Lietuvos pavasario pusmaratonio čempione tapo Remalda Kergytė-Dauskurdienė

Alfredo PLIADŽIO nuotr.
„RASA Druskininkai Run“ pusmaratonio ir Lietuvos pusmaratonio čempionato nugalėtoja tarp moterų tapo šiaulietė Remalda Kergytė-Dauskurdienė (centre).
Šeštadienį Druskininkuose vyko „RASA Druskininkai Run“ pusmaratonis, kuriame taip pat buvo išdalinti ir Lietuvos pusmaratonio čempionato apdovanojimai. Iš viso varžėsi per 700 bėgikų.

Į pasaulio lengvosios atletikos federacijos kalendorių įtrauktose varžybose greičiausias buvo ir Lietuvos pusės maratono bėgimo čempionu pirmą sykį tapo Modestas Dirsė („Aitvaras“). Jis finišavo per 1 val. 14 min. 48 sek. Antrąją vietą užėmė Vaidas Ramanauskas („Origami runners“, 1:15.23), trečiąją – Paulius Kovarskas („Bėgimo klubas“, 1:15.45).

Tarp moterų nugalėjo buvusi olimpietė šiaulietė Remalda Kergytė-Dauskurdienė. Jos laikas – 1 val. 22 min. 5 sek. Tarp visų dalyvių šis rezultatas buvo septintas. Sidabro medalis atiteko Gitanai Akmanavičiūtei („Origami runners“, 1:25.17), bronzos – Vilmantei Gruodytei („Klaipėdos maratonas“, 1:27.29).

„Laimėti tikėjausi. Ruošiuosi balandžio 24 dieną Lenkijoje vyksiančiam maratonui ir šią savaitę turėjau gana didelį krūvį. Nors neplanavau bėgti Druskininkuose, bet pakalbėjau su renginio organizatoriumi Evaldu Martinka, ir šis renginys mane suintrigavo. Nors tikrai neįsivaizdavau, kaip seksis bėgti po didelio krūvio. Darydama apšilimą jutau, kad kojos sunkios, bet startuodama pasirinkau sau tinkamą tempą ir jį išlaikiau iki finišo. Bėgau komfortiškai. Kad laimėsiu, abejonių nekilo bėgant pirmus kilometrus“, – pasakojo Remalda.

Lietuvos čempionės titulo R. Kergytė-Dauskurdienė nesureikšmina. Pasak jos, nemažai stipriausių Lietuvos ilgų nuotolių bėgikių yra išvykusios, todėl negalėjo startuoti Druskininkuose.

10,5 km bėgime triumfavo Rimvydas Alminas („Versmė Run“) – 35 min. 3 sek. Antras buvo Aivaras Čekanavičius („Top Exchange“, 36.17), trečias – Kęstutis Bikas („Million Steps“, 36.57).

Tarp moterų nugalėjo Eglė Stankūnė („I Run Lt“, 43.40). Antroji pozicija atiteko Jurgitai Pušinaitei („Bėgimo klubas“, 49.46), trečioji – Monikai Dailidaitei-Širokovei („Kauno maratono klubas“, 50.20).