Latviai sukūrė intrigą

Audringai palaikomi sirgalių, autsaidere laikyta latvių komanda įnirtingai pasipriešino NBA žaidėjais pripildytai prancūzų komandai. Latviai antrame kėlinyje buvo įgiję 8 taškų persvarą. Lemiamos buvo paskutinės penkios minutės, per kurias prancūzai atitrūko nuo varžovų — 89:78.

Živilė KAVALIAUSKAITĖ

zivile@skrastas.lt

Intriga — 35 minutes

Komandoms apšilinėjant, arenoje jau skambėjo sirgalių skandavimas: „Latvija!“ Latviai galėjo jaustis tarsi namuose.

Žiūrovų šiose rungtynėse buvo gerokai daugiau nei pirmojoje kovoje tarp serbų ir italų.

Aistruoliai, apšilinėjant krepšininkams, buriavosi kuo arčiau aikštelės, kad pamatytų Prancūzijos komandos žvaigždes, tarp kurių — Tonis Parkeris. Šias rungtynes stebėjo ir į Šiaulius atvykę krepšininko artimieji.

Pirmąjį taiklų dvitaškį prancūzams pelnė Boris Diaw, po jo sekė taiklus Mikaelio Dželabilio (Mickael Gelabale) dvitaškis — 4:0. Atrodė, kad jauna latvių komanda nuo pirmųjų minučių neatsilaikys prieš krepšinio žvaigždžių antpuolį.

Bet latviai rado priešnuodį: sužaidus kiek daugiau nei tris minutes, latvis Janis Blūmas (Janis Blums) dviem taikliais tritaškiais išvedė latvius į priekį — 9:6.

J. Blūmas per pirmąjį kėlinį pelnė 12 taškų, o latvių persvara po pirmųjų dešimties minučių buvo 25:18. Latviai per pirmąjį kėlinį pelnė 5 tritaškius.

Antrojo kėlinio pradžioje taiklūs latvių metimai padėjo įgyti 8 taškų persvarą — 28:20.

Pranašumą latviams pavyko išlaikyti beveik iki antro kėlinio vidurio, bet po T. Parkerio, Florento Pietruso (Florent Pietrus), M. Dželabilio taškų prancūzai persvėrė rezultatą 33:28.

Krepšys latvių snaiperiams neužsirišo: po J. Blūmo tritaškių latviai, likus žaisti minutę, buvo įgiję 6 taškų persvarą — 41:35. Į didžiąją pertrauką latviai išėjo turėdami vieno taško persvarą — 41:40.

Trečiame kėlinyje prancūzai rezultatą persvėrė, bet latviai atitrūkti ženkliu skirtumu jiems neleido. Trečią kėlinį prancūzai laimėjo 63:59.

Likus žaisti penkias rungtynių minutes, komandas teskyrė 2 taškai.

Prancūzų snaiperiai pasinaudojo latvių klaidomis ir sparčiai atitrūko. Didžiausia prancūzų persvara buvo 12 taškų.

Prieš latvius net 38 minutes žaidęs T. Parkeris pelnė 31 tašką, latvių lyderis J. Blūmas — 32 taškus.

Gyrė latvius

Prancūzų treneris Vinsentas Kolė (Vincent Collet) spaudos konferencijoje sakė, jog rungtynės buvo labai sunkios: „Prancūzai sužaidė ne geriausias rungtynes, o tai, ką pirmoje rungtynių pusėje darė latviai, buvo neįtikėtina.“

Prancūzams nepalanki buvo zoninė latvių gynyba, bet ši patirtis, pasak trenerio, pravers žaidžiant su kitais varžovais.

„Esame jauni, motyvuoti, ambicingi. Žinome, kaip žaisti, tik ne visada žinome, kaip laimėti, — sakė latvių treneris Ainaras Bagatskis. — Šansą laimėti turėjome 35 minutes.“

T. Parkeris išskyrė J. Blūmą, kurio uždegančio žaidimo prancūzams nepavyko sustabdyti.

Vertindamas būsimus varžovus, Izraelio komandą, T. Parkeris sakė, kad ši komanda — visada pavojinga.

Paklaustas, kaip nutiko, kad jis žaidė net 38 minutes, T. Parkeris teigė, jog labai svarbu laimėti pirmąją kovą. Kitose rungtynėse jo laikas aikštelėje turėtų būti trumpesnis, turi žaisti visa komanda.

T. Parkeris neslėpė, kad jo svajonė — Olimpinės žaidynės, „visų atletų svajonė“.

„Gal mums trūksta patirties, bet didžiuojuosi ir tikiuosi, kad rytoj žaisime dar geriau“, — sakė J. Blums.

Prancūzija-Latvija 89:78 (18:25, 22:16, 23:18, 26:19).

Prancūzija: T. Parkeris 31, M. Gelabale 11, J. Noah ir N. Batum — po 10/Latvija: J. Blums 32, R. Freimanis 11.

ŠŪKIS: „Latvija — mes tikime“, — skelbė latvių sirgalių plakatas.

LYDERIS: Rezultatyviausiai latvių komandoje žaidęs Janis Blūmas pelnė 32 taškus, pataikė šešis tritaškius.

LAIKAS: Prancūzijos rinktinės žvaigždė Tonis Parkeris rungtynėse su latviais žaidė 38 minutes ir pelnė 31 tašką.

AISTROS: Atsarginis latvių suolelis ir treneris Ainaras Bagatskis emocingai sekė įvykius aikštelėje.