki žaidėjai prieš penkis. Žaidimui naudojamas guminis kietas kamuoliukas. Salėje su minkštu, teniso kamuoliuką primenančiu, kamuoliu žaidžia trys prieš tris, paplūdimyje taip pat su minkštu kamuoliuku – du prieš du. Žaidimas pradedamas, išgirdus teisėjo švilpuką. Kamuoliuką paduoda salės ar aikštės gilumoje stovintis žaidėjas. Atmušant kamuoliuką, negalima kryžiuoti rankų, todėl būgnelį tenka sparčiai perimti kita ranka.

Pirmasis tamburelos turnyras Italijoje surengtas 1896 metais. Žaidimo taisyklės oficialiai patvirtintos 1920-aisiais. Italijos tamburelos federacija įkurta 1988 metais Mantove (Italija).

Iš Italijos žaidimas plito į kitas šalis. Dabar tamburela žaidžiama ir Japonijoje, Brazilijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, kitose Europos šalyse.

Pagal wikipedia

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

RINKTINĖ: Pirmoji Lietuvos tamburelos rinktinė susibūrė Šiauliuose.

SUSIDOMĖJIMAS: Italas Giuseppe Olivier pirmiausia tamburelos žaidimu sudomino iš Šiaulių kilusią žmoną, o po to ir kitus šiauliečius.