Ledo ritulys atkeliauja į Šiaulius

Vakar pirmą kartą Šiauliuose uždarose patalpose — ant „Akropolio“ ledo — buvo žaidžiamas ledo ritulys. Tarptautinėse rungtynėse kovėsi Žemaitijos ir Latvijos mėgėjų rinktinės. Iki šiol ledo ritulio varžybas šiauliečiai galėdavo stebėti tik ant užšalusių ežerų ar lauko čiuožyklose.

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

Lietuvių pergalė

Tik ką duris atvėrusio „Akropolio“ ledo arenoje susitiko Žemaitijos Taurės visų komandų rinktinė su Latvijos mėgėjų rinktine, sudaryta iš komandų, rungtyniaujančių Jelgavos ZAHL čempionate. Rungtynes rezultatu 6:2 laimėjo Žemaitijos rinktinė.

Nors Latvijos komanda iš pradžių atrodė pranašesnė, sudaryta iš jaunų greitų žaidėjų, tačiau rungtynių eiga išryškino lietuvių pranašumus.

Latviams per pirmąsias rungtynių minutes pavyko įmušti įvartį, tačiau jau netrukus rezultatą išlygino Arvydas Kožickas. Dar vieną įvartį pirmajame kėlinyje pelnė šiaulietis Arūnas Žiogas.

Antrajame kėlinyje Žemaitijos rinktinė, sudaryta iš telšiečių, šiauliečių, kretingiškių bei gargždiškių, toliau sėkmingai triuškino Jelgavos mėgėjų rinktinę. Latviams per šią atkarpą pavyko tik nežymiai sušvelninti persvarą. Po dviejų kėlinių rezultatas buvo 5:2.

Šiauliečiams nuo šiol nereikės važiuoti treniruotis į kitus miestus. Antradieniais ir ketvirtadieniais jie treniruosis ant „Akropolio“ ledo.

Ledo šventė

Ledo arenos atidarymo šventėje buvo galima stebėti ne tik ledo ritulio varžybas. Greitojo čiuožimo parodomosiose varžybose pasirodė 2007— 2008 sezone Europos taurės varžybose II vietą užėmusi Agnė Sereikaitė ir penktosios vietos nugalėtoja Laura Kurilaitė, Vilniaus sporto klubo „Edelveisas“ čiuožėjas aštuonmetis Salvijus Ramanauskas.

Apie greitąjį čiuožimą žiūrovams pasakojo Lietuvos greitojo čiuožimo asociacijos komiteto narys, tarptautines kategorijos teisejas Romualdas Blaževičius.

Dailiuoju čiuožimu žiūrovus žavėjo Vaidos Paulauskaitės nuo rugsėjo treniruojamos mergaičių ir merginų grupės. O dailiojo čiuožimo šokėjo Sauliaus Andrulevičiaus iš Kauno pasirodymas sulaukė susižavėjusių žiūrovų aplodismentų ir šūksnių.

PERGALĖ: Žemaitijos taurės komandų rinktinė (balti marškinėliai) be didelio vargo įveikė Jelgavos (Latvija) rinktinę (raudoni marškinėliai).

LEDAS: Žaidėjai Šiaulių ledą įvertino kaip labai greitą.