Lietuvos jaunių žaidynėse – nuo teniso iki imtynių

Visą savaitgalį Šiaulių miesto sporto bazėse vyko 2015 metų Lietuvos jaunių sporto žaidynių finalinės teniso, imtynių, krepšinio, tinklinio, rankinio ir futbolo varžybos. 13–16 metų vaikai varžėsi aštuoniolikoje sporto šakų.

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

Šiaulių tenisininkai – stipriausi

Šiaulių teniso mokykloje žaidynių finalinėse komandinėse teniso varžybose dalyvavo 10 komandų: Šiaulių, Vilniaus-1, Vilniaus-2, Kauno-1, Kauno-2, Klaipėdos, Alytaus, Radviliškio rajono, Ignalinos rajono ir Prienų rajono.

Šiaulių miesto komandai atstovavo Iveta Daujotaitė, Emilija Gedvilaitė, Domantas Šakinis, Augustas Onaitis. Komandą treniravo Rita Romencovienė, Tomas Kirstukas, Aleksas Tverijonas.

Žaidynes laimėjo Šiaulių miesto komanda. Šiauliečiai jau penkti metai patenka tarp stipriausių šalies komandų sporto žaidynėse. Antrąją vietą užėmė Kauno pirmoji komanda, trečiąją – Vilniaus pirmoji komanda. Radviliškio komanda liko šeštoje vietoje.

Graikų-romėnų imtynininkai laimėjo medalių

Šiaulių sporto mokyklos „Atžalynas“ sporto salėje rungtyniavo imtynininkai. Graikų-romėnų imtynių varžybų finaluose dalyvavo 23 komandos. Šiaulių rajono imtynininkai iškovojo tris aukso ir vieną sidabro medalį.

Nugalėtojais tapo Gytis Kulevičius (svorio kategorija iki 69 kg), Dovydas Jucius (iki 76 kg) ir Redas Milašauskas (iki 100 kg). Antras liko Rokas Bekeris (iki 76 kg). Šiaulių rajono komanda komandinėje įskaitoje liko penktoje vietoje.

Iš šiauliečių geriausiai sekėsi Edgarui Gendviliui. Svorio kategorijoje iki 54 kilogramų tarp 15 dalyvių jis iškovojo pirmąją vietą. Komandinėje įskaitoje šiauliečiai liko šešti. Daugiausiai apdovanojimų susižėrė Klaipėdos imtynininkai, antri buvo Vilniaus pirmoji komanda, treti – panevėžiečiai.

Laisvųjų imtynių finalinėse varžybose dalyvavo 23 komandos. Šiaulių sportininkai laimėjo tris medalius. Sidabrą iškovojo Jono Kemzuros auklėtinis Paulius Grigaliūnas (iki 42 kg) ir Renato Dijoko treniruojamas Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinis pagėgiškis Donatas Pluščiauskas (iki 50 kg). Bronzos medaliu pasipuošė R. Dijoko auklėtinis Valdas Kairys (iki 100 kg).

Komandinėje įskaitoje Šiaulių komanda pelnė 13 vietą. Daugiausiai medalių pelnė Klaipėdos imtynininkai, antra komandinėje įskaitoje – Kauno pirmoji komanda, trečia – Vilniaus antroji komanda.

Šiaulių imtynininkių komanda tapo nugalėtoja

Lietuvos moterų imtynių jaunių varžybose dalyvavo 10 komandų. Šiaulietės laimėjo šešis aukso medalius iš aštuonių galimų. Nugalėtojomis savo svorio kategorijose tapo: Emita Danisevičiūtė (iki 29 kg), Gabija Dilytė (iki 40 kg), Emilija Sudarytė (iki 46 kg), Kamilė Statkutė (iki 52 kg), Viktorija Augustauskaitė (iki 56 kg), Kornelija Zaicevaitė (iki 65 kg), Kamilė Gaučaitė (per 65 kg).

Antrąsias vietas laimėjo šiaulietės: Julija Skirmantaitė (iki 34 kg), Gabrielė Dilytė (iki 46 kg), Ineta Dantaitė (iki 56 kg) ir Auksė Rutkauskaitė (iki 65 kg). Bronzos medalius laimėjo Vestina Danisevičiūtė (iki 40 kg), Kamilė Šernauskaitė (iki 46 kg) ir Laura Stanelytė (iki 52 kg).

Galutinėje įskaitoje Šiaulių rinktinė, kurią sudarė Šiaulių sporto gimnazijos, sporto mokyklos „Atžalynas“ ir asociacijos Saulės miesto atletikos klubo auklėtinės, iškovojo pirmąją vietą. Merginas treniruoja Aivaras Kaselis ir Indrė Bubelytė.

Gerai pasirodė ir Vidmanto Budraičio treniruojamos Šiaulių rajono imtynininkės. Aukso medalį iškovojo Monika Kvietkauskaitė. Svorio kategorijoje iki 34 kilogramų techniškais metimais tris varžoves ji paguldė ant menčių. Trečiąsias vietas iškovojo jauniausia varžybų dalyvė Lina Petrauskaitė (iki 34 kg) ir Samanta Pantelaitytė (iki 46 kg).

