Ledo ritulio mėgėjai turi ledo

Ledo ritulio mėgėjai turi ledo

Ledo ritulio mėgėjai turi ledo

Šiauliuose ledo ritulys dar visai neseniai buvo retas reiškinys. Vilius Vildžius, Šiaulių ledo ritulio mėgėjų komandos kapitonas, džiaugiasi neseniai atidaryta nauja ledo arena ir viliasi, kad Šiauliuose išaugs ne prastesni žaidėjai už Dainių Zubrų ir Darių Kasparaitį.

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

Klubui ketveri

Paklaustas, kada susidomėjo ledo rituliu, Vilius Vildžius šypteli: „Vaikystėje kieme žaisdavome ledo ritulį.“ Rimčiau pradėjo treniruotis tik atidarius Mažeikių ledo areną, prieš septynerius metus. Maždaug dvidešimties šiauliečių grupė du kartus per savaitę vykdavo į Mažeikius pažaisti ledo ritulio, kol galiausiai nusprendė įkurti klubą.

„Su Sigitu Kazlausku prieš ketverius metus įkūrėme Šiaulių ledo ritulio klubą “Ledo linija“. Dalyvaujame visose mėgėjų varžybose“, — pasakoja V. Vildžius. Pirmaisiais metais šiauliečiai vykdavo žaisti į Vilnių ir Kauną, tačiau susitikimai vykdavo vėlai vakare ir naktinės kelionės greitai išvargino. Prieš trejus metus kilo mintis atsiskirti nuo Lietuvos ledo ritulio mėgėjų čempionato ir sukurti Žemaitijos taurės lygą. Lygoje rungtyniauja devynios komandos iš Gargždų, Kretingos, Plungės, Telšių, Tauragės, Mažeikių, Šiaulių bei dvi iš Klaipėdos.

Šiauliečių klubo kapitonas džiaugiasi, kad ilgai laukta ledo arena pagaliau pastatyta Šiauliuose: „Ilgai laukėme, bet sulaukėme geriausios, atitinkančios visus standartus, su atsarginių žaidėjų suolais. Šioje arenoje gali vykti tarptautinės varžybos.“

Vasarą treniruotės Mažeikiuose nutrūkdavo. Šiauliuose naujoje ledo arenoje komanda galės treniruotis ištisus metus du kartus per savaitę: antradieniais ir ketvirtadieniais devintą valandą vakaro.

Žaisti ledo ritulį nepigu

Šiauliečių ledo ritulio komanda trenerio neturi. Pasak V. Vildžio, žaidžia taip, kaip išmano. Tiesa, komandoje yra vienas žaidėjas, kuris Kūno kultūros institute studijavo ledo ritulio specialybę, tačiau ją baigęs įsidarbino visai kitoje srityje.

„Laikas bėga į priekį, keičiasi ir taisyklės, ir treniruotės. Norint užauginti jaunus žaidėjus, reikia tikro trenerio“, — sako kapitonas.

Ledo ritulio entuziastai jau kalbėjosi su Šiaulių meru apie galimybę skirti lėšų ledo rituliui: trenerio etatui, vaikų treniruotėms. „Mums pažadėjo kitų metų biudžete numatyti tam lėšų. Trenerį mes patys surastume. Jeigu gali Elektrėnai užauginti tokius žaidėjus kaip Zubrus ir Kasparaitis, kodėl negali Šiauliai?“, — svarstė V. Vildžius.

Pasak ledo ritulininko, didžiuosiuose šalies miestuose tėvai moka už vaikų aprangą, treniruotes, ledo nuomą. Tačiau tai nemažai kainuoja. „Iš penkių vaikų komandos nesudarysi. Jų turi būti daug, nes dalis laikui bėgant atkrenta. Šiauliuose sudėtinga būtų surinkti vien tik iš pasiturinčių šeimų vaikus, todėl reikalinga Savivaldybės pagalba“.

„Lazda, pačiūžos, šalmas, apsaugos, apranga kainuoja nuo 1000 iki 3000 litų. Viena treniruotė ledo arenoje žaidėjui kainuoja apie 15 litų. O dar išvykos į kitus miestus...“, — paklaustas, kiek kainuoja žaisti ledo ritulį, skaičiuoja komandos kapitonas. Tačiau pripažįsta, kad dinamiška sporto šaka “užkabina“.

CITATA: „Jeigu gali Elektrėnai užauginti tokius žaidėjus kaip Zubrus ir Kasparaitis, kodėl negali Šiauliai?“ 

LAUKIMAS: Ledo ritulininkai sulaukė arenos Šiauliuose, o pirmosios rungtynės joje baigėsi stulbinama pergale (6:2) prieš Jelgavos (Latvija) mėgėjų rinktinę.

 

Sauliaus JANKAUSKO nuotr.

SĄLYGA: „Gal ir Lietuvoje ledo ritulys kada nors taps populiarus. Tačiau tam reikia sąlygų ir atitinkamos valstybės politikos“, — sako Šiaulų ledo ritulio mėgėjų klubo “Ledo linija“ vienas iš įkūrėjų Vilius Vildžius.

 

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.