Lietuvoje – nauji standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionai

Vidmanto Kirklio nuotr.
Čempionais suaugusiųjų standartinių šokių programoje tapo Georgijus Kalašnikovas ir Domilė Šemeškevičiūtė.
Savaitgalį Šiauliuose įvyko šių metų Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionatas. Čempionato medaliai išdalinti šešiolikos amžiaus grupių sportininkams – nuo jaunučių iki senjorų; o kartu su medaliais šokėjams atiteko ir kelialapiai į šių metų pasaulio ir Europos čempionatus.

Kaip ir kiekvienais metais, daugiausiai dėmesio sulaukė viena prestižiškiausių grupių – suaugusiųjų standartinių šokių šokėjai. Šiais metais Lietuvos čempionate nedalyvavo prieš tai devynis kartus šalies čempionais tapę Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė, tad jau prieš varžybas būta daug spėlionių, kuriai porai pavyks prisijungti prie Lietuvos čempionų klubo, nes nuo 1993 m. šį titulą buvo pavykę iškovoti tik penkioms poroms.

2023 m. čempionais suaugusiųjų standartinių šokių programoje tapo Georgijus Kalašnikovas ir Domilė Šemeškevičiūtė (Kauno "Kaspinas"). Finale duetas laimėjo visus penkis programos šokius ir surinko 180 balų iš 200 galimų. Sidabro medaliai atiteko neseniai Lietuvai atstovauti iš Italijos sugrįžusiems Marko Bodiniui ir Kristinai Charitonovaitei (Šiaulių "Šypsena" ir Vilniaus "Ratuto"). M. Bodinis ir K. Charitonovaitė antrąją vietą užėmė su 177 balais. Bronzos medaliais šių metų čempionate pasipuošė Edgaras Baltaragis ir Indrė Baltaragė (Kauno "Rolo"), surinkę beveik 175 balus.

Suaugusiųjų amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių programoje šiemet taip pat išrinkti nauji čempionai. Prieš tai trejus metus iš eilės titulą apgynę Matas Lukašovas ir Rugilė Brikmanė baigė sportinę karjerą dar praėjusių metų pabaigoje, tad Lietuvos čempionate nebestartavo.
 

Vidmanto Kirklio nuotr.
Lotynų Amerikos šokių programos suaugusiųjų grupės Lietuvos čempionais tapo Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė.

Pirmą kartą Lotynų Amerikos šokių programos suaugusiųjų grupės Lietuvos čempionais tapo Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė (Gargždų "Rolina" ir Kauno "Sūkurys"), už penkis programos šokius surinkę beveik 167 balus. Antroji vieta atiteko tik šiemet iš jaunimo grupės į suaugusiuosius perėjusiam Roko Kraucevičiaus ir Ilzės Kaminskaitės duetui (Vilniaus "Judesys"), kuriam teisėjai skyrė daugiau nei 162 balus. Bronzos medaliais šioje grupėje džiaugėsi nauja pora – Valerijus Šylo ir Beatričė Rupšlaukytė (Vilniaus "Ratuto"), surinkę kiek daugiau nei 161 balą.

Jaunimo amžiaus grupėje (16–18 m.) – tiek standartinių, tiek Lotynų Amerikos šokių – čempionatus laimėjo ir du aukso medalius namo išsivežė Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (Klaipėdos "Žingsnis" ir Vilniaus "Ratuto"). Šokėjai buvo įvertinti pirmosiomis vietomis už visus standartinius ir visus Lotynų Amerikos šokius.

Vidmanto Kirklio nuotr.
Jaunimo amžiaus grupės čempionai Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė.

Jaunių II amžiaus grupėje (14–15 m.) taip pat varžytasi ne tik dėl medalių, bet ir galimybės atstovauti Lietuvai – ši amžiaus grupė yra jauniausioji, kuriai pradedamos rengti planetos pirmenybės. Standartinių šokių Lietuvos čempionatą laimėjo Matas Puplevičius ir Gabija Vilčiauskaitė (Kauno "Dance Innovation Team"), kuriems taip pat už visus penkis šokius teisėjai skyrė pirmąsias vietas. Lotynų Amerikos šokių čempionate tokiu pačiu skirtumu nuo konkurentų duetų nugalėjo Matas Jasinevičius ir Meida Kybartaitė (Vilniaus "Šokio technikos akademija").

Vidmanto Kirklio nuotr.
Jaunių II amžiaus grupėje standartinių šokių Lietuvos čempionatą laimėjo Matas Puplevičius ir Gabija Vilčiauskaitė.

Kitose amžiaus grupėse Lietuvos čempionais tapo Eimantas Vilčinskas ir Kira Volkova (Vilniaus "AJ dance" – jauniai I standartiniai šokiai), Arianas Eismontas ir Emilija Chmeliova (Klaipėdos "Tendance" – jauniai I Lotynų Amerikos šokiai), Martynas Karmonas ir Liudvika Rėksnytė (Vilniaus "MJ sportinių šokių akademija" – jaunučiai II standartiniai ir Lotynų Amerikos šokiai), Armandas Tiurinas ir Ariana Rupšytė (Klaipėdos "Žingsnis" ir Klaipėdos "Žuvėdra" – jaunučiai I standartiniai šokiai), Aleksas Janovskis ir Amadėja Milgevičiūtė (Alytaus "Alemana" – jaunučiai I Lotynų Amerikos šokiai), Rolandas Lydekaitis ir Viktorija Lėgaudaitė Lydekaitienė (Kauno "Sūkurys" – senjorai I standartiniai šokiai), Tomas Rimkus ir Nerija Surblytė (Kauno "Kaspinas" – senjorai II standartiniai šokiai), Nerijus Ramanauskas ir Sandra Bielinienė (Kauno "Rolo" – senjorai III+IV standartiniai šokiai), Mindaugas Baškys ir Mika Šimkūnaitė (Vilniaus "Spindulys" – senjorai III+IV Lotynų Amerikos šokiai).

Lietuvos čempionate teisėjavo devyni vertintojai iš užsienio – Suomijos, Bulgarijos, Italijos, Ukrainos, Vokietijos, Austrijos, Rumunijos, Slovėnijos ir Lenkijos. Čempionato vaizdo įrašą galima peržiūrėti portale LRT.lt.

Vidmantas Kirklys nuotr.
Jaunių II amžiaus grupėje Lotynų Amerikos šokių čempionate nugalėjo Matas Jasinevičius ir Meida Kybartaitė.