Šiaulių futbolininkai – antri

Šiaulių centriniame stadione vyko jaunių (1997–1998 m. gim.) sporto žaidynių futbolo finalinio etapo varžybos. Dėl medalių kovojo keturių miestų komandos: Šiaulių, Vilniaus, Kauno ir Alytaus. Visos komandos sužaidė po kartą su kiekviena ir taip išsiaiškino stipriausią.

Pernai šiauliečių iškovota taurė šiemet iškeliavo į Vilnių. Vilniaus komanda su šešiais taškais iškovojo pirmąją vietą. Surinkę penkis taškus antri liko šiauliečiai. Jie lygiosiomis sužaidė su Kauno ir Alytaus komandomis bei techninė pergalė įskaityta prieš Vilnių (vilniečiai nepateikė paraiškos). Trečioji vieta atiteko Kauno komandai, ketvirtojoje vietoje su vienu tašku liko Alytaus miesto komanda.

Krepšininkai nugalėjo

Šiaulių arenoje rungtyniavo krepšininkai. Lietuvos jaunių (U18) sporto žaidynių krepšinio finaluose triumfavo Kauno merginų ir Šiaulių vaikinų komandos. Dalyvavo po keturias komandas.

Mažąjį finalą laimėjo Kauno komanda, įveikusi Kupiškį 95:72 (32:12, 11:29, 28:19, 24:12). Nugalėtojams Arnas Velička pelnė 26 taškus, Kupiškio ekipoje rezultatyviausi buvo Andrius Nečionis ir Matas Sabaliauskas, įmetę po 17 taškų.

Atkakliai vykusį finalą laimėjo Dainiaus Bertulio treniruojami šiauliečiai, nugalėję Kėdainių ekipą 83:73 (19:21, 26:13, 22:15, 16:24). Čempionams daugiausia taškų pelnė Tadas Pažėra – 25. Sidabro prizininkų gretose geriausiai sekėsi Matui Paulauskui, pelniusiam 15 taškų.

Merginų turnyre žaidė Kauno, Biržų, Vilniaus ir Klaipėdos komandos. Finalas virto dviejų krepšininkių dvikova. Kaunietė Klaudija Serkevičiūtė įmetė 30 taškų, o vilnietė Gabija Meškonytė – 39, tačiau aukso medaliais ir taure džiaugėsi Kauno komanda, įveikusi Vilnių 78:70 (26:21, 21:13, 16:17, 15:19).

Trečiąją vietą iškovojo Biržų krepšininkės, mažajame finale įveikusios klaipėdietes.

Tinklininkės – trečios

Sporto mokyklos „Dubysa“ sporto salėje rungėsi keturios vaikinų ir keturios merginų tinklinio komandos. Jūros Gricienės treniruojamos šiaulietės iškovojo pergalę 3:2 prieš Kelmės tinklininkes, tačiau 0:3 nusileido kauniečių pirmajai komandai ir 2:3 – Vilniaus pirmajai komandai.

Pirmąją vietą iškovojo Kauno-1 komanda, antrąją – Vilniaus-1 tinklininkės, o ketvirtojoje vietoje liko kelmiškės.

Vaikinų finaluose šiauliečiai nerungtyniavo. Pirmąją vietą iškovojo Kauno-1 komanda (trenerė Jolita Kontvainienė), antrąją – Vilniaus-1, trečiąją – Marijampolės, ketvirtąją – Vilniaus-2 komanda.

Iš viso sporto žaidynėse šiais metais rungtyniavo 17 merginų komandų ir 16 vaikinų komandų.

Rankinis

Rankininkai rungtyniavo Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ sporto salėje. Finalo turnyruose dalyvavo po keturias sezono stipriausias vaikinų ir merginų komandas, tačiau šiauliečių tarp jų nebuvo.

Merginų finale geriausiai sužaidė Kauno rajono sporto mokyklos auklėtinės. Antrąją vietą iškovojo Klaipėdos sporto centro „Viesulas“ rankininkės. Trečioji vieta atiteko Vilniaus sporto mokyklai „Tauras“, o ketvirtos liko Alytaus rankininkės.

Vaikinų finale pralaimėjimo kartėlio nepatyrė Pasvalio sporto mokyklos auklėtiniai. Antri buvo alytiškiai, treti – Varėnos rankininkai, ketvirti liko Vilniaus „Tauro“ vaikinai.

SM „Atžalynas“ nuotr.

MEDALIAI: Bene daugiausiai medalių Šiauliuose vykusiose jaunių žaidynėse susižėrė Aivaro Kaselio ir Indrės Bubelytės treniruojamos Šiaulių imtynininkės.

Vidmanto BUDRAIČIO nuotr.

PRIZININKĖS: Šiaulių rajono jaunosios imtynininkės Monika Kvietkauskaitė (kairėje) ir dešimtmetė Lina Petrauskaitė Lietuvos jaunių sporto žaidynių moterų imtynių finaluose iškovojo medalius: Monika – aukso, Lina – bronzos.

SM „Dubysa“ nuotr.

TINKLININKĖS: Šiaulių tinklininkės, treniruojamos Jūros Gricienės, jaunių sporto žaidynėse iškovojo trečiąją vietą.

KA „Saulė“ nuotr.

NUGALĖTOJAI: Dainiaus Bertulio auklėtiniai, krepšinio akademijos „Saulė“ auklėtiniai tapo jaunių žaidynių nugalėtojais.