Lengvaatlečiai varžėsi Baltijos šalių komandiniame kroso čempionate

ŠLASC nuotr.
Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro auklėtiniai ir treneriai prie Araišių vėjo malūno, netoli kurio vyko Baltijos šalių komandinis kroso čempionatas.

Spalio 22 dieną Araišių vėjo malūno trasoje Cėsių savivaldybėje (Latvija) vyko Baltijos šalių komandinis kroso čempionatas. Lietuvos rinktinės sudėtyje startavo keturi Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro auklėtiniai.

Adrija Jokubauskaitė (treneris Dainius Šaučikovas) tarp jaunučių 2 km trasą nubėgo per 7,54 minutės ir pelnė ketvirtąją vietą. Gabija Kazanavičiūtė (tren. Justinas Beržanskis) toje pačioje grupėje buvo vienuolikta (8,21 min.). Andrita Markevičiūtė (tren. J. Beržanskis) tarp jaunuolių, bėgusių 4 km, buvo septinta (17,08 min.). Tarp vyrų, kurie bėgo 8 km, devintąją vietą pelnė Robertas Vališauskas (tren. J. Beržanskis). Nuotolį jis įveikė per 28,35 minutės.

Komandinį čempionatą laimėjo estai (137 taškai), antri buvo latviai (118 taškai), Lietuvos komanda liko trečia (105 taškai).

Pirmą kartą Baltijos šalių komandinis kroso čempionatas vyko 1940 m. spalio 13 dieną Kaune. Startas ir finišas buvo Kūno kultūros rūmų stadione (dabartinio Dariaus ir Girėno stadiono pirmtakas) futbolo rungtynių tarp Lietuvos ir Latvijos rinktinių metu. Kitų Baltijos kroso varžybų teko laukti 81 metus. Pernai Palangoje vykusiose varžybose nugalėjo latviai, lietuviai liko treti.